Sayfa 1/3 123 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Artık İleride Saç Ektirme Düşüncesi Beni Tatmin Etmiyor.

Üye

Artık İleride Saç Ektirme Düşüncesi Beni Tatmin Etmiyor.

15 yaşlarında iken çok sık saçım vardı.

Şuan yaşım 22 ve artık neredeyse kel oldum. Yanlar iyice açıldı ve üstü çok seyrek. Ense ve kulak üstü bölgelerde harita şeklinde dökülmelerde mevcut.

Siyah saçlı insanların kafa derisindeki ortalama saç sayısı 108.000 tane.

Kabataslak ölçümümle kafa derimdeki cm^2 sayısı 600

Her cm^2'ye 200 tel saç istiyorum. Buda yapar 120.000 adet saç.

Bir sürü saç ekim videosu izledim. Greft mreft ne var ne yok araştırdım. Kafasının üstü tamamen kelleşecek biri için bu söylediklerim saç ekimi ile olacak iş değil.

Saç ekimi ile bunun olmayacağı kesin. Bacak kıllarından ekim vs. de araştırdım ama sonucu kötü olan çok.

Ayrıca ektireceğim saçlarında en fazla 5 sene içerisinde tekrar yıkıma uğrayacağını düşünüyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    bu yüzden tedavi şart.ekimde başarı için dökülme hattının önünü tepe bölgesine ulaşmadan kesmek şart.yanlar ve arkalar açıldıysa tablo üzgünüm ama evet karamsar.en mükemmelliyetçi insanlar bile üç beş kılla hayata tutunmayı başarıyor.bir şekilde tatmin olmak için beklentiyi düşük tutmak lazım sanırım.ekireceğiniz saçların yıkıma uğraması kısmını merak ettim, farklı bir dökülme tipiniz mi var?
    Tedavim;

Neden ılac losyon hap dogql tedaviler denıyerek saçını kurtarmayı denemıyorsun bı forumda oyle ınsanlar varkı nerdeyse kel gibiyken mükemmel basarılar elde etmısler bende onlar dan biriydim forumu ıncele kendini kadere birakma doğru ılac v3 doğru yontemle başarabilirsin
    1 - Min+Dut ( Min+ 12 avodart kampsülü )
    2 - Miracle Losyon ( 1 kutu aldactone + 1 adet dekort ampül + 1 kutu diana )
    4 - Solgar Biotin 5000 mgr ( Sabah 5000 Mgr / Akşam 10000 Mgr )
    5 - Solgar Vm 2000 ( Sadece yatarken )
    6 - Haftada bir Badem yağı - Yılan yağı - çam yağı,
    7 - Kabak Çekirdeği, Yeşil Çay, Kuru üzüm ( çok fazla disiplinli kullandığım soylenemez )
    8 - Finasterid proscar her akşam 1/4 ( 14.11.2016 tarihi itibari ile)

fotoğraftakiler gibi veya 15 yaşındaki gibi saçların olması belki zor. fakat estetik değeri olan bir görünüm yakalaman gayet olası. saç derini iyileştirmeye, saç sağlığını yüksek tutmaya bakmak lazım.

Üye
    Çözüm Finasterid, Dutasterid, Minoxidil ile beraber kafama 2, 3 tane doğal bitki sürüp, Biotin, Ketokonazol şampuan kullanarak şu losyondu bu losyondu ise bana göre değil.

1-) Ömür boyu kullanamam.
    2-) Bu kadar şeyi istikrarlı kullanamam.
    3-) Yan etkileri var. (Bırakınca yan etkisi geçse ne olur. Hiç kullanmamış gibi olacaksın ve emek boşa gidecek.)
    4-) Bunları göze alarak ayda 100 liraya yakın bir parayı da buna harcamak istemem.

Şuan aklıma yatan tek şey RU58841 kullanmak ama onuda Minoxil ile falan karıştırıyorlar vs. Ben saf RU58841 kullanmak istiyorum. Onuda satın alması, kullanması vs. dert.

Yeni gelecek çalışmalar bir yandan beni mutlu etse de bunları kullanmam en az 30 yaşımı bulacak diye düşünüyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi jackal__1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tepe bölgesini baz aldığımızda aşağı yukarı 30.000 sac ekimi guzel bir görüntüye kavusturabilir.Buda zamanla mümkün hale gelecektir.umudunuzu yitirmeyin.
    TEDAVİM
    *Cellagance Losyon (Ekim 2016)
    *Saf minoksidil (Günde 1 defa) (Ağustos 2016)
    *Dermarollar 540 iğne 0.75 mm(Düzensiz)
    *Biotin 5 mg (Günde 1 ) (Agustos 2016 haftada 2)
    * Konazol şampuan (haftada 2)
    * Ketoral krem (sakaklar) (Hemen hemen her gün)

BIRAKTIKLARIM
    --Bioxinin Forte Sprey (%5 Minoksidil)(2 dk masaj) Baslangıc (Temmuz 2015)
    --(%3 Procapil) Sabah-Akşam (2 Dk masaj) Baslangic (Mayıs 2016) (Eylül 2016)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Konudaki yanlışları düzeltelim cm2 ee 60-120 tel arası saç vardır ikinci hataysa dökülen alana 10.000 greft bile nw6-7lerde süper etkiler yaratabilir bu 30.000 tele tekabul ediyor neredeyse. ve yine Saç tedavilerle mevcudu koruyup Nw4-5lerden bile tamamen saçlarınızı kapatabilirsiniz. Ayrıca Mevcudu koruyup şu anda ekimlede istediğiniz yere gelebilirsiniz. 3 sene içerisindede bir sürü yeni kullanışlı tedaviler geliyor. 3 sene sonrasındada klonlama başlanıyor. Bu saatden sonra sitede kimsenin umutsuz olmasına gerek yok evinde oturan insnalar haricinde eyleme geçen herkes istediğine sahip olur arkadaşlar
    33 mg Ru 58841 - Sabah

Minoksidil 1,6ml günde - Sabah-Akşam

5000 mcg biotin - Günde tek tablet

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Seninle aynı düşüncedeyim. Ekimle asla böyle saçlar olmaz. Ben bir şey fark ettim,

Kafamızdaki saç kökleri belli bir şekilde uzamak için yaratılmış sanki, söylemek istediğim ense bölgedeki saçlar ile ön bölgedeki saçlar farklı oluyor ekildiğinde. Ekilen saçlar bazıları tam tersine yukarıye doğru, bazıları sola-sağa dönük oluyor ve bunları şekillendirmek zor oluyor. Siz bunu fark ettiniz mi?

Bir şey daha fark ettim

Ben saçlarıma tedavi uygularken, saç çıkışı olan bölgedeki cilt beyaza döndüğünü fark ettim. Sanırım sağlıklı saç cildi böyle oluyor?!?! Saç çıkışı oldukça sağlıklı saç yaşam alanı oluşuyor.

Demek istediğim bu resimde açıkça görünüyor.

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkiyede protez saç gelişirse durum çok kötüyse protez en mantıklı çözüm olur bence
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Üye
    Alıntı joker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiyede protez saç gelişirse durum çok kötüyse protez en mantıklı çözüm olur bence
    Protez saç, peruk vs. kullanmam ben. Doğallıktan yanayım.

Sayfa 1/3 123 SonSon