10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: saç yağlanması derdi bitti

saç yağlanması derdi bitti

arkadaşlar önceki konularımda saçlarımın duştan 2 saat sonra yağlandığından bahsetmiştim. sorunumu çözdüm. şurada benle aynı sorunu yaşayan birine denk geldim ve sulu yağlanmam kesildi. normale döndü.

link : https://forum.donanimhaber.com/m_66189523/tm.htm

linki okursanız kullanıcı daha çok çinko ve biotinin işe yaradığını düşünmüş. gittim hp biotin 10 mg natures bounty 25 mg çinko aldım birşeye yaramadı. daha sonra bahsi geçen ürünleri kullandım solgar vm 75 ve solgar biotin. bunlar 2 günde çözdü yağlanma derdimi. cildim normale döndü. dünya varmış yahu. mahvetti yağlanma saçlarımı. çok şükür kurtuldum. umarım sizin de işinize yarar. bu saç psikolojisi çekilecek dert değil.

edit : bende ilk zamanlar işe yaradı ama sonraları işe yaramadı arkadaşlar saçım duştan hemen sonra yağlanmaya başlıyor.
    Konu caletti tarafından (04.11.2016 Saat 22:37 ) değiştirilmiştir.

Selam, avodart kullan haftada 1 adet. Yaglanma sifir ola bilir. Ben italyan yabanci bir sitesinde okudum form gibi bir site idi. Ag baslamis+ yaglanmasi, adam bir basa dutasteride el atib. Ve cokda memnun. Yaglanmasi sifirlanib. Bende yaglanma ve agadan azap cekiyorum. Ama avofartin yan etkisinden cook korkuyorum. Ne tavsiyen var senin?

dostum bir tavsiyem yok. donanımhaber forumda bir çok kişiye yazdım yağlanmayı geçirebildin mi diye. sadece 1 kişi geçirdim dedi. o da yağ yemeyi kesmiş. spor yaparak yenmiş yağlanmayı. umarım birileri çıkar da derdimize derman olur.

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Çörek otu yağı ile masaj yapıldığında bu problem geçiyormuş, benim saçlarım kuru olduğu için geçirir mi bilmiyorum ama bence denemeye değer.

SaçımınDoktoru Üyesi
    ben finasterid kullanıyorum saçtaki yağlanmaya katkısı olabılırmı benimde 12 13 saatte yaglnıyor
    Tedavide Kullandığım İlâçlar

ROGAİNE SOLÜSYON %5

DOĞAL SABUN

YEŞİL ÇAY GÜNDE 1 BARDAK

Alıntı rahman1642 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben finasterid kullanıyorum saçtaki yağlanmaya katkısı olabılırmı benimde 12 13 saatte yaglnıyor
    benim saçımdaki yağlanmamı azalttı finasterid

SaçımınDoktoru Üyesi
    Saçta yağlanma çok can sıkıcıdır.Bende en iyi faydayı mor kutu prozinc ile gördüm.Şimdi ise Yyvesrocher yağlanmaya karşı olan şampuanını denemek istiyorum.
    Cellagance Losyon
    Solgar Biotin 5000
    Dermaroller
    Prozinc Mor Kutu

Arkadaşlar lütfen yardımcı olun ne yaptımsa yağlanmayı geçiremedim duştan çıktık tan 2 saat sonra tüm vücudum saçlarım yağlanıyor Finasterid kullanmak iyi gelir mi sonuçta hormonlarla alakası olan bir durum

Banned
    head and shoulders clinical strenght.

İlk etapta günde bir aspirini alkollü bir solüsyonda eritip saçına yedirebilrisin.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .