Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Anlam veremediğim saç dökülmesi ( tedavi öneri bekliyorum)

SaçımınDoktoru Üyesi

Anlam veremediğim saç dökülmesi ( tedavi öneri bekliyorum)

Merhaba arkadaşlar yasım 21 olucak öğrenciyim 15 yasımdan beri saçım dökülüyor kafaya takmazdım saçlarım gayet güzeldi 19dan sonra onler seyrelmeye başladı sacımın seklı şemali değişti ne şekil alıyor ne birşey kıvrıldı resmen saçlarım genelde yıkarken dökülüyor.Dustan sonra gider dolar ve hep böyle saçlarımı 2 günde bir yıkarım 2.gün saçımın dibine ellediğimde hafif nemlilik gelir hatta 2.gün kafam hep kasınır market şampuanı kullanıyorum bitkisel kullanıyorum hepsi aynı bu kadar saç dökülmesine komple kel kalmam lazım çünkü saçlarım dus aldıktan 2. gün sonra dehset dökülüyor (her yerden favori ense) vs onlerden o kadar gelmez ( ki önler seyrek) 19 yasımda burayı keşfettim ve miracle losyonla basladım 3-4 ay sadece onu kullandım sonuc alamadım bıraktım yanetki vs olur diye ki görülen birşey yoktu neyse.Önceden saçları aşşağı indirirdim artık onlerde kalmayınca kaldırmaya basladım biraz zamanla kısalttık tabi boylede hosuma gidiyor dökülmem hala devam ediyor enseden favoriden heryerden ense vs kısa birde geçen devlet hastanesinde kantahlili yaptırdım kan değerlerin güzel dedi o ümidimde bosa gitti.Kafaya takıyorum hep nasıl olucak bilmiyorum tedaviye baslamak istiyorum onlerden saç fıskırsın istiyorum saçlarım gayet sağlıklı gözüküyor ama dökülüyor işte dökülmem dursa konuyu açmazdım bu saç bile yeter diyorum sizlerin onerilerini bekliyorum arkadaşlar hikayem böyle saçlarım kuruyken dökülen saçların dibi beyaz tortumsu birşey oluyor bu arada saçlarımın üstünde kepek yok saçlarımın dibini kasıyınca dökülüyor birşeyler bunlar ne bilmiyorum.Başka hastaneye randevu alıp tekrar baktırıcam kana vs belki o baska birşey der.hormonlara zarar verecek şeyler kullanmak istemiyorum yasımda ufak sakallar yeni yeni cıkıyor. önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.
    Şuan evde bulunan malzemeler dermaroller ketoral azelderm krem.

Saçlarım boyle:

buda bugün dökülen saçım : market şampuanından zeytinyağlı bıttım sabununa geçtim.
    -Dermaroller ( Haftada 2 kez 192 iğneli 1mm)
    -Ketoral-Azalderm krem günde 2 kere
    -Çörek otu yağı ( saçlarımı yıkayacağım günler )
    -Yakı otu-nane çayı günde 1 bardak içiyorum.

Şu anlık hiçbirini kullanmıyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi teto1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu dökülenler 1 yıkamadamı dökülenler ?
    -15 Günde 1 PRP
    -Runis Saç Bakım Losyonu Hergün
    -Dermaroller 15 günde 1
    -Zinco Hapı Hergün
    -Ketoral Şampuan 3 günd bir
    -Zeytinyağlı Defne Sabunu

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Son fotoğraf gerçekten korkutucu. Benim bile hiç bu kadar dökülmemişti gençken. 21 yaş daha erken ama böyle giderse 24-25 yaşına geldiğinde tepe de seyrelmeye başlar. Uzun saç sevdasından vazgeçip (fotoğraflardaki saç benim için baya uzun) yoğun bir tedavi uygulamanız gerektiğini düşünüyorum. Hormonal tedavisiz bu iş olmaz en azından topikal olarak ilaç kullanmanız şart gibi görünüyor. Miracle losyon un işe yaramadığını söylemişsiniz belki de losyonun içine katılan ilaçların miktarının yükseltilmesi gerekiyordur. Tedaviyi çeşitlendirin. Piyasada dökülme karşıtı (eczanelerde satılan) çeşitli saç losyonları var. Gerekirse 2-3 tanesini dönüşümlü kullanın. Farklı şeyleri bir arada deneyerek dökülmenizi durdurabileceğinize inanıyorum.

