Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Öncesi ve sonrası ile saç ekimi

Banned

Öncesi ve sonrası ile saç ekimi

Arkadaşlar Merhaba,
    Uzun süre bu forumdan yararlandım, kendimce saç dökülmesini durdurmaya çalıştım; kısmen de işe yaradı ama son 6 aylık dönemde bıktım usandım ve kullandığım herşeyi bıraktım. Böylece ciddi bir dökülme yaşadım. Artık saç ektirmeyi planlarım dahiline aldım ve Ocak ayında ekim yaptıracağım. Bu forumda saç ekimi konuları pek ilgi çekmiyor ve paylaşılan süreçlerin arkası pek gelmiyor. Ama ekim yaptırmayı planlayan arkadaşların bu forumdan da etkili bir şekilde yararlanmasını istiyorum. Bu sebeple, konuyu günlük gibi burada devam ettireceğim. Fotoğrafları da yakın tarihte ekleyeceğim.

Ekim noktasına gelirsek; operasyonda mikromotor kullanılarak düşük hızda kök alımı yapılacak ve istenilen bölgeye saç kökleri özel bir kalem ile öncesinde kanal açılmadan yerleştirilecek/ekilecek. Dhi olarak da geçiyor bu yöntem. Proscar ve biotin kullanmaya şimdiden başladım ve saç ekiminden sonra 6 ay kadar devam edeceğim. Ekimden sonra bir süre dalin bebe şampuanı, ardından sebamed saç dökülmesine karşı etkili şampuanını kullanacağım.
    Sizlerin de tavsiye, görüş veya fikirleriniz var ise beklerim.

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Geçmiş olsun şimdiden.

Saçların ne durumda, resimlerini yükler misin?

ön çizgin ne durumda?
    Konu Yalova22 tarafından (24.12.2016 Saat 20:27 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    hayırlı olsun 2günde çıkarabılırsın saçtaki yıkamayı ben günlük yıkıyordum 2gune cıkardım yaglanma normale dondu doktorların tavsıyesıne uydum.
    Tedavide Kullandığım İlâçlar

ROGAİNE SOLÜSYON %5

DOĞAL SABUN

YEŞİL ÇAY GÜNDE 1 BARDAK

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dhı yöntemini tavsiye etmiyorum.oyle cm2 de çok yüksek greftlereb cıkılamıyor.dünyada tek iyi örneği lorenzo.tr de görmedim işinin ehli bu konuda
    Tedavim;

Banned
    Alıntı scofield Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dhı yöntemini tavsiye etmiyorum.oyle cm2 de çok yüksek greftlereb cıkılamıyor.dünyada tek iyi örneği lorenzo.tr de görmedim işinin ehli bu konuda
    bütçem dahilinde lorenzoya gitmem imkansız. Ama ülkemizde bu yöntemi uygulayanlar, özellikle de benim karar kıldığım ekip işini iyi yapıyor. İyileşme süreci de klasik fue yönteminden daha kısa oluyor. Şu da var; yaklaşık 10 farklı doktor/merkez ile görüştüm yine de çok ikna olamadım ama sol gözüm ve kulağım arasında kalan bölgede bana özel bir açıklık söz konusu. Ön çizgimde çok geriye gidince bu bölgeyi artık kapatamıyorum ve absürt bir görüntü oluşuyor. Bu yüzden ikna olmasam da artık ektirmek zorunda hissediyorum kendimi. Yine ülkemizde dünya çapında ekim yapan isimler var bana göre ama bütçe meselesi bu durum. Tabi sizin de tavsiyeniz var ise öğrenmek isterim, hatta gidip görüşebilirim.

Arkadaşlar saçlarımı kısa kestirip fotoları yükleyeceğim bu hafta içi. Fikir oluşması açısından nw3-nw4 arası diyebilirim şu an için.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı ako360 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bütçem dahilinde lorenzoya gitmem imkansız. Ama ülkemizde bu yöntemi uygulayanlar, özellikle de benim karar kıldığım ekip işini iyi yapıyor. İyileşme süreci de klasik fue yönteminden daha kısa oluyor. Şu da var; yaklaşık 10 farklı doktor/merkez ile görüştüm yine de çok ikna olamadım ama sol gözüm ve kulağım arasında kalan bölgede bana özel bir açıklık söz konusu. Ön çizgimde çok geriye gidince bu bölgeyi artık kapatamıyorum ve absürt bir görüntü oluşuyor. Bu yüzden ikna olmasam da artık ektirmek zorunda hissediyorum kendimi. Yine ülkemizde dünya çapında ekim yapan isimler var bana göre ama bütçe meselesi bu durum. Tabi sizin de tavsiyeniz var ise öğrenmek isterim, hatta gidip görüşebilirim.

