8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Saç Dökülmesine karşı botoks enjeksiyonları

Yeni Üye

Saç Dökülmesine karşı botoks enjeksiyonları

Son zamanlarda saç dökülmesine karşı botoks enjeksiyonlarını araştırmaya başlamıştım. Ama bahsettiğim botoks kuaförlerde yapılan keratin bakımı tarzında olan botoks değil, bildiğimiz botulinum toxin.

Botoks enjeksiyonlarının temel amaçları nelerdir ? Kafada ki kas büyüyen kasları rahatlatmak ,saçlı deri de ki kılcal damarları rahatlatıp kanlanmayı ve oksijenlenmeyi arttırarak testosteronun DHT yerine estradiole dönüşmesini sağlamaktır.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5782443/ Bu linkte bir pilot çalışma var başarı oranı %80 ve yeni saç çıkış oranı ise %18 (alınan sonuçlar finasterid ile eş değer)

Tabi ki bu konuda Miracle gibi bilgili kişiler daha iyi açıklama yapacaktır.

Yeni Üye
    Alıntı Rowoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son zamanlarda saç dökülmesine karşı botoks enjeksiyonlarını araştırmaya başlamıştım. Ama bahsettiğim botoks kuaförlerde yapılan keratin bakımı tarzında olan botoks değil, bildiğimiz botulinum toxin.

Botoks enjeksiyonlarının temel amaçları nelerdir ? Kafada ki kas büyüyen kasları rahatlatmak ,saçlı deri de ki kılcal damarları rahatlatıp kanlanmayı ve oksijenlenmeyi arttırarak testosteronun DHT yerine estradiole dönüşmesini sağlamaktır.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5782443/ Bu linkte bir pilot çalışma var başarı oranı %80 ve yeni saç çıkış oranı ise %18 (alınan sonuçlar finasterid ile eş değer)

Tabi ki bu konuda Miracle gibi bilgili kişiler daha iyi açıklama yapacaktır.
    Testesteronun DHT yerine Estradiole dönüşmesi scalp masajı içinde ortaya atılan bir iddiaydı. Her ne kadar botox enjeksiyonlar gerilmiş ve kafatasının yüksek basıncına maruz kalmış scalpı rahatlatacak, basıncın azalmasını sağlayacak ve mantıken orda fibroz oluşumunun önünü kesecek gibi düşünceleri aklımıza getirse bile saç dökülmesinin temel sebebi tam olarak ortaya konmadığı sürece genel geçer bir tedavi şekli olarak sayılmayacaktır. Tabi Miracle üstadın bu konuda fikrini ben de merak ediyorum. Ama mesela transplantasyondan önce hekimler tarafından uygulanması tavsiye edilebilir belki. Böylece ekimin başarısı artacaktır. Fakat botox bir zehirdir. Enjekte edildiği yeri felce sürükler. Bunun folikülü oluşturan hücreler için bir yan etkisinin olup olmadığı detaylıca araştırılmalıdır. Ama çok güzel bir konu. Ufuk açıcı Ellerinize sağlık

Alıntı rexics Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Testesteronun DHT yerine Estradiole dönüşmesi scalp masajı içinde ortaya atılan bir iddiaydı. Her ne kadar botox enjeksiyonlar gerilmiş ve kafatasının yüksek basıncına maruz kalmış scalpı rahatlatacak, basıncın azalmasını sağlayacak ve mantıken orda fibroz oluşumunun önünü kesecek gibi düşünceleri aklımıza getirse bile saç dökülmesinin temel sebebi tam olarak ortaya konmadığı sürece genel geçer bir tedavi şekli olarak sayılmayacaktır. Tabi Miracle üstadın bu konuda fikrini ben de merak ediyorum. Ama mesela transplantasyondan önce hekimler tarafından uygulanması tavsiye edilebilir belki. Böylece ekimin başarısı artacaktır. Fakat botox bir zehirdir. Enjekte edildiği yeri felce sürükler. Bunun folikülü oluşturan hücreler için bir yan etkisinin olup olmadığı detaylıca araştırılmalıdır. Ama çok güzel bir konu. Ufuk açıcı Ellerinize sağlık
    Botox zehir gibi görünse de esasen sistemik toxic dozda verilmiyor. Burada asıl amaç yine irritasyona bağlı rejunevesyon yani yeniden yaratımı tetikleyip saç yapımını da stimüle etmektir. Ekim öncesi scalp kondüsyonunu artırma önerinizi çok uzun süredir tavsiye ediyorum ve yerinde bir tavsiye kesinlikle. Kimse umutsuzluğa kapılmasın şu kesin saç üretim becerisi kişi yaşadığı sürece devam ediyor sadece kişiye özel yol yöntem ve uygulamalara ihtiyacı var ve bu yol haritası değişebiliyor.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

