8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Androcur Diane 35 ve proscar oral kullanim

Androcur Diane 35 ve proscar oral kullanim

Merhaba arkadaşlar ben baslikta belirttiğim 3 ilaci ayni anda kullanmak istiyorum. Androcuru kullanali bi ay olduhicbir yan etki olarak biraz depresiflik oluştu göğüste büyüme vs pek dikkat etmedim en önemli yan etki regl günüm çok duzenliyken regl olmadim. Normalde ayda kadinlarin 10 gün kullanmasi gerekiyormus ben 6 ay boyunca 30 kullanicam. (Hic adet olmamayi göze aliyorum.) onun haricinde bacaklarimdaki killar baya inceldi .sanirim bu olumlu bi şey.
    Diane 35 i arada şurada kullaniyordum su son günlerde düzenli kullanmaya basladim
    Ve şimdide proscar kullanmak istiyorum.
    Ben bu ilaclari oral jullanicam ve hicbir topikal tedavi uygulamiycam çünkü çok zor bu benim icin. Ve aksatcagimdan eminim. Bu ilaçlarla ne kadar zamanda sonuç alirim ? Ve proscari kullanmami tavsiye eder misiniz ? (Hormonlarim ve adet günüm çok düzenli ailede de herkes gür saclibu durumda bana yinede faydasi olur mu )
    Total testesteron 1.73

SaçımınDoktoru Üyesi teto1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    siz ne yapıyorsunuz ya biri diane 35 kullanıyor biri androcur kullanıyor biri hepsini beraber kullanıyor şeker niyetine hap kullanıyorsunuz arkadaşlar yazık yapmayın böyle vucudunuza geri dönüşü olmayan zararlar vereceksiniz daha alternatif tedaviler uygulayın. Abla minoxidil kullan prp yap bemix bebathen evigen ampül karışımını 5-6 ay kullan dermaroller kullan doktor kontrolünde hormon tedavisi olur bi sorun varsa ama böyle şeker niyetine bu hapları kullanmak akıl karı değil.
    -15 Günde 1 PRP
    -Runis Saç Bakım Losyonu Hergün
    -Dermaroller 15 günde 1
    -Zinco Hapı Hergün
    -Ketoral Şampuan 3 günd bir
    -Zeytinyağlı Defne Sabunu

SaçımınDoktoru Üyesi
    Proscar kullandigimiz ilaclarin yaninda devede pire kalir.

Androcur proscar'in yapacaginin katlarca efektifini yapacak zaten, lutfen karacigerinizi ekstradan yormayin.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı ece Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben baslikta belirttiğim 3 ilaci ayni anda kullanmak istiyorum. Androcuru kullanali bi ay olduhicbir yan etki olarak biraz depresiflik oluştu göğüste büyüme vs pek dikkat etmedim en önemli yan etki regl günüm çok duzenliyken regl olmadim. Normalde ayda kadinlarin 10 gün kullanmasi gerekiyormus ben 6 ay boyunca 30 kullanicam. (Hic adet olmamayi göze aliyorum.) onun haricinde bacaklarimdaki killar baya inceldi .sanirim bu olumlu bi şey.
    Diane 35 i arada şurada kullaniyordum su son günlerde düzenli kullanmaya basladim
    Ve şimdide proscar kullanmak istiyorum.
    Ben bu ilaclari oral jullanicam ve hicbir topikal tedavi uygulamiycam çünkü çok zor bu benim icin. Ve aksatcagimdan eminim. Bu ilaçlarla ne kadar zamanda sonuç alirim ? Ve proscari kullanmami tavsiye eder misiniz ? (Hormonlarim ve adet günüm çok düzenli ailede de herkes gür saclibu durumda bana yinede faydasi olur mu )
    Total testesteron 1.73
    androcur kadınlarda tek başına kullanılmaz. tek başına kullanılmamasının sebebi tamda sizde olduğu gibi adet düzensizliklerine, ağrılı veya aşırı kanamalı adetlere sebep olması. bunun içinde östrojenle kombine edilir. prospektüsünü okuduysanız orada da diane35 ile beraber kullanımından bahsediyor. diane35 te zaten androcur etken maddesi olan sipreteron asetat ve östrojen olarakta etinil estradiol içerir. kadınlarda erkek tipi saç dökülmesi veya kıllanma, sivilce, aşırı yağlanma gibi durumlarda antiandrojen tedavisi olarak genelde tek başına diane35 kullanılır ve genelde yeterlidir. aşırı derecede androjen bozukluğu varsa androcur yada aldacton gibi ilaclarda eklenebilir. tabi bu ilaçlarında belli kullanım şekilleri var. mesela androcur regl döngülerinin ilk 10 günü kullanılır gibi. birde doz miktarları var. 50mg gereksiz fazla.