Arkadaşlar saçlarımı kısa kestirip fotoları yükleyeceğim bu hafta içi. Fikir oluşması açısından nw3-nw4 arası diyebilirim şu an için.
    muhtemelen ekimi yaptırmışsındır ben yinede yazayım.dhi yöntemi teknik itibariyle saçın aralarına girmeye müsait bir ekim yöntemi değil.kullanılan kalem büyük olduğu için buna müsait değil .her ne kadar ben aralara girerim deselerde türkiyede o kapasite de doktor yok.lorenzo bile bir yere kadar giriyor zaten. iyileşme süreci daha kısa,şok dökülme daha az derler ama cm2 ye düşen greft sayısı daha az demezler.yok türkiyede öyle ilkeli insanlar malesef.gidin görün hocam dhi de kullanılan kalemi birde klasik iğne yöntemini görün .ekim en son çare ama illa riske gireceksem,seyrek saça ekim yaptıracaksam dhı yanlış tercih.tr de bu işi yapan 3 yer var taş çatlasın iyi araştırın
    Tedavim;

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı scofield Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    muhtemelen ekimi yaptırmışsındır ben yinede yazayım.dhi yöntemi teknik itibariyle saçın aralarına girmeye müsait bir ekim yöntemi değil.kullanılan kalem büyük olduğu için buna müsait değil .her ne kadar ben aralara girerim deselerde türkiyede o kapasite de doktor yok.lorenzo bile bir yere kadar giriyor zaten. iyileşme süreci daha kısa,şok dökülme daha az derler ama cm2 ye düşen greft sayısı daha az demezler.yok türkiyede öyle ilkeli insanlar malesef.gidin görün hocam dhi de kullanılan kalemi birde klasik iğne yöntemini görün .ekim en son çare ama illa riske gireceksem,seyrek saça ekim yaptıracaksam dhı yanlış tercih.tr de bu işi yapan 3 yer var taş çatlasın iyi araştırın
    Kardeşim klasik fue yani iğneli yöntem ile dhi arasında nasıl bir fark var?
    Cm2 ye dhi de az düşmesinin sebebi nedir? Hem iğneli fue yönteminde de ilk etapta 2000 2500 edilebiliyor diye biliyorum. Çünkü biraz daha zaman alıcı bir yöntem. Ancak şunu gerçekten merak ettim. Neden dhi de Cm2 ye düşen greft daha az?

Moderatör tosun.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir turkey
    sizde nasıl bir mantık var avrupa donör yeniliyor sizler ekim diyrosunuz ilk önce bir iki yıla gelecek olan tedavilere akın sonra fosilleşmeye yüz tutmuş tedavilere bakarsınız saçınız korumaya devam edin ve bekleyin en azından bir yıl daha herşeyin ucuna gelindi pişman olursunuz dhı yada micro motor bunlar sadece reklamdır saç köklerinin derinlikleri farklı çıktı dr.cole araştırması neye göre hız neye göre derinlik kim söylüyor bunları sizlere milletin donorunu yolunmuş tavuga çevirdiler hiçmi okumadınız daha vücut kılı kullanmaya aciz burdakiler sakal dan alıp milleti kevgire döndürdüler
    %15 minox yüzde1Ngs %5kafein
    %1 emu mix losyon
    anti DHT cream

Alıntı tosun.t Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizde nasıl bir mantık var avrupa donör yeniliyor sizler ekim diyrosunuz ilk önce bir iki yıla gelecek olan tedavilere akın sonra fosilleşmeye yüz tutmuş tedavilere bakarsınız saçınız korumaya devam edin ve bekleyin en azından bir yıl daha herşeyin ucuna gelindi pişman olursunuz dhı yada micro motor bunlar sadece reklamdır saç köklerinin derinlikleri farklı çıktı dr.cole araştırması neye göre hız neye göre derinlik kim söylüyor bunları sizlere milletin donorunu yolunmuş tavuga çevirdiler hiçmi okumadınız daha vücut kılı kullanmaya aciz burdakiler sakal dan alıp milleti kevgire döndürdüler
    böyle olumlu yorumlar okuyup da tedaviye devam etmek çok iyi geliyor inşallah dediğiniz gibi kısa zamanda daha iyi tedavilerle karşılaşırız ve emeklerimizin boşa olmadığını görürüz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı tosun.t Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nerde dönör yeniliyolar. genel olarak ingilizce yazılan her forumu takip ediyorum. adamlar kelopesia ne zaman çıkar diye sormuş geçen spam gözüküyor o ürün umut bağlamayın dedim. herkes dışarıya umut bağlamış.

Sayfa 1/2 12 SonSon