6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Son zamanlarda ilk defa saç umudum oldu lütfen yardım

Son zamanlarda ilk defa saç umudum oldu lütfen yardım

Oncelikle hepinize merhabalar.
    Saç sorunuma en baştan başlamak istiyorum.
    Saçım küçükken de pek sık değildi ama çok güzel bir rengi vardı Kestirdigim zaman hemen uzardi ancak babama tarafımın hepsi kel saçı dökülmeyen 1 kişi bile tanımıyorum bana da diyorlardı dökülecek diye ama ozaman kimin umrunda olurdu ki..
    Nisan ayında besyo mülakatlari için haftanın 3 günü olmak üzere antrenmanlara başladım sonra haftanın 6 günü bazende 7 günü antrenman yapıyorduk çok iyi hazırlanmıstim hicbirsey düşünmüyorum sadece kazanmaya odaklanmistim buarada her gün banyo yapıyordum saçlarım çok yıpranmısti sınav zamanı geldi beklediğim şehirde sınava girdim ve 60 kişinin alındığı yerde 61 sırada kaldım aylarca yaptığım hersey bir anda çöpe gitmişti üstelik 3 yıllık kız arkadaşımda üniversite kazandı ilk defa 3 günden fazla görüşmeme durumu söz konusu oldu hersey ust üste geliyordu bir anda depresyona girdim aşırı kilo vermeye başladim ve tam 12 kilo verdim oda yetmezmiş gibi kız arkadaşım okuyacağı şehire gitti 1 ay falan da birde onun aşırı bi stresi oldu ölü gibi geziyordum 2 gün ağzıma lokma almadan geldiğimi bilirim şuanda kız arkadaşımla durumumuz allaha Şükür düzeldi tekrardan hayata döndüm kilo almaya basladim ancak aşırı sacim dökülüyordu ve görenler artık bunu dile getirmeye başlamısti tam hersey yoluna girdi demiştim hayatım normale döndü demişken saçlarımin gittiğini farkettim ve babanla bi strese girdim tekrardan o ölü günlere döndüm ygs sınavına çalışıyordum deneme sonuçları çok iyi gelirken su anda saçimdan başka birşey dusunmez oldum hatta ders çalışmayı bırakıp işe başladım para biriktirip protez sac kullanmak için ayrıca doktora gittim minoxil verdi 20 gün kullandım ve hayvan gibi kaşıntı yaptı dayanamadim bıraktım dokulmem şuanda okasar aşırı değil ama dökülen saçlar ufak ve cansız cılız saçlar şakaklarda açılma mevcut çaresiz haldeyim eminim yaşadığım durumu bu formdaki herkes yaşamıştır eğer siz hayata döndüyseniz bana da umut ışığı olun lütfen.
    Ayrıca okadar doldum ki biraz uzun bir yazı oldu ama anlatıp rahatlamaya ihtiyacım vardı gerçekten Özür dilerim hepinizden ama anlayışla karşılayacaginiza şüphem yok.
    Resim kalacağım ancak nasıl katıldığını bulamadım.

http://hizliresim.com/77BYGr
    http://hizliresim.com/ZM5W00
    http://hizliresim.com/BvOEqv
    resim eklemeyi çözdüm bakmak isteyen yardımcı olmak isteyen olursa sevinirim. şimdiden teşekkür ederim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bnde 20 yim stresten saclarim dokuldu o caresizligi cok iyi biliyorum mesajlasalim hocam

Hemen miracle losyona başla bir gün daha gecikme. Sabah ve akşam. Etkisini göreceğine eminim.
    Tedavim
    05-05-2016 başlangıç
    Miracle losyon (1 aldactone 1 diana 1 dekort)
    Ağustos 2016 dan itibaren 2 aldactone 2 diana
    Günde iki kez losyon ve sebamed, dermoday antihairloss
    Biotin günde 5mg
    02-02-2017 ek olarak akşamları ketoazelderm krem

bence herhangi bir şeye başlamadan önce forumu adam akıllı oku, hazmet. zaten kafanda belirecektir nasıl bir yol izleyeceğin. bende 22 yaşındayım geçen sene forumu keşfettim. hem bilgi, yol-yöntem açısından hem psikolojik durumum açısından çok faydasını gördüm. dediğim gibi önce bir forumu özellikle moderatörlerin ve özellikle miracle'nin konularını, yorumlarını iyice okumanı öneririm.

Alıntı nrpncrs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence herhangi bir şeye başlamadan önce forumu adam akıllı oku, hazmet. zaten kafanda belirecektir nasıl bir yol izleyeceğin. bende 22 yaşındayım geçen sene forumu keşfettim. hem bilgi, yol-yöntem açısından hem psikolojik durumum açısından çok faydasını gördüm. dediğim gibi önce bir forumu özellikle moderatörlerin ve özellikle miracle'nin konularını, yorumlarını iyice okumanı öneririm.
    Oncelikle Cevabın ve fikrin için teşekkür ederim ilk başta ki heyecanım da gitti zaten yavaş yavaş okuyup öyle bi karara vseacagim zaten şuanda sacimda dökülme yok bir anlık stres ve psikolojik bozukluk saçımi bayagi döktü şuanda durdu diyebilirim. Benim istediğim şakak bölgesine bir tedavi uygulamak onun içinde grubu dediğiniz gibi takip edeceğim.
    Ayrıca grupta 2 günde öğrendiğim bitkisel şeyleri uygulamaya başladım sarımsak ve zeytin yağı ile masaj yapıyorum ardından da ısırgan otunun suyunuda durulama olarak kullanıyorum günlük aklıma geldikçe de kan dolaşımı içinde mesaj yapıyorum ve normal çay yerine de yeşil çay içiyorum tedaviye başlayana kadar belki bir etkisi olur diye düşünüyorum.