8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Kabuğa bağlı saç

Yeni Üye

Kabuğa bağlı saç

merhabalar ben 19 yaşındayım ve yaklaşık 3 senedir seboreik dermatitle uğraşıyorum başımın üst kısmında çok yoğun kabuklanmam var ve kaşıdığımda kepek tanesinin içinde 3 4 adet ucunda çok ufak beyaz kök gibi olan saç teli geliyor,miracle losyon buna faydalı olur mu ve direnç x3 bulamıyorum yerine hangi losyonu kullanmalıyım ?

Yeni Üye
    Kimse yok mudur yardım edecek ?

Nizoral, ketoral vb şampuanları kullanmaya başlayabilirsin. Haftada 1 veya maksimum 2 kere olacak şekilde kullan. Şekeri, unu mümkün olduğunca hayatından çıkart. Sebze ve meyve bol bol yemeye bak. Yeterli su tüket, gazlı içeceklerden mümkün olduğunca kaçın.

SaçımınDoktoru Üyesi
    bendede hafıf kapuklanma var doktor ketoral Şampuan onerdı haftada 2defa kullanabılırsın etkısını goreceksın bende yenı yenı kullanmaya başladım kafanda 5dakıka kadar beklet sonra yıka haftada 2defa ıyıdır fazlası zararlı bence
    Tedavide Kullandığım İlâçlar

ROGAİNE SOLÜSYON %5

DOĞAL SABUN

YEŞİL ÇAY GÜNDE 1 BARDAK

Maden suyu iyi gelir sac derisini yumusatır yumusarken kabugu yavasca cekersn sac felan az gelir benmde kabuklanma vardı maden suyu sayesinde en az seviyese indirdim + 1. 5 senedir konazol şampuan kullanıyorum . Hem dökülmeye hemde kabuklanmaya iyi . Bide iyi durula sampuanı kalırsa kalıntı yapabilir .

Yeni Üye
    Peki miracle için losyon biliyor musunuz

Yeni Üye
    Benimde kepek gibi sürekli çıkıyor yada böyle kurumuş sivilce ucu gibi içinde bazen saç oluyor sanki saç köküyle çıkıyor gibi seboreik dermatit olabilirmi arkadaşlar bu

gençler dermaroller kullanınca azaldı saç kaşıntısı ve kepek. duştan sonra 5 dakıka sacımın her yerıne 1.5mm 540 iğne dermorol yapıyorum ve mıracle losyonda kepege kasıntıya ıyı gelıyor galiba eskıden seboreden cok cekerdım sımdı artık kasınmıyo kepekte mınımum