Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 16 yaş erkek tipi dökülme yaşıyorum

SaçımınDoktoru Üyesi Kelcocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Unhappy 16 yaş erkek tipi dökülme yaşıyorum

merhaba arkadaşlar abiler ,
    artık genetik dökülme 16 yaşlarına kadar düşmüş durumda maalesef
    kaderimizde varmış ama üzülmüyorum illa ki bi çaresi vardır sizlere danışayım dedim
    daha önce derdimi bu konuda anlatmıştım http://www.sacimindoktoru.com/hikaye...otografli.html
    tavsiyeler üzerine doktora gittim sagolsun doktor çok ilgiliydi kan testi yaptık herşeyim normal çıktı ve bana durumu anlattı " istersen prp yaptırabilirsin özel yerlerde saçının ömrünü uzatır ve yahut ekimde yaptırabilirsin dedi şimdilik sana minoxili yazıyorum birde şampuanı bunları kağıtta yazdığım gibi kullan birde internette belki görmüşsündür işte minoxil saç döker minoxil saçımı daha beter etti diye sen onlara aldırış etmeyeceksin ilk kullandığın zamanlar dökülme olacaktır ama moralimizi bozmuyoruz " halbu ki benim babamın saçları 30 yaşında dökülmüş babamın babasının saçları 45 yaşında amcamın saçları yine 30 yaşında dayılarımın hepsinin saçı sağlam annemin babası sadece şakaklar çok az dökük
    şimdi gelelim benim şakaklar şuan gayet sağlıklı ama verteks bölgemde sorunlarım var hiç üzüntü strese girmiyorum saçım döküldüğü için eminim bir çözümünü bulucağım ve başarı hikayelerine büyük bi konu başlığı açıcağım
    benim nasıl bir tedavi uygulamam gerekli abilerim arkadaşlarım sizin uyguladığınz tedaviler sanırsam yetişkin türünden tedaviler ben herhalde onlar uygulayamam
    birde miracle losyon kullanmalıyım acaba birde arkadaşlar siteyi karıştırdım miracle losyon tarifini bulamadım
    minoxil kullanmamın artıları ve eksileri sizce nelerdir bıraktıktan sonra çıkardığı saçları tekrar döker mi
    miracle hocam başta olmak üzere bütün hocalarımı konuya davet ediyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim

Ben 18 yaşındayım ve şakaklarda var benim dökülme şuan için sadece b12 hapı ve saçlarımı şampuanla değilde nane ısırgan kaynatıp öyle yıkıyorum bence minoxile bulaşma bir ara dökülmem artimisti benimde iyice agresife bağlamıştı duş almaktan korkar olmuştum Miracle losyon kullandım evet çıkış sağladı fakat düzgün kullanmak gerek . Bence minoxile hiç bulaşmamalıydın Miracle losyon sana yeterdi çünkü Miracle losyon daha çok tepe kısmında gözle belirgin şekilde saç çıkışı sağlar tabi dostum benim agresif dökülmenin azalmasının sebebi saçlarımı sıfıra vurdurmakti ve düzenli beslenmek şekerli ve unlu yiyeceklerden uzak durmak pirinç yememek tereyağlı yemeklerden uzak durmak , aç kalmamak. Ve en önemlisi saçları sıfıra vurdurmadan önce her turlu testesteron artırıcı şeyleri birakmakti cinselliği bırak kardeşim gençliğin için nefsine sahip ol böylelikle hem tedavinin verimini daha iyi alırsın

SaçımınDoktoru Üyesi
    minoxili kullanacaksan bırakma. Yanlış minoxil kullanırsan saçı beter edersin. İlk başlarda günde 2 ilerleyen aylarda yıllarda günde 1e düşürebilirsin ve bırakmak istediğinde hemen değil 2-3 ay içinde azaltırak bırakmalısın.

16 yaşında dökülmesi bir yandan iyi bir yandan ise kötü(dökülmenin iyisi kötüsü olmaz tabiki kötü bir şey) ancak hafif yaşanan dökülmelerde istense bile ekim yapılamıyor belki sen 20 yaşında ekim yaptırabilirsin dostum tedavilere devam et yine de

SaçımınDoktoru Üyesi
    bu dökülme stresden başka bir şeyden değil bu yaşta ancak öyle dökülür.daha fazla stress yaparsan gider saçlar.

Alıntı Dirty mind Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    16 yaşında dökülmesi bir yandan iyi bir yandan ise kötü(dökülmenin iyisi kötüsü olmaz tabiki kötü bir şey) ancak hafif yaşanan dökülmelerde istense bile ekim yapılamıyor belki sen 20 yaşında ekim yaptırabilirsin dostum tedavilere devam et yine de
    aynen hocam ya gerçektende aslında birazda sevinçliyim ailemde saç dökülmesi var ama ensemiz çok sağlamdır saç derimiz bile gözükmez o derecede mutlaka ekim yaparım 20 lerimde

Alıntı lactobacillus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu dökülme stresden başka bir şeyden değil bu yaşta ancak öyle dökülür.daha fazla stress yaparsan gider saçlar.
    acaba hocam stres nedenli dökülmenin bir tedavisi var mı saç çıkartma felan

SaçımınDoktoru Üyesi m4a1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmır
    Kardeşim öncelikle geçmiş olsun. Unutma ki doğru tedavilerle bu tür bir vakayı 20 yaşına kadar kurtarırsın.
    Önce stresi üzerinden at. Gerçekten stres çok büyük bir faktör. Sonrasında Nane Çayı - Yeşil Çay - Isırgan otu Çayı - Lavanta Çayı gibi çaylardan Günde 2 defa Tüket.
    3 beyazdan uzak dur ve yeşillik ağırlıklı beslen. Kaliteli karbonhidratlar ve proteinler al. Saç derine dökülme olsada masaj yap. Kan dolaşımını hızlandırır. uzun vadede çok etkili bir yöntemdir. Düzenli olarak kafein de Tüketebilirsin. Bil ki kellik dünyanın sonu değil. Bir sakal bırakırsın, birde vücut yaparasın Üstten kaybettiğini altta kazanırsın. Bu arada bacak antrenmanlarına girme. Genelde büyük kas grupları Testo ve DHT salgılatır. Düzenli masturbasyon yapma. Hatta bir süre hiç yapma 2-3 hafta kadar. Dökülme o sürede artacaktır ama Sonra 3-4 güne çıkar mast. Süren. Isırgan-Yakı otu ve Sarımsak tedavisine göz atmanı öneririm. Belirli yaştan sonrada kimysal ilaçlara başlarsın ve güzel bir şekilde belirli yaşa kadar devam ettirirsin. Ama asıl kural şu; Canını sıkma.

SaçımınDoktoru Üyesi m4a1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmır
    Stres temelliyse zamanla tekrar çıkar. Bepanten evigen bemiks, Biyotin ve vitaminlerini aksatmadan al ve düzenli yıka saçlarını. Ama dikkat et. 3-4 Aya düzelmezse ya sen strese devam ediyorsun yada kendini avutuyorsun.

Ne kullanıyorsun şimdi tedavi olarak ?
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sayfa 1/2 12 SonSon