4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Düzenli miracle kullanımıyla başarım

SaçımınDoktoru Üyesi m4a1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmır

Wink Düzenli miracle kullanımıyla başarım

Merhaba arkadaşlar,
    Yaşım 21. 16 yaşımdan beri saç dökülmesi sorunuyla karşı karşıyayım.
    18 yaşımdan beri aralıklarla defalarca miracle denedim.
    Bu yaz miracle tedavimi bıraktım ve 15 kilo vermemle beraber saçlarda minyatürleşme ve inanılmaz
    Bir seyreklik ile karşı karşıya kaldım. Eylül ayında tekrardan başladığım tedavim ile neredeyse nisan ayında saçlarıma eski sıklığından daha iyi bir şekilde geri kazandım. Before after paylaşmak isterdim fakat seyrekken çektiğim saçımın fotoğrafları çok canımı sıktığı için kontrol ettikten sonra hep silmişimdir. Duruma inanmak istemeyen olursa şu anki fotoğrafları paylaşabilirim. Çevremdekiler sen kel olacaksın demeye tam tekrar başlamışken şu an çevremden hiçkimse kel olacağımı söyleyemez.

Dilerseniz tedaviden bahsedeyim.
    Miracle uzun vadede etki eden bir tedavidir. Kısa vadede sonuç beklemeyin.
    Öncelikle eski losyona ek olarak bu sefer gliserin ve allerset de kullandım. Gliserinin emilimde payı inanılmaz derecede. Tek losyona 1/2 paket diane35 kullanıp her akşam 150ml solisyondan 5ml olarak kullandım. Yan etki önceden de deneyimlediğim gibi dozu arttırınca oluyor. Kendime idael dozu bulup düzenli uygulama yaptım. Sakal seyrekliği fark etmiştim fakat mevsim geçişi olduğu için baharın gelmesiyle şu an düzeldi. Size önerim diane dozunu yavaş yavaş arttırmanız ve yan etki fark ettiğinizde ara verip dozu düşürüp tekrar başlamanızdır. 1/2 paket benim için ideal ve yan etki oluşturmadan dökülmemi engelleyecek düzeyde.

Tedaviye ek olarak biyotin 2.5mg (medobiyotin markası) ve ayda 1 defa 1mm dermoroller ile saç iğnelemesi yaptım. Biotin’i düzenli olarak kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Yeni çıkan saçları ve tırnakları çok yumşatıyor. Ayda 4 gün üst üste kullanmam etki olarak yeterli oldu. Ayda bir berbere gitmeye başladım. Dermaroller da çok kullanımında saç derimi sertleştirdiğini fark ettim. 1.5 ay haftada 2 kullandığım dönemde saç derim iyice sertleşmişti.

Muhtemelen coğu kişi sonuç almadan bu tedaviyi bıraktığı için veya dozu ayarlayamayıp yan etkilerden dolayı bıraktığı için miracle ile ilgili pek fazla başarı hikayesi okuyamıyoruz.
    Bu başlığı açmadan önce “before” fotoğraflarım olmadığı için cok tereddütle açtım. Fakat miracle ile daha önce başarılı olan arkadaşlar beni anlayabilir.
    İşin özü dozu dikkatli ayarlamak ve uzun süre düzenli kullanmaktır. Tedaviye ek olarak kullandığımız şeyler de oldukça önemli.

-yazılarımda hiçbir medikal anlam yoktur. Tavsiye niteliğinde değildir-
    •2.5mg biyotin ayın 4 günü
    •Günde 5ml allerset damlalı miracle losyon (yarım paket diane)
    •Dermaroller ayda 1 (1mm iğne)
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, sadece kendi düşüncelerimi belirtmekle birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Selamlar.
    Ben 50ml suda 1 kutu diane ve aldactone u eritip süzüyorum. 1 dekort ampul, 40ml rebul ve 10ml dmso ya katıp hazırlıyorum. 1,1.5 senedir uyguluyorum. Saçlarımda gözle görülür gerileme yok fakat dökülmelerim sene boyunca çok dalgalı oluyor. Kış aylarında az, ilkbahar yaz aylarında orta, yaz sonu ve sonbaharda fazla dökülme yaşıyorum. Ayriyetten topikal fin de kullanıyorum. Bu lanet dökülme ne yapsam sıfırlanmıyor
    Dökülmem tüm kafada. Şuan kafamda bir açılma yok fakat koruma için tedaviler uyguluyorum.
    Dökülmelerim 16 yaşında başladı. Şuan 22 yaşındayım.

