5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Lavantanın saç dökülmesine etkisi

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Lavantanın saç dökülmesine etkisi

Arkadaşlar internette gezinirken Saracoğlunun bir videosuna rastladım adam lavantayı çay gibi demleyip soğumaya bırakıp saçınızı yıkamadan sonra durulayın ben saçlarımı bu şekilde korudum diyordu, internette araştırma yaptım kişisel bakım ürünlerindeki lavanta yağının jinekomastiye yol açtığı yazıyor ( http://www.livestrong.com/article/17...male-hormones/ )
    yıkamadan sonra kullansak hem faydalı olabilir en kötü de nemlendirici görevi görür diye düşünüyorum, ayrıca ısırgan çayı ile karıştırsak yıkama için de lavanta sabunu kullansak nasıl olur acaba

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lavanta fito östrojen içeriyordu galiba çoğu şifalı bitki gibi anti inflamatuar etkiside var kullananlar vardı zaten forumda deneyebilirsiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi karaayaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben kullandım bi fatdasını görmedim

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İ.A.Saraçoğlu iyi bir kimyagerdir fitoterapi konusunda ama saç dökülmesi konusunda yetersiz bir isim,lavanta saç dökülmesine fayda etseydi kendisi yarı kel olmazdı arkadaşlar şu anda tr de bu site dışında saç dökülmesi konusunda gerçekçi çözümler üreten ve devasa boyutta bilgi birikimine ulaşan başka bir kaynak bılmamız zor hee bu sözüm araştırma yapmayalım anlamına gelmiyor elbette ama çok araştırıldı gerçekten kaynak yok.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Belki dökülen saçları geri çıkarmaz ama mevcut saçları korumakta yardımcı olabilir diye düşünüyorum, Ahmet Maranki'ye pek güvenemesem de adamın saçları çok gür acaba dediklerinde bir doğruluk payı var mıdır düşünmeden edemiyorum açıkçası.