6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: saç dökülmeme karşı tavsiyelerine ihtiyacım var!

Yeni Üye

saç dökülmeme karşı tavsiyelerine ihtiyacım var!

merhabalar uzunca bir süredir saç dökülmem nayvcut ve nasıl baş edeceğimi çözebilmiş değilim . doğal sıkma yağlar ve dermaroller ile bir nebze durdurdum ancak dökülmem devam ediyor. başlarda önemesemedim ancak şu an durduramıyorum . saç diplerimde ki yanma olduğu dönemlerde acıdan saçlarıma dokunama oluyordum ve acayip hızlı bir şekilde dökülme oluyordu şu aralar kullandığım tedavi maksatlı yağları ve dermarollerı bıraktım. sadece sebamed saç dökülmesine karşı şampuan kullanıyorum. sizlerin öneri ve desteğine ihtiyacım var.

http://i.hizliresim.com/9gprJk.jpg
    http://i.hizliresim.com/qj2No5.jpg
    http://i.hizliresim.com/MolBnN.jpg

Acilen anti-androjen kullanmaya başlamalısın saç kaybın da yoğun saç köklerini uyaracak etmen de gerekli minoxil ve dutasteride karışımını deneyebilirsin. Bir de bu şekilde tutmaktansa makineyle 2ye vur böyle kötü,sağlıksız bir görüntü oluşmuş bir hastalığın var da ondan dökülmüş gibi kısaltınca hem göze daha az batar daha derli toplu görünür hem de öyle olunca losyonların emilimi de kolaylaşır.

SaçımınDoktoru Üyesi
    antiandrojenle minox kulanilmasi pek dogru bulmuyorum. Minox sacin fazini ndegistirdigi icin hizli cikis saglandigi dogru antiandrojen ve minoxla ama sonrasinda sok dokulmelere magruz kalip antiandrojenin etkisi de bosa gidiyor. Tedavi bosa gidiyor benim gorusum. Saca bir ton urun kullanmak etkiden cok zarar veriyor. Tedaviniz de en dogru tedaviyi kendiniz icin deneyerek bulun derim. Kafaniza surekli farkli seyleri surup te emekleriniz bosa gitmesin
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı sennedersen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    antiandrojenle minox kulanilmasi pek dogru bulmuyorum. Minox sacin fazini ndegistirdigi icin hizli cikis saglandigi dogru antiandrojen ve minoxla ama sonrasinda sok dokulmelere magruz kalip antiandrojenin etkisi de bosa gidiyor. Tedavi bosa gidiyor benim gorusum. Saca bir ton urun kullanmak etkiden cok zarar veriyor. Tedaviniz de en dogru tedaviyi kendiniz icin deneyerek bulun derim. Kafaniza surekli farkli seyleri surup te emekleriniz bosa gitmesin
    Dostum peki seni niye Minox ve Proscarı birlikte kullanıyorsun Proscarda bir antiandrojen

Yaşınız kaç? Fotoğraflara bakılırsa. Haftada 2-3 gün dermastamp + Minoxil + Proscar + Nizoral ile bu kafa kapanmasa bile yoğunluk artar ve saç kuruyken açıklık pek fazla belli olmaz. Fotoğraflar ıslak kuruyken bu kadar açıklık göründüğünü sanmıyorum özellikle sağ tarafa doğru balık sırtı tararsanız saçınızı bir kuaför tipi fön makinası alıp sizi psikolojik olarak oldukça rahatlatır. Oral olarak Proscar kullanmam diyorsanız RU58841 ekleyin oldukça etkili.

Yeni Üye
    Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için forumu uzun zamandır araştırıyorum aslında, maksadım sizlerinde görüşü ile hafif bir tedavi ile başlamak. dediğiniz gibi saçları kısaltıp yana doğru yatırıyorum bu şekilde biraz daha kapalı gözüküyor aynı zamanda saçlar nemli olduğundan mütevelli biraz daha seyrek gözüküyor. kuruyunca biraz daha saçım gür gözüküyor.

bu arada yaşım 26. saçları 0 a vurup Dermaroller yazdım ancak düzelteyim dermastamp ve doğal yağlar kullanarak uzattım. üstler de ekstra tüylenmeler olduğunu gördüm ancak onlarda sürekli güçsüzleşip döküldü. şöyle diyebilirim dermastamp ve doğal yağlar saç çıkarmaya faydalı oldu ancak onları orada tutacak ve güçlendirip büyütecek birşey lazım. proscar ve min+dut karışımlarını okudum yan etkileri Vs ancak min +dut ta ki şok dökülme ve proscar daki göğüs büyümesi libido gibi yan etkiler beni bir daha düşünmeye itti. bu sebeptendir ki hafif ama etkili aynı zamanda istikrarlı bir şekilde devam ederek uzun vadede faydalı olmasını düşündüğüm bir tedavi uygulamak istiyorum.
    doğal yağları 4,5 ay kullandım saçlarımı 0 a vurarak ancak yeni anlayabiliyorum bir faydası olmadığını şansı verdim yani ayrıca derma stamp ilginç bir şekilde kafamı rahatlatıyor desem inanır mısınız bilmiyorum ilk başlarda hissizleşmiş saç derim şimdi daha hassas oldu sanki oralar önceden ölüydü de tekrar canlandı.

Yeni Üye
    merhabalar tekrar ben miracle losyon yaptım 3.kere süzmeme rağmen yine o beyazlık kalıyor ve ellerimi saçıma vurduğumda kar yağıyor en son ıslak mendili kurutup süzdüm bu sefer biraz daha iyi gibi. miracle losyon u yaklaşık 9 gündür kullanıyorum hiçbir yan etki hissetmedim ya da herhangi bir terslik. ve açık olan saçımın önünde tüylenmeler başladı 8 9 günde böylr hızlı çıkar mı acaba hayal mi görüyorum emin değilim. bir unsur daha var dökülmem hiç durmadı bir tutam daha arttı.