Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 3 aylik (hanım üye) oral androcur kullanimi

3 aylik (hanım üye) oral androcur kullanimi

Merhaba
    6 yildir saclarim dökülüyor sadece total testesteronum üst sinira yakin cikmisti o yüzden oral androcur a basladim bu süreçte bana hicbir getirisi olmadi hatta daha fazla sac dökülmesi yapti. Oral androcur kullananlardan fikir bekliyorum sizce tedaviyi birakmali miyim yoksa devam mi etmeliyim ? 1 yillik kullanımda sonuç alinacagi söyleniyor ama bu kadar dökülmeye dayanir mi saclarim bilmiyorum ( lütfen yargılamayin )

50 mg kullaniyorum bunu 100 e cikarmali miyim ? + biotin de kullaniyorum 50 mg

Alıntı ece Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    6 yildir saclarim dökülüyor sadece total testesteronum üst sinira yakin cikmisti o yüzden oral androcur a basladim bu süreçte bana hicbir getirisi olmadi hatta daha fazla sac dökülmesi yapti. Oral androcur kullananlardan fikir bekliyorum sizce tedaviyi birakmali miyim yoksa devam mi etmeliyim ? 1 yillik kullanımda sonuç alinacagi söyleniyor ama bu kadar dökülmeye dayanir mi saclarim bilmiyorum ( lütfen yargılamayin )

50 mg kullaniyorum bunu 100 e cikarmali miyim ? + biotin de kullaniyorum 50 mg
    Bende 3 buçuk aydır günlük 50 mg oral ondro kullanıyorum dökülme devam ama olan şaçlarım koyulaştı dökülenlerin daha iyi çıkacağını düşündüğümden 6 ay kadar devam edip bakıcam bence sende 6 aya tamamla

3 ayda sizin saçınızda koyulaşma olmuş benim daha çok döküldü bundan eminim ve her gün inanılmaz şekilde su gibi gidiyor.
    ne zman bitecek ?????
    hiç mi bilen yorum yapacak biri yok. kendi kendimize konuşuyoruz resmen.
    30 da 30 kullanıyorum adet olmuyorum ve ara vermiyorum haplara. vücüdumdaki kıllarda baya azalma var. kıl ve tüy konusunda ergenlik öncesine dönüyor gibiyim. saçtada aynı etkiyi gösterir mi ?zayıf tüy, güçlü saç kombinsyonuna bir işaret midir? saç dökülmem ne zaman durur ? doğum kontrol hapına baslamadan once cok azdı dokulmem. lutfen cevap verın ((((

Oncesinde hormon testi yaptırdıgınızı soylemissiniz.Bence yeni bir hormon testi yaptırıp hormon durumuna bakılmalı.adet olmama durumunuz iyiye dalalet degil.Erkeklerde dht hormonun baskılanması sonucu dongu dedigimiz(reflex hyperandrogenism) olayı belki sizde de aldıgınız ostrojen hormonuna dayalı feed back mekanizması testo salınımı artırmıs olabilir.Tavsiyem doktor'a oykunuzu anlatıp kullandıgınız ilac herneyse yavas yavas bırakmayı denemenizi oneririm.

haklısınız bu döngü olabilir. döngünün geçme ihtimali var ama değil mi? hep böyle döngüde kalmaz.
    adet olmama durumum doğum kontrol hapını 30 da 30 kullanmamdan dolayı. yoksa adetlerim hep düzenliydi.
    testo artışı olduysa vücut kıllarımın artması gerekmez mi ?? bazı vücüt bölgelerimde özellikle çok azaldı.

kafamda deli sorular.

Simdi soyle bir varsayım ile yuruyelim.(kendi capımda ne kadar mantıklı gelebilir size arastırmak gerek tabiki) Erkeklerde XY kromozomu kadınlarda XX kromozomu vardır.Yani disi veya erkek bir birey olmak bunlar ile belirlenir bunu lise biyolojisinden biliyoruz.Bu cinsiyet farkı hormonlardan ileri gelmektedir.Erkekte testo ve diger hormonların fazlalıgı kadınlarda ostrojen ve diger hormonların fazlalıgı.Erkeklerde reflex hyperandrogenism de testoya baglı bir artma meydana gelir dht baskılanması sonucu sizde de ostrojen salımının baskılanması sonucu feed back mekanizması ostrojeni daha fazla salgılatmıs olabilir.Bu yuzden tuylenme yani vucut kıllarında azalma gerceklesmis olabilir.Ostrojen fazlalıgı sonucu ise yag kutlesinde artma meydana gelir Bu yaglanma sonucu sacınızda ki ve vucudunuzda ki reseptor hassiyeti olusup saclarınızda ki dokulme artmıs olabilir.

peki bu durum geçici değil midir vücudun alışma süresi tamamlandığında durmaz mı dökülme??

oyle olmasını umut ediyorum.Fakat yaptıgım arastırmalar ve okudugum makalelerde eger reseptorlerde bir hassasiyet meydana geldiyse bunun geri donusumunun olmadıgı yonunde.Kaldı ki biz bu reseptorlerdeki hassasiyeti giderirsek zaten sac dokulmesi ve bircok hastalıgın cozumunu bulmus olacagız.Ama kadınlarda bu olay biraz daha kolay ostrojen takviyesinin bu reseptorlerde meydana gelen hassasiyeti giderecegi bazı makalelerde sabit.Tabi bunlar benim dusuncelerim ki gerceklik boyutu sadece benim arastırmam ve icerisindeki mekanizmayı yorumlamama dayanmaktadır.Her ne kadarda bir halt bilmeselerde hekimlere guvenmek zorundayız.

Yeni Üye
    androcur oral kullanmanızı önermem çünkü çok güçlü steroidal bir anti-androjen olan siproteron içeriyor. prostat kanseri tedavisinde kullanılan bir ilaç

evet biliyorum ama bu saç olayı psikolojimi çok kötü etkiliyordu başlamak zorunda kaldım. ve eğer sonucunda istediğim etkiyi alacaksam riskleri önemli değil benim için.

önlerde küçük küçük bir sürü saç çıktığını görüyorum saç çizgimin aşağısında bu saçlar ama baya dökülme yaşadım öncesine göre arkada açıklık oluştu saçımı bir gün yıkamayayım belli oluyor. umarım düzelir.ayrıyetten vucut kıllarım baya baya azaldı. sadece bunun ıcın bıle kullanabılırım dıye dusunuyorum.yan etkı konusunda fiziksel yan etkileri pek yasamıyorum libido dusuklugu dısında. onun harıcınde cok depresif yaptı en ufak seylere bile gözlerim doluyor ağlayasım geliyor. unutkanlık oluyor bazen mesela ilacı saatınde alamıyordum unutuyordum artık alarm kurdum en sonunda ama su son zamanlarda aştım bunları hatta çok kötü olan derslerım mukemmel duruma yaklastı

yarın 100. günüm. kaldı 265 gün . bakalım 9 ay daha kullanınca ne gibi sonuçlar alacağım.

Sayfa 1/2 12 SonSon