Merhaba arkadaslar

%99'umuz musluktan akan sehir suyu ile yikaniyor ve bu su yuksek oranda kirec,flor vb. Kimyasallar iceriyor.Bu kimyasallarin sagliksiz bir sac derisine ve dogal olarak sac dokulmesine etkisi oldugunu dusunuyorum.
Dus sonralari saclarimizi icme suyu veya elma sirkesini suyla seyreltip yikasak sizce pozitif bir etki gorur muyuz? Bir suredir bunu dusunuyorum.

Gelelim ikinci ve devamini arastiracagim bir konuya:
Sac dokulmem ilk basgosterdiginde internette saatlerimi harcar sebebini ve durdurma yollarini arardim.Sonrasinda turkce bir makaleye denk gelmistim, erkek tipi dokulmenin neden oldugu ve nasil durdurulacagi ile ilgili teorilerden olusan.inflamasyondan, glutenli gidalarin tuketiminin artmasindan dolayi erkek tipi dokulmenin gerceklestigini savunuyordu yazı. Cozumu ise KUCUKLUKTEN İTİBAREN GLUTENSİZ DİYET olarak sunmustu.Simdi de mantiksiz gelmiyor. En azindan ileride erkek evladim olursa onun icin yapmaliyim mantigiyla soruyorum bu sorulari, malum bunun psikolojisi zor, bizim cektiklerimizi cekmesin.
Sizce bu ne kadar mantikli? Eger bulursam makaleyi de atarim.
Ozetle erkek tipi dokulmenin neslimizin devaminda basgostermemesi icin ne yapabiliriz? Bence en az tedaviler kadar arastirilmasi gereken bir konu.