5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Minoxidil'in yan etkilerinden korkuyorum

Minoxidil'in yan etkilerinden korkuyorum

saçlarımın yanları açıldı. Yan ve arka taraflara göre üst bölgem çok daha seyrek durumda. Saçımı uzattığımda yan ve arka saçlarımın gürlüğü bariz şekilde belli oluyor. Saçlarımı en azından yanlar ve arkalarla biraz olsun eşitlemek ve şakak taraflarını kapamayı amaçlıyorum.

Minoxidilin yan etkilerinden endişeliyim açıkçası. Saçta kabuklanma kaşıntı kalp çarpıntııs yaptığını duydum. Açıkçası kullanıp kullanmama konusunda çok kararsızım

Minox yan etkilerine fazla kapılma usta 5 seneden beri kullandım bacaklarda biraz kıllanma dışında bir şey yapmadı o çarpıntı sadece çok sürdüğün zaman olur ve zamanla bünye alışıyor losyona geçici etkiler yani kullan sen boşver eğer agresif dökülmen varsa tedaviyi hızlandırmak istiyorsan Minox şart diyorum

Minox ile ilgili yüzlerce konu var, bir tanesini okumadan nasıl konu açabiliyorsunuz hayret ediyorum 'açıkçası'.
    Minox(sabah-akşam)
    Loreal Serioxyl -Gün aşırı

Bitkisel yağ karışımları (haftada 2/3 kez)
    Dermarol kullanımı (her gün)

B12+ Xpecia + Biotin (günde birer tablet)

şampuan: Fiyto sarmısak özlü, ve 3d men, dönüşümlü.

Daha dur bakalim sac dokulmesi yasayanlar eninde sonunda hormon haplarina muhtac kaliyor, minox onların yanında pembe pamuk sekeri kalır

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Şu minoxidil konusunda ciddi bir uyarı yapayım. Normal şartlar altında öyle çok rahatsız edici bir çarpıntı falan yapmaz. Ancak bir şeylerle etkileşebiliyor. Ben minoxidili ilk kullandığım zaman zayıflama hapı olarak geçen maurers (şimdi bu tür ürünler yasaklandı) denilen bir şey de kullanıyordum. İşte o zaman inanılmaz çarpıntı yapmıştı.
    Bir de içkiyi fazla kaçırdığım bir gecenin sabahında kalkıp üşenmeden kafama sıkmıştım. Ben tansiyonu her zaman çok düşük olan biriyimdir (105 - 65 gibi), minoxili sıktıktan bir süre sonra inanılmaz bir baş ağrısı girdi. Aklıma tansiyonumu ölçmek geldi ve büyük tansiyonun 175 olduğunu gördüm. Bol su içtim, ağrı kesici içtim tabi içmemeliydim belki de... Yaşadığım en kötü etkiler bunlardı. Evet saç derisini kurutuyor, kepeklenme yapıyor ama bunlar çok da önemli olan şeyler değil bana kalırsa. Çünkü bir süre sonra bunlar da geçiyor.