Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
43 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: 29.12.2016 Tedavime başlıyorum (loser32)

SaçımınDoktoru Üyesi loser32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet arkadaşlar güncel durumu ve 1-2 fotoğraf paylaşıyorum.

Tedaviye devam ediyorum genelde günde 1 cell losyon uyguluyorum ön sol bölgeye fırsat buldukça 2 ye çıkarıyorum ama nadir 2 oluyor.Biotin ve çinkoyu artık her gün almıyorum galiba bunlar kapsül olduğu için mideyi biraz yoruyor.2-3 günde 1 biotin 5mg biotin , haftada 1 50 mg çinko desteği alıyorum.Saçlarımdaki değişiklikleri farkedemiyorum yani ilerlememi var gerilememi var anlamadım.Duşta 20-40 arası bir saç dökülmesi oluyor tahminimce ve dökülenlerin % 90 ı güçsüz ve ince telli saçlar.Saçları şöyle bir sirkeleyince bazen hiç gelmiyor bazense 2-3 tel geliyor.Agresif bir dökülme yok ama galiba giden geri gelmiyor

Eski fotoğraflarım (2 ay önceki fotoğraflardır ve tedaviye başlamadan 1 ay öncesidir)

1- http://i.hizliresim.com/kGYJyJ.png
    2- http://i.hizliresim.com/2nQ5zE.png

Yeni fotoğraflar (Tedaviden 15-16 gün sonra)
    1-http://i.hizliresim.com/LZNZNJ.png
    2-http://i.hizliresim.com/WgagyL.png

Şakak bölgesinde 2 tane beni referans alabilirsiniz.Sanki hafif biraz daha gerilemiş gibi ama anlayamadım tam.
    Tedavim

Finasteride 1 mg (Propecia)
    Ketoral Şampuan(Haftada 2)

Destekler
    Nature's Supreme Biotin 2500 mcg
    Hardline ZMA
    Solgar Vitamin D3 1000 IU
    Ocean Plus Fish Oil
    Nature's Supreme Multi Vitamin For Men

bugün itibari ile tedavime yeni destekler ekledim ;

-Head and Shoulders Clinical Strength bu şampuanı kepek ve nadirde olsa kaşıntı problemimden dolayı tedavime ekledim.İnternette çok olumlu yorumlar vardı ve bende deneyeceğim.
    -1.0 mm Dermaroller ekledim ve haftada 1 uygulayacağım
    Tedavim

Destekler
    Hardline ZMA
    Ocean Plus Fish Oil

Bugün berbere gittim ve artık içerdeyim

İşin şakası flaşlı bi fotoğraf çektim ve felaket gözüküyor.Saçı kısaltıp fotoğraf çekince gerçekten inanılmaz kötü gözüküyor saçın durumu resmen kel gibi.

Yakında yeni fotoğraflar yüklüyeceğim kısa haliyle.
    Tedavim

Destekler
    Hardline ZMA
    Ocean Plus Fish Oil

SaçımınDoktoru Üyesi
    Saclarin bence gayet iyi

bugün losyonu uygulamadan önce dermaroller kullandım ve losyonu uyguladım ve lavabodaki manzara beni şok etti

40-50 tel saç vardı lavaboda losyonu uyguladıktan sonra ve moralimi alt üst etti resmen.Acaba dermaroller mı saçları kırdı anlamadım , daha önce böyle bir şey yaşamış olan var mı ?
    Tedavim

Destekler
    Hardline ZMA
    Ocean Plus Fish Oil

Konuyu güncelleyeyim dedim...

Tedavimin 3.ayıda bitmek üzere ilk 2 ay sadece şakak ve alın bölgesine uyguladım cell losyonu sonrasında tüm saça uygulamaya çalışıyorum ayırarak.İmzamdaki tedaviye devam ediyorum yılmadan ama saçım iyiye gitmiyor aksine gittikçe kötüye gidiyor saçlarımın yavaş yavaş gidişini seyrediyorum.Saçlarım gittikçe inceliyor ve seyreliyor.Ne yapıcam bilmiyorum , anti androjen losyonlardan çeşitli yan etkiler görenler var hiç girmek istemiyorum o yüzden.Losyonu uygularken aşağı lavaboya doğru saçımı sirkeleyince 40-50 tel saç gidiyor lavaboya.Çok çaresizim.Saçsızlık yakışsa gam yemem ama tipimizi saç kurtarıyorken onunda gitmesi üzücü.Saçım 15 yaşında beyazlamaya başladı ve şuan saçımın % 20-30 u beyaz üstüne birde dökülüyor bu nasıl talih arkadaş...
    Tedavim

Destekler
    Hardline ZMA
    Ocean Plus Fish Oil

Hocam resim ekleyin 40-50 tel dökülme fazla değil bir de tedavinizde pgd2 için setipiprant gibi bir etken olursa çok daha iyi sonuç alırsınız tedaviniz tek ayaklı bence.
    Konu Miracle tarafından (24.03.2017 Saat 22:20 ) değiştirilmiştir.

Moderatör skorfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum saçın sık görünüyor ama 40-50 tel yine de çok geldi bana.çünkü bu 40-50 telle kalmıyor banyoda, kurularken, yastıkta, günlük hayatta vs. derken sayı artıyor.sıkı bir setipiprant tedavisi ekle derim.genelde bakıyorum sadece cellden ziyade cell+seti kombinasyonları daha verimli.Allah yardımcın olsun

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dostum dökülenlere bakıp üzülme aydan aya genel durum kontrolü yap hatta aylık bile fark olabilir. 3 ay 3 ay fotoğrafları kıyasla.

Herkese tekrardan merhaba arkadaşlar
    Ara ara cell losyonu kullanamasamda. Tedavim nerdeyse 4 ayı bulacak.Size bu 4 ayda tecrübe edindiğim şeyleri azaltmak istedim.Asıl sorun olan sol ön bölgem biraz daha geriledi tedavim bu süreci yavaşlatsada 4-5 aya tamamen üçgen görünümünde açılacak gibi duruyor.O bölgeyi artık tedavilerde kurtarmaz bu yüzden para biriktirip o dar alana Ekim yaptırmak istiyorum sonrasında tedavilerle en azından evlenene kadar saçlarımı kullanabilmeyi umut ediyorum.Sonrası saçlar sağ ben selamet Üst bölgedeki saçlarımda sağlıklı saçlarım dökülmüyor buda cellin etkisi kesinlikle dökülmeyi kontrol altına alıyor ve saçlara can katıyor.Tepede aynı gibi bir farklılık Sezemedim.bilgisayarım gelince fotoğraflar eklerim telefondan zor oluyor.Herkese bol saçlı yıllar
    Tedavim

Destekler
    Hardline ZMA
    Ocean Plus Fish Oil

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon