Sayfa 8/50 İlkİlk ... 67891018 ... SonSon
500 sonuçtan 71 ile 80 arası

Konu: Setipiprant Deneyimim ve Kullanıcı Görüşleri

SaçımınDoktoru Üyesi talhayaldiz96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hburak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam öğrenciyim demişsin bende öğrenciyim acaba evden çıkarken saçları hergün yıkıyor musun tedavi uygulama şeklin zaman ve kafada durma vakitlerini nasıl ayarlıyorsun
    Hocam ben hergün sabah yıkıyorum akşamda zaten dershaneden geç geliyorum gelince losyonu sürmeden önce yıkıyorum seti yada ru sürüp yatıyorum. Sabah yıkadıktan sonra bazen ru sürüyorum -seti kokuyor çünkü ru kokusuz- öyle gidiyorum. Losyon sürmeden önce saçı temizlemeyi miracle hocada tavsiye ediyor.

Alıntı Eleanor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle hocam alkol dmso artık saçın rengi soluyor.. hangi yağları nasıl kullanıyosunuz bilgi verirmisiniz
    Hocam karışım yaptım ne ararsan var Akşam saçı yıkayıp sürüyorum kafama şu aşçıların taktığı boneyi takıp yatıyorum

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saç dökülmesini durduran bir etken orta ve uzun vade de saçta çıkarır. Dökülme sebepleri ortadan kalkan foliküllerin matrixleri zamanla düzelmeye başlar ve giderek artan bir verimle tekrar keratin sentezlemeye başlarlar.
    Hocam bu keratini harici olarak kullansak işe yararmı acaba. Keratin losyonlar var mesela.

Setipiprant vb alımında ki groupbuy için bazı sitem mesajları geliyor arkadaşlar ancak ilk mesajlarınız gelmeyebiliyor son saldırıda sitenin aldığı hasar malesef tam düzelemedi bu sebeple bazı mesaj ve paylaşımlar ulaşmayabiliyor bu sebeple group buy için iletişim vb gönderen arkadaşlar cvp alamadığında 2. kez mesajı tekrar göndermeleri gerekebiliyor.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Merhabalar ben de miracle hocam sayesinde seti ye başladım bu gece 10. Günümdü fakat hala ince ve kalın saç tellerim dökülmeye devam ediyor(Günde 100 tel). Umarım bi süre sonra bu dökülmeler azalır.Sadece geceleri günlük 1,25 ml elseve 0,30 ml dmso içine seti karışımı yapıyorum.

İyi akşamlar, seti için oluşturulan gruba katılmak için geç mi kaldım?

Alıntı cemşidemmi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar ben de miracle hocam sayesinde seti ye başladım bu gece 10. Günümdü fakat hala ince ve kalın saç tellerim dökülmeye devam ediyor(Günde 100 tel). Umarım bi süre sonra bu dökülmeler azalır.Sadece geceleri günlük 1,25 ml elseve 0,30 ml dmso içine seti karışımı yapıyorum.
    Aynı durumdayız sanırım benimde 2 hafta oluyor saç dökülmesi biraz şiddetlendi sabah aksam sadece seti uyguluyorum 1.5ML alkol 0.5ml DMSO ve 0.2 Gliserin şeklinde bakalım zamanla sonuçlar ne olacak.
    - Sabah Elseve ile çözünmüş CB
    - Akşam Min-Dut

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bende Miracle nin tavsiyesi ile 9 Şubat 2017 de setiye başladım. günlük 0,07/8/9 aralığında elseve içinde çözerek losyon haline getirdim. 2 ml içine ( %15-20 si dmso olacak şekilde ; bu da 2 ml içine 0,3 ml tekabül ediyor ) 0,07/8/9 mg seti kattım.

Bundan önce ru kullanıyordum. Ru yu 0,05 oranında kullanıyordum. Evet saçlarda bir gelişme sağladı ama uzun süre kullanmama rağmen istediğim gelişmeyi elde edemedim. Sarı ince tüy oluşumuna çok faydası oldu.

Bahsettiğim tarihte seti ye başladım. Mevcut sarı tüylerde hızlı bir kararma gördüm. Bu bahsettiğim yer ise bir türlü verim alamadığım şakak kısmıdır. Şakak kısımlarında ki verimi çok memnun etti beni. daha 1 ay oldu ayrıca. Tepe kısımları zaten kapanıyor.

