Merhaba arkadaşlar.

Yaşım 29.

Avodart aldım eczaneden 5 ay kadar önce, çünkü son zamanlarda hem cildimde aşırı yağlanma ve sivilcelenme hem de aşırı saç dökülmesi vardı, ve stresli bir hayatım olduğu için dökülme süreci çok hızlandı. Hatta bir arkadaşımla buluştm bir ara OHA ne olmuş saçına demişti.

1 gün ara ile 0.5 lik bir hap aldım. 15 gün içerisinde saç dökülmemi kesti, yalnız ejakül seviyesinde değişme olmasa da sulandırdı rengi su gibi oldu. Libidomu çok garip etkiledi, kadınlardan etkilenmemeye ve düşünmemeye başladım, ama uyarılmada ya da ilişkide vs hiçbir sıkıntı olmadı.

2. ayın sonunda saç dökülmem acaip arttı ve uzun zamandır vücut geliştirme yapmamama rağmen tüm kaslarım şişti, sanırım bu noktada vücudum fazla testesteron üretimine geçti dht seviyesi düştüğü için. Günde 5 defa cinsel ilişki arzulamaya başladım. Ejakül seviyem hayatımda hiç olmayan yoğunluğa ve fazlalığa geldi. Yavaş yavaş Gece ve sabah ereksiyonları yok oldu.

4. aya geldiğimizde, saç dökülmem tamamen bitti. Şu anda var olan saçlarım daha gür ve arkadaşım o beni ilk gördüğü zamanki halimle şu an arası bariz fark var. Şakak bölgemdeki incelmiş saçlar kalınlaştı. Ancak işte bu noktada büyük sorun yaşadım.

Bir sıkıntım vardı, penis ile ilgili ve ameliyatlığım malesef. Acaba bu durumun da etkisi var mı bilmiyorum, bana 1 ay önce söylediler bu durumu, ve şu an hiçbir şekilde cinsellik istemiyorum, düşünmüyorum, hatta cinsel şakalar iğrenç gelmeye başladı ve her türlü cinsel aktivite bana itici geliyor. Çok zor ereksiyon oluyor, ejakül çok azaldı. Tam erekte olamıyorum zaten, ve kalınlık ve uzunlukta farkedilir azalmalar yaşadığımı düşünüyorum. Yabancı forumlarda da okudum ne bulabildiysem.

İlacı keseli daha 1 hafta oldu yaklaşık. Half life 5 haftaymış tam eritim de 6 ayaymış deniyor bu ilaç için. Saç dökülmem ciddi anlamda 0. zorlasam da dökülmüyor. Korkum acaba hormonların bu seviyede etkilenmesi kalıcı zarar verir mi bana ilerde? Baya birşey okudum bu konu hakkında ama sizin de bir tecrübelerinize danışmak istedim. Haziran gibi spora başlayacağım gene dolayısı ile testesteron / dht konversiyonu artacak ama belki sizin bildiğiniz başka deneyimleriniz vardır en kötü duruma karşı. Her türlü yardım ve yoruma açığım.

Bu arada sivilcelenme ya da yağlanmada çok büyük etkisi olmadı, bir azalma var ama avodarttan mı yoksa aldığım diğer vitaminlerden mi ona kanı getiremiyorum, o yüzden yorumum yok.

İyi günler.