Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
51 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: 10 Yıllık hikaye,,,Yolun sonu mu acaba.??

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sağol invicle hocam....Bu resimler yaklaşık 3 haftalik tedavi sonrası resimler...2 ay sonra yeniden paylasirim resimleri. ..aslında tedaviye baslamadan 1 ay once oylesine çektiğim resimlerde kısa saçlı Halide vardı. .Bir fark var mı tam emin değilim. .Çünkü o zaman kisa saçlı şu an uzun sacli

Alıntı payitaht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağolun miracle hocam...aslında 3 ay önce bir dermatologa gitmiştim. .kendi kendime sebore olmasından endiselendim. ..gittiğim dahiliye uzmanı kafama üstün körű bakıp her 2 lopta lezyonlar görülüyor sanki dedi ve ketoral şampuan ve m furo losyon verip yolladı. ..o kadar...açıkçası endokrine gitmek hiç aklıma gelmedi...yani vücutta öyle herhangi bir sinyalde görmedim. ..bir hocam bende yaklaşık 8 yıldır saç çekme alışkanlığı var..dedim ya sayısız ürün denedim bu zamana kadar..ise yarayip yaramadığını anlamak için sacimi sürekli cekiyodum saç geliyomu diye...görüşmek için gittiğim bi ekimci saç çekmen çekilen yerlerde bir travma yaratmış olabilir dedi....endokrin e gitmemi önerir misiniz hocam peki...etrafimdakiler son 8 ay iyice beliren bu lokal yerleri yaşadığım aşırı strese bağlıyorlar. ..Bu arada hocam elimi yine saç diplerinde gezdirdigimde ufak sivri kıllar elime batmakta sanki..yeni oluşan kıllar mi yoksa mevcut saçlar mi ondan emin değilim acikcasi. ..hocam zaten seyrek yerlerin iyice seyretmesinden çekindigim için o bölgelere azelderm kullanmaya pek cesaretim yok acikcasi. ..
    Saç çekme akışkan lığını anlamadım hepimiz dökülüyor mu diye bazen çekeriz siz çekerken kökten kopartacak kadar mı çekiyorsunuz ? Yoksa kontrol amaçlı normal çekme mi ? Birde dökülecek saçı çok hafif çekme ile dökebilir siniz onun dışında dökülmüyorsa onu siz koparmışsınız demektir. Her koparıla saç zayıflar kesinlikle bunu bir daha yapmayın. Cevaplarınzı bekliyorum.

Evet hocam aynen öyle kontrol amaçlı cekmeler. ..her kullandığım ürün sonrası ürünün ise yarayip yaramadığını anlamak için sürekli çekerim..hani alışkanlık olmuştu bir nevi...çok aşıri yüklenmiyodum çekerken. .

En kisa zamanda bir enkrolonojiden randevu alicam bu hafta içi. ..içime bir Kurt düştü birden.

Sayin miracle.. losyonumun içine dediginiz gibi de 1 kutuda endol atıcam. ..Fakat yeni deneniyor forum da endol...acaba losyon la etkileşime girer mi gibisinden bi saçma soru sormuyacagm herhalde. .Miracle gibi bi üstad farmakalog hepimizden daha iyi bilir herhalde. .sorum şu etki olarak nasıl etki eder endol ...antidht olarak mı. .antiandrojen olarak mı yoksa anti pgd2 olarak mı. ..pgd2 olaraksa nasıl fayda sağlayacak tam olarak...etkisini nasıl gösterir tam olarak. ..başta dokulmeyi durdurur mu...yoksa dokulmeyi başlarda arttırır sonra durdurur mu...yani şu pgd2 inhitor mekanizmasını kafamda somutlandiramadim

Sayin miracle.. losyonumun içine dediginiz gibi de 1 kutuda endol atıcam. ..Fakat yeni deneniyor forum da endol...acaba losyon la etkileşime girer mi gibisinden bi saçma soru sormuyacagm herhalde. .Miracle gibi bi üstad farmakalog hepimizden daha iyi bilir herhalde. .sorum şu etki olarak nasıl etki eder endol ...antidht olarak mı. .antiandrojen olarak mı yoksa anti pgd2 olarak mı. ..pgd2 olaraksa nasıl fayda sağlayacak tam olarak...etkisini nasıl gösterir tam olarak. ..başta dokulmeyi durdurur mu...yoksa dokulmeyi başlarda arttırır sonra durdurur mu...yani şu pgd2 inhitor mekanizmasını kafamda somutlandiramadim
    Pgd2 salınım mekanizmasında süreci bozarak salınımını engelliyor. Pgd2 proteini saç dökülmesi ve zayıflamasında bir çeşit mesajcı yani androjen saçı döküyor diyoruz ya pgd2 işin fiiliyata geçirilmesinde sorumlu bir kaç dişliden biri. Etkileşim olayına gelirsek farmakolog değilim bu konuda iddialıda değilim yanlış anlaşılmasın sadece bilgim ve deneyimim ışığında yorumdur yanlış olabilir buradaki bir çok kişi çok donanımlı ve bilgili. Forumun amacı bu güçlerimizi birleştirmek doğru yanlışı ortaya çıkarmak kimsede egoizm yok tertemiz paydaşlarımız şükür. Etkileşime dönersek hepsi müstakil moleküller ve kararlı yapıdalar bu kararlı yapıyı bozacak çok güçlü katalizörler lazım bu yok öncelikle ancak metabolizmada ki etkileşimlerine gelirsek zaten ilaç prospektüsünde yazar şunla kullanın ya da kullanmayın diye.
    Konu Miracle tarafından (14.09.2014 Saat 12:55 ) değiştirilmiştir.