diane35 te masum bir ilaç değildir. her ne kadar doğum kontrol hapı olarak bilinse de, evet böyle bir etkisi olsa da, doğum kontrol hapı değildir. hasta geçmişi bazı konularda araştırılmadan kullanılmaz. mesela özellikle ailede veya hasta geçmişinde kan hastalıkları, damar hastalıkları, kalp hastalıkları gibi durumlarda kullanılması sakıncalı. kanın pıhtılaşmasına ve bunun sonucu damar tıkanıklığına ve ölüme sebep olabiliyor. diane35 in prospektüsündede gerekli açıklamalar ve uyarılar olması lazım.

böyle sizin yaptığınız gibi sağdan soldan okuyarak ilaç kullanılmaz. en kısa sürede doktora gidip doktor kontrolünde kullanmalısınız.

Öncelikle 20 yasindayim bunu belirteyim.
    Ben de kullanmak istemezdim ama bu bende çok büyük psikolojik sorunlar ve özgüven eksiği olusturdu . bu psikolojiyi yenmek benim için herhangi bir hastalıktan daha çok önemli. Ayrıca doktorlar zaten androcur ve diane35 i kadınlarda rahatlıkla yazitorlar. Seker gibi de yutsam sonuç olarak bu benim vücudum tüm sikintilari göze aliyorum. Çünkü yasadigim psikolojiyi ben bilirim. O yüzden ben sadece proscar ekleyip eklemem gerektiğini sordum
    Yorumunnuz için teşekkür ederim
    .

SaçımınDoktoru Üyesi raprap1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet psikoloji yi alt üst ediyordur tahmin ediyorum çünki bende sac dökülmesi yasıyorum ama kendimi tutuyorum ,kullanmıyorum onun yerine doğal tedavi uyguluyorum yanetki olmayacak şekilde sonucta ilerde cocugum olacak eşim olacak ve eşimle cinsel hayatımız olacak, bunlarda sorun yasarsam yine psikolojim alt üst olacak belki ayrılma noktasına gelecek, bunları göz önünde bulundurarak bunları kullanmıyorum ve sacları koruyacak tedaviler yapıyorum kendime
    TEDAVİM

Üzüm Çekirdeği Ekstresi (Procyanidin)
    Darı Tohumu,
    L,Arjinin
    Gingseng

Dermaroller (1mm) haftada 2
    Minoxil Gün aşırı (Aksamları) sadece şakaklar

Biotin hergun 2.500mg

SaçımınDoktoru Üyesi
    erkekler icin haklisin ama kadinlara androcur diane cok kucuk yaslarda bile veriliyor. Genelde asiri killanma goruldugunde erkekteki yan etkiler daha agir tabiki biyolojik olarak
    dikkat etmek lazim asiri yan etki goruldugunde erkek veya kadinda ilac kullanimini sonlandirmak lazim .
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

SaçımınDoktoru Üyesi teto1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim bu hap sitemim ece hanıma değildi yanlış anlaşılmasın bu hapları oral kullanım okadar arttıki gerçekten ciddi zarar verecek bazıları kendilerine.
    -15 Günde 1 PRP
    -Runis Saç Bakım Losyonu Hergün
    -Dermaroller 15 günde 1
    -Zinco Hapı Hergün
    -Ketoral Şampuan 3 günd bir
    -Zeytinyağlı Defne Sabunu