Sayfa 2/50 İlkİlk 123412 ... SonSon
500 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Setipiprant Deneyimim ve Kullanıcı Görüşleri

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    15 usd/gr.
    bizde alabilirmiyiz peki sizin aracılığınızla tabiki.? biraz baktım en uygun fiyat groupbuy diye bir şirket sanırım ama websitesi yok. hatta satın alınabilecek bir yer yok. Ru gibi bunun içinde forumca bir oluşuma girebilir miyiz.?

Yeni Üye
    ftyhjtyr67jtyj6y

Yeni Üye
    Merhaba arkadaşlar forumu yeni okumaya başladım. Bir kaç gündür hemen hemen bütün başlıklara göz attım. Miracle burda sanki çok önemli bir şeyden bahsetmiş ama nedense konuya fazla rağbet olmamış. Neden acaba ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    dün yabancı forumda takılıyorum setiprantın yan etkisinden bhsetmiş biri brain fog vs. diye mesajlarada yan eki görmedik diyenlerde olmuş düşük dozda denemek de fayda var.Miracle hoca sağolsun yeni şeylerden haberdar ediyor.

Benimde ilk mesajım setipiprant bi süredir takip ettiğim bi etken. allergan firması setipipranta fda onayı almak için zaten çalışıyor kasım ayında faz 2 bitiyor eğer onay alırlarsa finasteride yan etkisiz çok iyi bi alternatif olacak (oral kullanım)

Yeni Üye
    setipiprant yani prostaglandin d 2 reseptör antagonist androgenetik alopesia denen bu hastalığın önlenmesindeki baya önemli olan inflamasyon sürecinin başlangıcını oluşturan pgd 2 nin etkisini reseptör düzeyinde inhibe ediyor. genel olarak çalışma mekanizması bu son zamanlarda yabancı forumlardada baya popüler bir tedavi şekli nitekim abd de fda onayı alması bekleniyor önemüzdeki yıllarda piyasaya çıkmak için. yaklaşık bir aydır miracleden setipiprantı temin edip kullanmaktayım bu süre içindeki gözlemim şu şekilde androgenetik alopesiye bağlı saçta olan aşırı yağlanma kaşıntı azaldı.Günlük dökülen saç teli sayısı azaldı.banyodan sonra tarayınca ancak bir kaç tel dökülüyor.saç kalınlığında belirgin artış daha yogun bir görünüm dolayısıyla.Bu dönem içinde net olarak saç çıkışı gözlemlemedim zaten ilacın calisma mekanizmasında var olan saçı inflamasyondan koruma üzerine kurulu. Kullanım şekline gelecek olursak 4 ml alkol + 0.5 ml dimetilsülfoxit dmso ile losyonu hazırlayıp hassas terazide tarttığım 100 mg setipiprantı içine koyup günlük olarak kullanıyorum. Burada iki önemli durum var ilki dmso bu etkenin çözünmesi etkinliğini göstermesi için çok önemli olmazsa olmaz yani zaten molekülü detaylı araştırırsanız ana çözücüsünün dmso olduğu yazar ikinci önemli olan ise o gün hazırlanacak losyonun günübirlik hazırlanıp kullanılması çünkü hazırlamış olduğum 5 gün için yetecek losyonda dahi son günlere doğru etkinliğin azaldığını gözlemledim. hergün hergün aynı şeyi hazırlamak biraz sıksada ben sonuçlarından gayet memnunum buna değer. Genel olarak benim kullanım şeklim ve gözlemlerim bu şekilde. Bu etken maddeyi temin etmede yardımcı olduğu için miracleye burdan tekrardan forum adına teşekkür ederim.

Yeni Üye
    ha bu arada 100 mg topikal setipiprant ile cinsel anlanmda olsun başka türlü olsun herhangi bir yan etki gözlemlemedim

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı TİGER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ha bu arada 100 mg topikal setipiprant ile cinsel anlanmda olsun başka türlü olsun herhangi bir yan etki gözlemlemedim
    Uzun vadede sac çıkışı saglar mi yabancı forumlarda saç çıkışı saglayan var mi

Yeni Üye
    Alıntı namesiz00 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun vadede sac çıkışı saglar mi yabancı forumlarda saç çıkışı saglayan var mi
    setipiprant yani prostaglandin d 2 reseptör antagonist androgenetik alopesia denen bu hastalığın önlenmesindeki baya önemli olan inflamasyon sürecinin başlangıcını oluşturan pgd 2 nin etkisini reseptör düzeyinde inhibe ediyor. genel olarak çalışma mekanizması bu son zamanlarda yabancı forumlardada baya popüler bir tedavi şekli nitekim abd de fda onayı alması bekleniyor önemüzdeki yıllarda piyasaya çıkmak için. yaklaşık bir aydır miracleden setipiprantı temin edip kullanmaktayım bu süre içindeki gözlemim şu şekilde androgenetik alopesiye bağlı saçta olan aşırı yağlanma kaşıntı azaldı.Günlük dökülen saç teli sayısı azaldı.banyodan sonra tarayınca ancak bir kaç tel dökülüyor.saç kalınlığında belirgin artış daha yogun bir görünüm dolayısıyla.Bu dönem içinde net olarak saç çıkışı gözlemlemedim zaten ilacın calisma mekanizmasında var olan saçı inflamasyondan koruma üzerine kurulu. Kullanım şekline gelecek olursak 4 ml alkol + 0.5 ml dimetilsülfoxit dmso ile losyonu hazırlayıp hassas terazide tarttığım 100 mg setipiprantı içine koyup günlük olarak kullanıyorum. Burada iki önemli durum var ilki dmso bu etkenin çözünmesi etkinliğini göstermesi için çok önemli olmazsa olmaz yani zaten molekülü detaylı araştırırsanız ana çözücüsünün dmso olduğu yazar ikinci önemli olan ise o gün hazırlanacak losyonun günübirlik hazırlanıp kullanılması çünkü hazırlamış olduğum 5 gün için yetecek losyonda dahi son günlere doğru etkinliğin azaldığını gözlemledim. hergün hergün aynı şeyi hazırlamak biraz sıksada ben sonuçlarından gayet memnunum buna değer. Genel olarak benim kullanım şeklim ve gözlemlerim bu şekilde. Bu etken maddeyi temin etmede yardımcı olduğu için miracleye burdan tekrardan forum adına teşekkür ederim.
    Bilgi ve deneyimlerini paylaşan arkadaşlara sonsuz teşekkür ediyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi jackal__1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam ayda 3 gr seti 45 $ yapiyor acaba sizdeki dozaj mi yuksek bayağı.Deneyimlerinizi paylaştığıniz için basta miracle hocamdan sonra sizden Allah razi olsun.
    TEDAVİM
    *Cellagance Losyon (Ekim 2016)
    *Saf minoksidil (Günde 1 defa) (Ağustos 2016)
    *Dermarollar 540 iğne 0.75 mm(Düzensiz)
    *Biotin 5 mg (Günde 1 ) (Agustos 2016 haftada 2)
    * Konazol şampuan (haftada 2)
    * Ketoral krem (sakaklar) (Hemen hemen her gün)

BIRAKTIKLARIM
    --Bioxinin Forte Sprey (%5 Minoksidil)(2 dk masaj) Baslangıc (Temmuz 2015)
    --(%3 Procapil) Sabah-Akşam (2 Dk masaj) Baslangic (Mayıs 2016) (Eylül 2016)

Sayfa 2/50 İlkİlk 123412 ... SonSon