Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Musluk sularıyla ilgili bir teori ve küçük bir beyin fırtınası

SaçımınDoktoru Üyesi

Musluk sularıyla ilgili bir teori ve küçük bir beyin fırtınası

Merhaba arkadaslar

%99'umuz musluktan akan sehir suyu ile yikaniyor ve bu su yuksek oranda kirec,flor vb. Kimyasallar iceriyor.Bu kimyasallarin sagliksiz bir sac derisine ve dogal olarak sac dokulmesine etkisi oldugunu dusunuyorum.
    Dus sonralari saclarimizi icme suyu veya elma sirkesini suyla seyreltip yikasak sizce pozitif bir etki gorur muyuz? Bir suredir bunu dusunuyorum.

Gelelim ikinci ve devamini arastiracagim bir konuya:
    Sac dokulmem ilk basgosterdiginde internette saatlerimi harcar sebebini ve durdurma yollarini arardim.Sonrasinda turkce bir makaleye denk gelmistim, erkek tipi dokulmenin neden oldugu ve nasil durdurulacagi ile ilgili teorilerden olusan.inflamasyondan, glutenli gidalarin tuketiminin artmasindan dolayi erkek tipi dokulmenin gerceklestigini savunuyordu yazı. Cozumu ise KUCUKLUKTEN İTİBAREN GLUTENSİZ DİYET olarak sunmustu.Simdi de mantiksiz gelmiyor. En azindan ileride erkek evladim olursa onun icin yapmaliyim mantigiyla soruyorum bu sorulari, malum bunun psikolojisi zor, bizim cektiklerimizi cekmesin.
    Sizce bu ne kadar mantikli? Eger bulursam makaleyi de atarim.
    Ozetle erkek tipi dokulmenin neslimizin devaminda basgostermemesi icin ne yapabiliriz? Bence en az tedaviler kadar arastirilmasi gereken bir konu.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Valla ilgi cekmedi ilginc

SaçımınDoktoru Üyesi
    maden suyuyla yıkasan daha mantıklı
    Tedavide Kullandığım İlâçlar

ROGAİNE SOLÜSYON %5

DOĞAL SABUN

YEŞİL ÇAY GÜNDE 1 BARDAK

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Deathrow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar

%99'umuz musluktan akan sehir suyu ile yikaniyor ve bu su yuksek oranda kirec,flor vb. Kimyasallar iceriyor.Bu kimyasallarin sagliksiz bir sac derisine ve dogal olarak sac dokulmesine etkisi oldugunu dusunuyorum.
    Dus sonralari saclarimizi icme suyu veya elma sirkesini suyla seyreltip yikasak sizce pozitif bir etki gorur muyuz? Bir suredir bunu dusunuyorum.

Gelelim ikinci ve devamini arastiracagim bir konuya:
    Sac dokulmem ilk basgosterdiginde internette saatlerimi harcar sebebini ve durdurma yollarini arardim.Sonrasinda turkce bir makaleye denk gelmistim, erkek tipi dokulmenin neden oldugu ve nasil durdurulacagi ile ilgili teorilerden olusan.inflamasyondan, glutenli gidalarin tuketiminin artmasindan dolayi erkek tipi dokulmenin gerceklestigini savunuyordu yazı. Cozumu ise KUCUKLUKTEN İTİBAREN GLUTENSİZ DİYET olarak sunmustu.Simdi de mantiksiz gelmiyor. En azindan ileride erkek evladim olursa onun icin yapmaliyim mantigiyla soruyorum bu sorulari, malum bunun psikolojisi zor, bizim cektiklerimizi cekmesin.
    Sizce bu ne kadar mantikli? Eger bulursam makaleyi de atarim.
    Ozetle erkek tipi dokulmenin neslimizin devaminda basgostermemesi icin ne yapabiliriz? Bence en az tedaviler kadar arastirilmasi gereken bir konu.
    en iyisi ürememek bence, bu genleri yeni nesile aktarmanın bir anlamı yok

Yeni Üye
    En kesin çözüm ilerde erkek evladımızın kel olmaması için evlenmemek ya da çocuk yapmamak ben böyle düşünüyorum malum zor psikoloji

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Suyu kaynatıp öyle kullansakta bu problemden kurtuluruz sanırım? Doğal kaynak suyu içmeye o kadar özledim ki, yemin ederim buna hasret kaldım. Bugünlerde bir yerlere gidip sırf o suyu içerek bir yerlerde kalmayı hayal ediyorum

Alıntı Çaki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En kesin çözüm ilerde erkek evladımızın kel olmaması için evlenmemek ya da çocuk yapmamak ben böyle düşünüyorum malum zor psikoloji
    Aynen katılıyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı pua Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en iyisi ürememek bence, bu genleri yeni nesile aktarmanın bir anlamı yok

Oyle bir dunya yok.
    Senin dunyaya gelis amacini gerceklestir(e)memekten bahsediyorsun.
    Boyle bir dusunce yapisina girdigim gun oldugum gundur zaten, anlami yok devam etmenin. Bana en ilham veren ornek david beckham. Adamin anne babasi baba babasi nw5-7. 50 kusurlarindaki beckham'in saclarina ve dis gorunudune bakin.Kellesen insanlarda bu cok var.Her seyi: parayi mutlulugu sevgiyi aski kadini basariyi kendine fazla goruyor.Yok oyle dunya.Ben bu dunyaya geldim ve istedigim her sey uzerinde hak iddia ederim, urerim de.nokta

Oyle bir dunya yok.
    Boyle bir dusunce yapisina girdigim gun oldugum gundur zaten, anlami yok devam etmenin. Bana en ilham veren ornek david beckham. Adamin anne babasi baba babasi nw5-7. 50 kusurlarindaki beckham'in saclarina ve dis gorunudune bakin.Kellesen insanlarda bu cok var.Her seyi: parayi mutlulugu sevgiyi aski kadini basariyi kendine fazla goruyor.Yok oyle dunya.Ben bu dunyaya geldim ve istedigim her sey uzerinde hak iddia ederim, urerim de.nokta
    Üremekten vazgeçen kel görmedim zaten bunlar lafta kalır hep ilk fırsatta ürerler
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Oyle bir dunya yok.
    Üzgünüm edemezsin. Uyumlu yaşamak zorundasın. İnsanın var oluş amacı da üremek değildir!

Sayfa 1/2 12 SonSon