Her gün 4/1 proscar (Başlangıç 01.08.2022)
    Her akşam Balık Yağı, D3K2
    Cyclo Progynova, Aldactone Losyon (Her Akşam 2ML, Başlangıç 25.10.2022)
    Ayrıca günlük kardiyo ve ağırlık antrenmanları yapmaktayım.

Yeni Üye
    allerseti neden ekliyorsunuz?

Alıntı m4a1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Yaşım 21. 16 yaşımdan beri saç dökülmesi sorunuyla karşı karşıyayım.
    18 yaşımdan beri aralıklarla defalarca miracle denedim.
    Bu yaz miracle tedavimi bıraktım ve 15 kilo vermemle beraber saçlarda minyatürleşme ve inanılmaz
    Bir seyreklik ile karşı karşıya kaldım. Eylül ayında tekrardan başladığım tedavim ile neredeyse nisan ayında saçlarıma eski sıklığından daha iyi bir şekilde geri kazandım. Before after paylaşmak isterdim fakat seyrekken çektiğim saçımın fotoğrafları çok canımı sıktığı için kontrol ettikten sonra hep silmişimdir. Duruma inanmak istemeyen olursa şu anki fotoğrafları paylaşabilirim. Çevremdekiler sen kel olacaksın demeye tam tekrar başlamışken şu an çevremden hiçkimse kel olacağımı söyleyemez.

Dilerseniz tedaviden bahsedeyim.
    Miracle uzun vadede etki eden bir tedavidir. Kısa vadede sonuç beklemeyin.
    Öncelikle eski losyona ek olarak bu sefer gliserin ve allerset de kullandım. Gliserinin emilimde payı inanılmaz derecede. Tek losyona 1/2 paket diane35 kullanıp her akşam 150ml solisyondan 5ml olarak kullandım. Yan etki önceden de deneyimlediğim gibi dozu arttırınca oluyor. Kendime idael dozu bulup düzenli uygulama yaptım. Sakal seyrekliği fark etmiştim fakat mevsim geçişi olduğu için baharın gelmesiyle şu an düzeldi. Size önerim diane dozunu yavaş yavaş arttırmanız ve yan etki fark ettiğinizde ara verip dozu düşürüp tekrar başlamanızdır. 1/2 paket benim için ideal ve yan etki oluşturmadan dökülmemi engelleyecek düzeyde.

Tedaviye ek olarak biyotin 2.5mg (medobiyotin markası) ve ayda 1 defa 1mm dermoroller ile saç iğnelemesi yaptım. Biotin’i düzenli olarak kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Yeni çıkan saçları ve tırnakları çok yumşatıyor. Ayda 4 gün üst üste kullanmam etki olarak yeterli oldu. Ayda bir berbere gitmeye başladım. Dermaroller da çok kullanımında saç derimi sertleştirdiğini fark ettim. 1.5 ay haftada 2 kullandığım dönemde saç derim iyice sertleşmişti.

Muhtemelen coğu kişi sonuç almadan bu tedaviyi bıraktığı için veya dozu ayarlayamayıp yan etkilerden dolayı bıraktığı için miracle ile ilgili pek fazla başarı hikayesi okuyamıyoruz.
    Bu başlığı açmadan önce “before” fotoğraflarım olmadığı için cok tereddütle açtım. Fakat miracle ile daha önce başarılı olan arkadaşlar beni anlayabilir.
    İşin özü dozu dikkatli ayarlamak ve uzun süre düzenli kullanmaktır. Tedaviye ek olarak kullandığımız şeyler de oldukça önemli.

-yazılarımda hiçbir medikal anlam yoktur. Tavsiye niteliğinde değildir-
    Peki Miracle’nin içindeki aldactone oranını hangi şekilde kullanıyorsunuz?