fotolardaki sonuçlar yetersiz fiyat performans açısından

Yeni Üye
    Bilgiler için teşekkürler Miracle hocam. O zaman şu sonuca varabilir miyiz.

Mesela norwood 1 minyatürleşme evresinde ki birisi minoxidil kullanmaya başlıyor iyi geri dönüş alıyor fakat bir süre sonra gerileme tekrar başlıyor kişi de minoxidil etkisini yitirdi zannediyor , eğer saç üretim becerisi sürekli devam ediyorsa bu bir yanılgı mıdır ? Eğer saçlı deri kondüsyonu iyi seviyede tutulursa kullanıla etken sonsuza kadar aynı etkiyi yapar sonucuna mı varırız ?

Kendimden, hayatımın içinden bir örnek vereyim, ben bir tenis oyuncusuyum ve kondisyon bizim için çok önemli, her ne kadar çok iyi tekniğe sahip olsam ya da çok iyi topa vuruyor olsamda eğer kondisyonum zayıflarsa bu maç içerisinde beni çok geriye atıyor hatta maçı kaybetmeme neden oluyor. Çünkü kondisyonum zayıfladığı zaman o çok iyi tekniğimi ve çok iyi topa vurma özelliğimi kullanamıyorum ve hiçbir anlam ifade etmiyor. Bu durumda ben tekniğim kötü zannedebilirim aslında kötü olan tekniğim değil tekniğimi kullanmamı engelleyen zayıf kondisyon. Uzun oldu ama 😅umarım istediğim anlatabilmişimdir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Botox zehir gibi görünse de esasen sistemik toxic dozda verilmiyor. Burada asıl amaç yine irritasyona bağlı rejunevesyon yani yeniden yaratımı tetikleyip saç yapımını da stimüle etmektir. Ekim öncesi scalp kondüsyonunu artırma önerinizi çok uzun süredir tavsiye ediyorum ve yerinde bir tavsiye kesinlikle. Kimse umutsuzluğa kapılmasın şu kesin saç üretim becerisi kişi yaşadığı sürece devam ediyor sadece kişiye özel yol yöntem ve uygulamalara ihtiyacı var ve bu yol haritası değişebiliyor.
    Peki hocam saç yaşam boyunca üretiliyor diyorsunuz ya,yapılan tedavilerle insanlar 10 15 yıl önceki haline neden dönemiyle?minoxta bile son 2 3 yıl önce dökülen saçlar çıkar sadece deniliyor tabi bizde moral gidiyo ozaman.yani benim saçım 15 yıldır seyreliyor bayanım.sacım 10 sene öncesine dönse yeterli bu mümkün mü gerçekten?

Yeni Üye
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam 21/22de AGA tipi dökülme adına oyunu değiştirebilecek bir etken gelir mi? Geleceğe bakışınız bugünden daha umutlu mudur? Yoksa biyoteknoloji firmalarından umut beklemek sizin adınıza da komik mi?

Alıntı rexics Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam 21/22de AGA tipi dökülme adına oyunu değiştirebilecek bir etken gelir mi? Geleceğe bakışınız bugünden daha umutlu mudur? Yoksa biyoteknoloji firmalarından umut beklemek sizin adınıza da komik mi?
    Tabiki iyi etken gelebilir zaten kullandığımız etkenler de birilerinin ürettiği bulduğu ya da izole ettiği etkenler. Sorun tek bir farklı etken ile elde edilip patentli karlılık peşinde olunması komplike çözümlere yoğunlaşılmıyor bu sebeple bunu kullanıcı yapacak tabi ki uyanık olup. Tek etkenle çözümde ise zincirin en üstünden yakalanması gerekiyor bu da zaman ve çalışma istiyor.

Not: Diğer arkadaşların sorulara da cevap yazacağım.
    Konu Miracle tarafından (07.08.2020 Saat 14:40 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .