merhaba forumdaşlar, bir buçuk yıllık hikayemi anlatıp sizden tedavi kombin önerileri isteyeceğim yardımcı olursanız sevinirim.3 senedir saçlarımda seyrelme problemi vardı ve şakaklar açılmaya başlamıştı.Geçen yıl eylül aylarında minoxil kullanmaya başladım beklenen süreç oldu şok dökülme oldu sonra 3. ay sonu müthiş sonuçlar aldım ta ki 7.aya kadar sonra kafamda kızarıklık pullanma saç dökülmesi oluştu.Döngüdür diye devam ettim tedavime fakat 3 ay boyunca dökülme hiç kesilmeyince 10. ay sonu bıraktım mınoxılı bırakmadan 1 ay önce finasteride başladım gunde 1 mg .11. ay yani agustos 10 gibi yanına procapil ekledim ve eylül 15 e kadar böle devam ettim . yani 1 ay procapil 2 ay finas kullanmıs oldum daha sonra dökülmemin kesildiğini kaşıntıların geçtiğini fark ettim.Minoksilin mucizesini tekar görmek istediğim için eylül 15 başladım minoxa sonra 18 eylülde miracle losyon ekledim tedavime .Bu sefer ne kaşıntı ne pullanma yaptı çok şğkğr minox vede miracle losyonla dökülmem 20 40 tel arasına kadar indirdim çok şükür . Dün dermaroller aldım 1mm 540 iğne şakaklarda pek bastırmadan diğer bölgelerde daha baskılı uyguladım ardından minoxıl ve kafam bi güzel yandı iki gündür miracle kullanmadım ve bugün duşta 60 70 tele kadar çıktı dökülme kafamdaki soru minoxil şok dökülme zamanı mı geldi ilk aylardaki gibi ,dermoroller saç köküme mi zarar verdi,yoksa miracle 2 gün sürmedim diye dökülmem mi arttı .Açıkçası dermarolleri korkarak kullanıyorum zarar verir diye fakat kafam minoxille geçen sene tanıştıgından ilk seneki etkiyi oluşturmak için dermaroller şart diye düşünüyorum .Ayrıca son 1 aydırda xpecia tablet 1 adet ve biotin 5mg 1 adet alıyorum günlük .cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim .İnşallah hepimiz bu konuların üstesinden gelip saçlarımıza kavuşuruz.