Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Sülük Tedavisi denemeye karar verdim.

SaçımınDoktoru Üyesi

Sülük Tedavisi denemeye karar verdim.

Selam.

Minoxil teknik olarak saçlı derinin altındaki kanı hareketlenidiriyor ve kılcal kan dolaşımını artırıyor. Teknik olarak sülükte aynı şeyi yapıyor, salı günü randevu aldım ve yaptırınca ayrıntılı bilgi paylaşmayı düşünüyorum.

Sülük yapıştığı yere bir sıvı salgılar ve oradan kan çeker, bu yöntemle bölgedeki kan akışını hızlandırır, öyle ki sülük tedavisi yapacak kişi "kalp hastalığın varmı" diye sordu, yok ama neden sordun dediğimde "oradaki kan su gibi olacak, pıhtılar dağılacağı için kalp sorunun varsa sorun çıkarabilir" diye uyardı.

Bu işten umutluyum, umarım iyi bir sonuç çıkar.

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Bende gözler için denemek istiyorum bunu. Bende faydalı olacağını düşünüyorum. Daha önce'de hacamat yaptırmıştım . Ounun'da çok faydalarını gördüm. Onu'da tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

Banned
    uzun saça yapılabiliyormuymuş onu sorabilirseniz sevinirim. Sülük tedavisi iyidir.

Yeni Üye
    şu kellik neler yaptırıyor insana...

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam 3 numara saça uygulatıyorum, sülük kanı buldumu yapışır ve saç falan dinlemez.

Tedavilerine devam eden arkadaşlara, tedavilerine destek amaçlı yapmalarını öneririm.

3 seans tamam, resimleri tutuyorum ve tedavi bittiğinde güzel bir döküman hazırlayacağım.

Seans araları 2 hafta, toplam 1,5 aylık süreçte saçlı deride hiç bir problem kalmadı (kepek, yağ ve sivilce) saçlarımda hissedilir derecede düzeldi.

Banned
    sülük kanı emerken bir takım salgılar da gönderir emdiği bölgeye...Bu salgılar 130'du sanırım farklı maddeler içerir ve iyileştirici yenileyici özelliktedir. Ayrıca önemli olan sülüğün emdiği kan değildir. Sonrasında o bölge uzanca bir müddet kanamaya devam eder.

Aidin Salih'in ''Gerçek Tıp'' kitabından alakalı bölümler,
    -İnsanları ve hayvanları tutan sülükler yaklaşık 105 enzim ve bioaktif madde salgılar(bazıları;• Hirudin
    • Destabilase
    • Hirustasin
    • Bdellins
    • Hyaluronidase
    • Tryptase inhibitor
    • Eglins
    • Factor Xa inhibitor
    • Complement inhibitors
    • Carboxypeptidase A inhibitors
    • Histaminelike substances
    • Acetylcholine
    • Anesthetics subsctance
    Ve ayrıca,
    – Hirudin: Antikoagülan
    – Hementin: Fibrinolitik
    – Hementerin: Fibrinolitik
    – Ghilanten: Protrombinaz İnh.
    – Anti-statin: Protrombinaz İnh.
    – Piyatin: Nörotrofik
    – Calin: Tr. Agg. İnh.
    – Decorsin: Tr. Agg. İnh.
    – Destabilase: F XIII İnh.)
    Bu aktif maddelerin etkisiyle damarlardaki tıkanıklık ve dokulardaki birikintiler erir, kan sulanır, kan dolaşımı düzelir, kan basıncı normale döner, zararlı mikroorganizma üremesi ve iltihaplanma durur, ağrılar azalır, bağışıklık sistemi uyarılır. (sf, 150)

-Her ilkbahar ve sonbaharda, kulakların arkasına, boyna, saç açıklıklarına ve makata sülük koymak saç dökülmesini durduran mucizevi bir işlemdir.(sf, 304)

Sanırım Almanya'da yaygın kullanım alanı var ve fda onaylı bir alternatif tedavi. Bilgili arkadaşlar daha anlamlı sonuçlar çıkaracaktır. Vesselam...

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam 3 numara saça uygulatıyorum, sülük kanı buldumu yapışır ve saç falan dinlemez.

Tedavilerine devam eden arkadaşlara, tedavilerine destek amaçlı yapmalarını öneririm.

3 seans tamam, resimleri tutuyorum ve tedavi bittiğinde güzel bir döküman hazırlayacağım.

Seans araları 2 hafta, toplam 1,5 aylık süreçte saçlı deride hiç bir problem kalmadı (kepek, yağ ve sivilce) saçlarımda hissedilir derecede düzeldi.
    Peki fatih kardes saclarinda dokulme varmiydi?sadece kepek ve yaglanma mi vardi?bir de bu sulukleri kendimiz alip uygulayamazmiyiz?eminonunde satiliyor ordan temin edilebilir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    dokulme varmiydi?

sülük tedavisine başlamasaydım herhalde jant kapağına dönecekti kafa.

SaçımınDoktoru Üyesi
    @cevo34 evet, dökülme hat safhada idi

Sayfa 1/2 12 SonSon