Yeni Üye
    Merhaba kardeşim, tarif ettiğin dökülme tipi, benim durumumla çok benzeşiyor. Bahsettiğin nemlilik ve saçını kaşıdığında dökülen şeyler seboreik dermatit'in belirtileri. Aşırı yağlanma ve dolayısıyla da sarımsı kabuklanmalar. Bu konuyu biraz araştır. Ayrıca saçı yıkadıktan sonraki 2.gün dökülmesi, bende de çok fazla oluyor ve çok can sıkıyor. Elimi kafama atmadığımda bile bir bakıyorum ki masanın üzerine bir tel düşmüş oluyor. Miracle losyon veya diğer ciddi tedavilerin hiçbirini denemedim. Bu yüzden bi şey diyemiyorum. Forumdaki tecrübeli arkadaşlar daha doğru bilgiler verecektir. Sağlıcakla...

Yeni Üye dht!!! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önler gidyo yavaştan tedavi uygulamalısın acil ....son fotograftaki günük dökülme olduğunu sanmıyorum erkek tipi dökülmede günde o kadar saç dökülmez diye biliyorum 700 800 saç teli vardır orda naptın birirktirdin mi dökülenleri eğer günlükse üzülerek söylğyorum 1 sene sonra kelleşme başlar .tahlil sonuçlarını al bakalım

SaçımınDoktoru Üyesi
    Anlattıklarına göre sende seboreik dermatit var gibime geldi.Bence doktora git saç derisine baksın ona göre hareket et.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bir yikamada biraktigin aac miktari urkunc cidden.bir tahlil yaptirmani oneririm

SaçımınDoktoru Üyesi
    Arkadaşlar saçlarım uzun biraz orda 100 tel vs var ıslak ordaki resim çokta ürkütücü değil yani bence ilk defa bu kadar saç döküldü onunda nedeni şampuandan sabuna geçtim 3 gün yıkamadım saç kafama yapıstı artık yaglılıktan ondan oyle oldu.Ben sunu fark ettim saçları ne kadar yıkamazsam o kadar dökülüyor hergün yıkarsam minimuma inebiliyor sabunda pek rahat değil baslıyalı 1 hafta oldu ama saçıma dolgunluk katıyor hosuma gitti.
    sebore olurmu bilmem çünkü kepekler büyük değil kızarıklık yok bilmiyorum yani tahlil yaptırdım aferdersiniz adam şeyine bile takmadı geldi saçın cok dokuluyormu dedi evet dedim iyi dedi tahlil yaptırdı güzel dedi sonuclar gonderdi.Baska yere randevu alıcam tekrardan.
    Suan bende dermaroller ketoral azelderm krem var gece bu kremleri sürünce sabah kalktıgımda cok susamıs oluyorum sizede oldumu böyle şeyler.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ama suda var kafamda kısa kısa saçlarda var yani aşşağı yukarı 4-5 yıldır benim saçlarım hep dökülür hatta şakaklarda ufacık ufacık saçlar var bunlar dökülüp güçsüzleşen saçlarmı yoksa uyuuyp tekrar çıkanlarmı bilemem her yerden dökülüyor favoriyi ve enseyi kesinlikle anlayamıyorum kısa ordaki saçlar saçın uzun dökülür demek çok sacma onun için kısa tutmaya gerek yok zaten kısa yakısmıyor hiç yoktan boyle idare ediyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    saçlarımı günlük yıkayınca 25-30 tel dökülüyor dokulenler kısa cansız saçlar ne kadar yıkamazsam yağlanıyor o kadar cok dökülüyor hergün yıkıyacağım randevu aldım tekrardan kan tahlili yaptırıcam.Duruma göre tedavilere başlıyacağım.Suan elimde dermaroller ketoral ve azelderm krem var fakat bu kremleri kullandııgmda sabah uyandıgımda susuyorum anlamadım.

Sayfa 1/2 12 SonSon