2 Haftadır extra saçı çabuk uzatacak yağ ve benzeri doğal ilaçlar araştırıyordum Özellikle bayanların kullanmış olduğu entele yağının çok hızlı saç uzattığı farkının bariz olduğunu söyleyen yorumlar okudum.

Bunun bizle alakası ne dersek;
1- Minox benzeri şok dökülme yaşayan arkadaşların tekrar saç çıkışlarını gözlemlemek zor oluyor, çünkü yeni saçlar çıkıyor olsa bile saç çok az uzuyor
2 - Şakak bölgesinde yeni çıkan tüylerin hızlıca uzayarak tüylerin bu aşamasının hızlı olarak geçmesini ve saça dönüşmesini sağlayacağını düşünüyorum.

okumuş olduğum bu entele otunun nasıl yapıldığına gelirsek bazısı otu ile bazısı ise tohumu ile bu losyonu yapmışlar 2 güne bir uygulamışlar;

Alıntı Formüldür Ben daha denemedim ama herkes uzattığını söylediği için deneyeceğim

1 - 10 gr. entele otu alıyorsun aktardan ve bunu 2 bardak su ve 2 bardak sirkenin içinde kaynatıyorsun, su yarıya inene kadar kaynayacak ve bu suyu soğuyunca banyodan en az 1.5-2 saat evvel saç diplerine masaj yaparak sürüyorsun, sonra iyice yıka ve sonucu gör,

2- 10 gr. civarında Entele Otu, 2. Badem Yağı (küçük şişelerde oluyo), 3. Bepanthene (eczanelerde satılır küçük cam tüplerde)
Yapılışı: Saçlarınızı iyice yıkayın. Entele'yi bir cezvede su yarıya inene kadar kaynatın (su= cezvenin 4/3) demi tohumlardan süzdürün. Biraz ılıklaşınca baden yağını ve bepanthene'i kalan suyla iyice karıştırın.

3- 10 GR ENTELEYI 1 SU BARDAGI SIRKEYE KOYUP OCAGA KOYUYOSUN KAYNAMASINA YAKIN YARIM CAY BARDAYI SAF ZEYTINYAGI EKLE 15 20 DAKIKA COK KISIK ATESTE KAYNAT 1 GECE BEKLET SONRA KARISIMI TOHUMLARINDAN SUZ SAC DIPLERINE MASAJ YAPARAK UYGULA 2 SAAT KAFANDA BEKLET SONRA YIKA