Anladım hocam sağolun verdiğiniz bilgiler için. . O zaman mevcut miracle losyonuma 1.5 veya 2 kutu endol atsam yeterli olur herhalde....bnm mevcut losyonumda 2 kutu aldactone. 1.5 kutu Diane 35....2 adet dekor ampul....1 adet alerset damla 20 ml ve 100 ml elseve bulunuyodu. ..Buna ilaveten endol kapsül aticam 2 kutu fazlami gelir hocam yüzde 1 lik oran için. ..Eğer tutarsa bundan sonra losyonumda bu sekilde devam ederim. ...hocam birde sizce piranhanin yaptığı gibi ayrı bir losyon mu yapmak daha mantıklı endol icın. .yoksa sizin bu losyona atmak mi daha mantıklı ve kullanışlı. ...şimdiden teşekkürler sayın miracle...

Anladım hocam sağolun verdiğiniz bilgiler için. . O zaman mevcut miracle losyonuma 1.5 veya 2 kutu endol atsam yeterli olur herhalde....bnm mevcut losyonumda 2 kutu aldactone. 1.5 kutu Diane 35....2 adet dekor ampul....1 adet alerset damla 20 ml ve 100 ml elseve bulunuyodu. ..Buna ilaveten endol kapsül aticam 2 kutu fazlami gelir hocam yüzde 1 lik oran için. ..Eğer tutarsa bundan sonra losyonumda bu sekilde devam ederim. ...hocam birde sizce piranhanin yaptığı gibi ayrı bir losyon mu yapmak daha mantıklı endol icın. .yoksa sizin bu losyona atmak mi daha mantıklı ve kullanışlı. ...şimdiden teşekkürler sayın miracle...
    1 kutu atın yeterli losyonla kullanın çekinmeyin. Piyasada içerisinde 15 etken bulunan bestseller bşr çok ürün var lipogain dnc revigen vs gibi kullanın birşey olmaz.

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 kutu atın yeterli losyonla kullanın çekinmeyin. Piyasada içerisinde 15 etken bulunan bestseller bşr çok ürün var lipogain dnc revigen vs gibi kullanın birşey olmaz.
    Miracle ve invicle Üstad... ben 2 güne 1 aksamlari dermaroller kullanıyorum...önce dermoday şampuanla sacimi yikiyorum. .ardından 10 dakka boyunca tüm kafaya tabi yanlar ve arka hariç olmak özellikle de lokal seyrek bölgelere hatta sakaklarada kizarincaya kadar bastırarak dermaroller uyguluyorum...hemen ardından hiç bekleme yapmadan gözenekler açıkken miracle losyonu sıkıyorum 10 15 fis. .hemen 1 dakka sonra sakaklara ketoral azelderm sürüyorum az miktarda.çünkü sakakta fazla aciklik yok...daha sonra losyon kuruduktan
    10 dakika veya 20 dakika sonra falan son uygulama min ve dutas karışımı sıkıyorum..Özellikle lokal seyrek yerlere verteks bölgesine ve sakaklara kremlerin ustune...Fakat sıra inVC. Losyona gelene kadar dermarollerin açtığı gözenekler kapanıyor ve sanki invc losyonun verimi azalıyor gibi....sorum şu: acaba miracle losyon ve kremler kuruduktan 20 dakka sonra invc losyonu kullanmadan hemen önce 1posta daha dermaroller yapsam mi invc. Losyon un daha ıyi emilimi için. ..herhangi bir sıkıntı olur mu...yoksa çok mu abartmis olurum.....Bu arada dün itibariyle miracle losyonuma 1 kutu endol da attım. ..kusura bakmayın çok saçma ve uzun sorular soruyorum farkındayım. ...

Bu kadar ayrıntılı yazmamin sebebi belki bi yerde istemeden bi yanlış yapıyosam olaki beni uyarısınız diye....veya bu kadar ayrıntı içerisinde sizden bi parçadan olsa farklı bişey kaparim diye...

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon