10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Minoxidil ve ilaçlarımı olumlu sonuç alınca komple bıraktım hata yaptım sanırım

Minoxidil ve ilaçlarımı olumlu sonuç alınca komple bıraktım hata yaptım sanırım

Benim saçlarımda üst orta ve arka kısmında baya açılmalar vardı bu işe 5 6 bin tl yatırdıktan sonra halen saçlarım dökülüyordu son çare olarak ;
    sabah akşam 08:00 ve 20:00 düzenli olarak 3 ay kadar minoxidil %5
    4 güne bir dermaroller
    günde 2 tablet solgar biotin 5000mg
    günde 2 tablet solgar vm 2000 kullandım

saçlarım herkesi şaşırtacak derecede çok çıktı 2cm çaplı bir bir nokta hariç her yer kapandı saç kalitesi çok arttı teller kalınlaştı ve parladı bende artık kullanmama gerek yok diyerek minoxidili tamamen bıraktım haplarıda haftada 3 kez aldım. 4 ay kadar sonra saçlarım dökülmeye yine başladı korkudan tekrar mınoxidil. dermaroller ve haplara tekrar başladım. ilk kullanmaya başlamış olduğum gibi minoxidil ilk etapta saçlarımı daha çok döküyor. yine baya seyreldi heryer İlk kullandığımdada aynı yan etkiyi göstermişti. Benim şuan bunlar dışında yapabileceğim bir şey varmı aynı ilaçları disiplinli kullanmaya devam ediyorum. extra ne yapabilirim bu saça ?

Banned
    Yaşınız kaç acaba ? 30+ ise finasterid kullanmanızı öneririm. Zira solgar wm2000 biotin her zaman kullanamazsınız.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rehavete kapılmışsın genel olarak herkes aynı hatayı yapıyor ben dahil. Tekrar aynı disiplinle başla ama ilk kullandığındaki etkiyi alman biraz zaman alabilir

SaçımınDoktoru Üyesi sagopa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Solgar vm 2000 neden her daim kullanilmio
    100 ml elseve (spiro toz)
    Dermaroller(haftada 3 kez)
    Setipiprant(her aksam)
    Cell losyon
    Retinoik asit,azealik asit losyon (propilen glikol,ethanol%95 ile çözünmüş)

Yasım.26 bu ıkı hapı toplamda 4 tane sabah aksam 2 ser tane alıyorum dediğiniz gıbı baktım saçlarım komple cıktı ıhtıyacım yok dedım artık

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hazır böyle bir soru gelmişken Bende minoksidile başladım, Prominoksidil şampuan Günde bir miracle, biotinde takviye ediyorum ve 3 hafta bir şok dökülme süreci yaşadım daha 1-2 gün önce o süreç bitdi 3-4 Ay sonra sonuç aldıkdan sonra minokdili ana silah değilde Haftada 1-2 Şoklayıcı silah gibi kullanmak istiyorum. Ana silah olarak, Ru,seti,cell,miracle,spiro,topikalDut gibi tedaviler devam etmek istiyorum Minoksidille ilgili bakdığım konularda bu tarz kullanımlarla hep ileri götürmüş insanlar varken devamlı kullanımlarla uzun zaman sonra Döngü muhabbetleri dolanmış. Bu yöntemi önerirmisiniz arkadaşlar varsa başka tavsiyelerede açığım
    33 mg Ru 58841 - Sabah

Minoksidil 1,6ml günde - Sabah-Akşam

5000 mcg biotin - Günde tek tablet

SaçımınDoktoru Üyesi
    Düzenli kullanma hocam şu ilacı.2 günde bir kullan.Düzenli kullanımda şu ana kadar fayda sağlayanı görmedim ben,faydadan çok zararı oluyor.Kafaya bir alıştırdın mı bunu yandı gülüm keten helva.Dikkat et.

SaçımınDoktoru Üyesi
    interlove senin saçlarında birşey yoktu diye hatırlıyorum sen niye minoxil kullanıyorsun ki anlamadım ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı nisay0761 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düzenli kullanma hocam şu ilacı.2 günde bir kullan.Düzenli kullanımda şu ana kadar fayda sağlayanı görmedim ben,faydadan çok zararı oluyor.Kafaya bir alıştırdın mı bunu yandı gülüm keten helva.Dikkat et.
    Hocam ben dutastaride atarak kullaniyorum yeni basladigim icin gunde iki kete kullaniyorum daha 15gunfalan anca oldu duzenli kullanmayayim mi simdi ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı nisay0761 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    interlove senin saçlarında birşey yoktu diye hatırlıyorum sen niye minoxil kullanıyorsun ki anlamadım ?
    Evet çok birşey yokdu ancak başladığım Tedavilere ara verince(4-5 ay kadar) Saçlarım zayıflamaya başladı minoksidil ile seyrek bölgeleri kapatmak istiyorum. Sonra Alıştırmadan Tedavide değişiklikler düşünüyorum
    33 mg Ru 58841 - Sabah

Minoksidil 1,6ml günde - Sabah-Akşam

5000 mcg biotin - Günde tek tablet