Sayfa 2/2 İlkİlk 12
15 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Sizce küçükte olsa bir umut varmı ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı DoktorCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel tedavilerle kurtarılabilir saçlar sizi 5 10 sene de idare eder..o zamana kadar da tedaviler gelmiş olur inşallah
    gelecekde hiçbir şey olmazsa bile doğru bir şekilde silah kullanımıyla uzun yıllar saçlarınıza birşey olmaz. 5-10 sene değil belki 30-40 sene. sadece minoksun doğru kullanımı ilaçların belli aralıklarda değişimleri mesela miracle kullanıyorken Ru ya geçmek dozlarda oynamalar. Cell losyonla zaten çıkardığınızı uzun yıllar korursunuz. yani düzenli ve tedavileri değiştirerek çok alıştırmadan vucüda unutturarak birazda neden ömür boyu saçlar korunmasın. bunun bilimsel olarak imkansızlığı yok.
    33 mg Ru 58841 - Sabah

Minoksidil 1,6ml günde - Sabah-Akşam

5000 mcg biotin - Günde tek tablet

SaçımınDoktoru Üyesi polikarpos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kafamı kurcalayan bir konu var arkadaşlar bildiğiniz üzere prostat büyümesi ve saç dökülmesi dht alakalı peki prostat sorunu veya saç dökülmesi neden testosteron ve dht nin en yüksek olduğu genç yaşlarda değilde yaşlandıkça östrojen arttıkça ortaya çıkıyor bunu beyin fırtınası olsun diye ekliyorum yanlış biliyorsam düzeltiniz lütfen, bir ihtimal saç dökülmesinin kelliğin ve prostat sorununun sebebi östrojen olabilir mi?Vücut yağ oranını düşüren(fazla kilo dokulardan daha fazla östrojen salgılanması demek) ve östrojen bloklayan ilaç alıp saçlarında kalite artışı gözlemleyen kişilere denk geldim.

Yeni Üye
    Arkadaşlar bence saç dökülmesi çok basit, 7 yıldır forumlarda dolaşırım enzimleri androjenleri hormonları ve ne işe aradıklarını ezberledim artık sizler gibi. bence saçı dökülen insanların androjenleri bazı enzimlere/hormonlara veya tüm enzimlere/hormonlara alerjisi olan insanlar. tıpkı bazı yiyecek veye bitkilerin bazı insanların cildinde alerji yaptığı gibi.

Yani sonuç olarak yine başa dönüyor ve saç dökülmesi genetiktir ve sadece geciktirilebilir diyorum. saç androjenleri sadece dht'ye alerjisi olanlar finasterid ile başarı sağlar ama testesteronda işin içine girdiğinde antiandrojen kullanmak şart.

Bence 1000'de 1 ihtimalde olsa bazı erkeklerde östrojende saç döker tıpkı bazı kadınlarda az testesteron olmasına rağmen testesteronun bayanlarda saç dökülmesi yapabildiği gibi.

SaçımınDoktoru Üyesi polikarpos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Rookie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bence saç dökülmesi çok basit, 7 yıldır forumlarda dolaşırım enzimleri androjenleri hormonları ve ne işe aradıklarını ezberledim artık sizler gibi. bence saçı dökülen insanların androjenleri bazı enzimlere/hormonlara veya tüm enzimlere/hormonlara alerjisi olan insanlar. tıpkı bazı yiyecek veye bitkilerin bazı insanların cildinde alerji yaptığı gibi.

Yani sonuç olarak yine başa dönüyor ve saç dökülmesi genetiktir ve sadece geciktirilebilir diyorum. saç androjenleri sadece dht'ye alerjisi olanlar finasterid ile başarı sağlar ama testesteronda işin içine girdiğinde antiandrojen kullanmak şart.

Bence 1000'de 1 ihtimalde olsa bazı erkeklerde östrojende saç döker tıpkı bazı kadınlarda az testesteron olmasına rağmen testesteronun bayanlarda saç dökülmesi yapabildiği gibi.
    peki bu alerjinin sebebi nedir neden bazı insanlarda varken diğerlerinde yok evet genetik bir durum ama diyabette bildiğim kadarıyla genetik ama hastalık mekanizmasının gelişmesi için yanlış beslenme ve hareketsiz yaşam gerekmekte, bence bu durum vucutta beslenme yaşam tarzı sebebiyle fazla androjen salgılanmasıyla alakalı saç dökülmesi sorunu olmayan birisi testosteron seviye artınca saç dökülmesi yaşıyor genetik saç dökülmesinin hormonal bozukluk veya düzensizlik sebepli olduğuna inanıyorum.

Alıntı antikkopma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    minox finas kullandırıyolar genelde. o kafa derisi tedavisi dediği şey prp. lazerli tarak ve bildiğin normal masaj. onlar destek tedavi olur anca ana tedavi değil. finas minoxta ilerleme kadetmeyen genelde olmuyor fakat çok ilerleme kat etemyne oluyor. yani olanı koruyup çok düşük sayıda artış sağlayan. hiç ilerleme sağlamyanları veya yan etki görüp bırakanları koymaz kimse. sonuçta bu bir şirket.
    Genelleme yapılmışta 18-20 yaşında gözükenlerde var onlar da minox+finas kullanmışlar mıdır?

Sayfa 2/2 İlkİlk 12