Yalnız her halükarda saçlarda dökülme olur. Bende ince tüyler dökülüyor yerine herhalde yenileri çıkyor. Normalde ru kullandığım evrede saçlarımda kalabalıklaşma görüyordum 3 4 gün ne güzel gidiyor diyorum saçları yıkamaya devam ettiğimde yine bir seyreklik görüntüsü oluşuyordu. Ama seti de durum böyle değil. Sürekli gelişim içinde anladığım kadarıyla. (Ru evresinde de seti evresinde de saçlarımı her akşam yıkar temiz deriye sürerim losyonu )

Seti kullanmadan önce sabit olan kullandığım tedaviler şunlar, minoxil ( kendim yapıyorum ) ve proscar. Ru kullandığım evrede bunlar vardı . Ru ya başlamadan öncede bunlar vardı. Minox ve proscar ile tek başına istediğim sonucu alamadım Bazılarına çok etki ediyor verim alıyorlar ama ben alamadım.

Seti den sonra 20 dk 30 dk bazen 1 saat sonra minox sürüyorum. Minoxu günlük tek sefer akaşmları 2 ml kullanıyorum. Hem saç hücrelerine kan akışı sebebi ile hemde seti yi elseve ile yapınca kuruyor nemlendirmek için.

En nihaye, şuan mevcut gelişime vesile olan diğer ilaçlar değil seti bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bakalım böyle ne kadar devam edecek. Bu şekilde gelişim devam ederse "saç sorunu çözülmüştür" diyebiliriz. 1 aylık gelişim. Gerileme yok. Yan etki ru da da proscar da minox tada olmadı. Seti de herhangi bir şey hissetmedim.

Şİmdilik yazacaklarım bunlar. ( Şifa Ellah'tan .)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Setipipiranti nasil hazırlıyorsunuz

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Barret Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende Miracle nin tavsiyesi ile 9 Şubat 2017 de setiye başladım. günlük 0,07/8/9 aralığında elseve içinde çözerek losyon haline getirdim. 2 ml içine ( %15-20 si dmso olacak şekilde ; bu da 2 ml içine 0,3 ml tekabül ediyor ) 0,07/8/9 mg seti kattım.

Bundan önce ru kullanıyordum. Ru yu 0,05 oranında kullanıyordum. Evet saçlarda bir gelişme sağladı ama uzun süre kullanmama rağmen istediğim gelişmeyi elde edemedim. Sarı ince tüy oluşumuna çok faydası oldu.

Bahsettiğim tarihte seti ye başladım. Mevcut sarı tüylerde hızlı bir kararma gördüm. Bu bahsettiğim yer ise bir türlü verim alamadığım şakak kısmıdır. Şakak kısımlarında ki verimi çok memnun etti beni. daha 1 ay oldu ayrıca. Tepe kısımları zaten kapanıyor.

Yalnız her halükarda saçlarda dökülme olur. Bende ince tüyler dökülüyor yerine herhalde yenileri çıkyor. Normalde ru kullandığım evrede saçlarımda kalabalıklaşma görüyordum 3 4 gün ne güzel gidiyor diyorum saçları yıkamaya devam ettiğimde yine bir seyreklik görüntüsü oluşuyordu. Ama seti de durum böyle değil. Sürekli gelişim içinde anladığım kadarıyla. (Ru evresinde de seti evresinde de saçlarımı her akşam yıkar temiz deriye sürerim losyonu )

Seti kullanmadan önce sabit olan kullandığım tedaviler şunlar, minoxil ( kendim yapıyorum ) ve proscar. Ru kullandığım evrede bunlar vardı . Ru ya başlamadan öncede bunlar vardı. Minox ve proscar ile tek başına istediğim sonucu alamadım Bazılarına çok etki ediyor verim alıyorlar ama ben alamadım.

Seti den sonra 20 dk 30 dk bazen 1 saat sonra minox sürüyorum. Minoxu günlük tek sefer akaşmları 2 ml kullanıyorum. Hem saç hücrelerine kan akışı sebebi ile hemde seti yi elseve ile yapınca kuruyor nemlendirmek için.

En nihaye, şuan mevcut gelişime vesile olan diğer ilaçlar değil seti bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bakalım böyle ne kadar devam edecek. Bu şekilde gelişim devam ederse "saç sorunu çözülmüştür" diyebiliriz. 1 aylık gelişim. Gerileme yok. Yan etki ru da da proscar da minox tada olmadı. Seti de herhangi bir şey hissetmedim.

Şİmdilik yazacaklarım bunlar. ( Şifa Ellah'tan .)
    Teşekkürler hocam paylaşımın için ben de 2-3 ay spiro + cell kullanmış ve hiçbir gelişme sağlayamamış üstüne saçlarım daha da geri gitmiş biri olarak sanırım seti'ye başlayacağım son çare. Cell,spiro,minox her şeyi kullandım değil sarı tüy, dökülmeyi durdurmadı bile saçlarım daha da geriledi. Seti ve ru son çare olarak başlayacağım sanırım umarım işe yarar yoksa kelliğimi kabullenip kazıtacam saçımı.

Sayfa 8/50 İlkİlk ... 67891018 ... SonSon