Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
38 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Saçım dökülüyor mu yardım lütfen ??

http://sagligabiradim.com/zencefilli...mesi-tedavisi/ dostum link attım ama yasak mı bilmiyorum ? Bu teda viyi deneyecegim işe yararsa uzun süre kullanırım...Ve bir ablam var onunda saçlarını güçlendirmiş...

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Önden çektiğin fotoğraf net değil ama benim algıladığım kadarıyla saçının ön tarafı 20 yaşına geldiğinde canını çok sıkacak bir hale gelecek. Artık saçlarını biraz kısaltmayı ve saçına bakım yapmayı düşünebilirsin. Bepanthen Bemiks Evigen ampullerle losyon yap. (Bemiksten ötürü bu losyon ağır ilaç kokar evde kullanabilirsin ancak) Yani ilaçlarla yapabileceğin en masum losyon bu gibi görünüyor.
    Biotin de kullan iyice beslensin saçların. Maddi durumun düzgünse omega 3 + multivitamin başlayabilirsin. (A, D, E, K vitaminleri yağda çözünür omega 3 ile birlikte kullanırsan etkili olabilir.) Tabi bunları düzenli kullanmam lazım 2 ay kullanıp bırakmak olmaz. Eğer dersen ki ben gözümü kararttım, minoxil de ekleyebilirsin tedavine. Bir sürü kişinin minoxil ile ilgili çekinceleri var ama ben kullandığım zaman bana her zaman iyi gelmiştir. Kullanmayı bırakırsan tabi kazanımları hızla kaybediyorsun.

Öncelikle yorumun için teşekkürler , fakat minoxidiil başlamam . çünkü elinde sonunda bırkacagım onu.20 yaşında kadar aktardan alacagım saç bakım kürlerini yapacagım sacımı dogal yollarla korumayı düşünüyorum... 20-21 yaşına geldigimdede kürleri 2 haftada 1 e düşürüp xpecia tablet başlamayı düşünüyorum...Size tek sorum şu saçımı dogal yollarla korursam ve ileridede ilaç kullanırsam saçım şu anki halini korur mu ? yani bu dogal yöntemler saç çıkartıyor mu ? Yoksa sadece proscar gibi tabletler mi çıkartıyor ? Hair forte yada minoxidil kullanmak istemiyorum...

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Rica ederim. Sadece kendi tecrübemden yola çıkarak sana cevap verebilirim. 20-21 yaşlarımda saçlarımın döküldüğünü hem kendim hem de etrafım fark edince bir şeyler yapmak gerektiğini düşündüm. Sayısız yosun hapı (spirulina), sayısız vitamin ve başka besin destekleri tüketmişimdir. Kullanmadığım şampuan kalmamıştır. Aktarlardan yağlar almışımdır, sarımsaklı losyonlar kullanmışımdır... Gerçekçi olmakta fayda var bu kadar çaba, bu kadar para sadece sonucu geciktirmiştir büyük ihtimalle. Yıldan yıla saçlarımın seyrelmesine tanık oldum.
    Kanımızda bir canavar dolaşıyor ve onu durdurmak maalesef şu an için sıkıntılı yollardan geçiyor. Zaten sana kullan diyemem sen de kullanmamakta kararlısın. Moralini bozmak istemem, ben senin adına yanılıyorumdur umarım ama doğal yollarla sadece dökülmeyi yavaşlatırsın. Korumak mümkün olmaz. Ama vazgeçme...

Zaten yavaşlatsam yeter , 20-21 yaşıma geldigimde proscar kullanmayı düşünüyorum...Yan etkileri de beni korkutmuyor açıkçası. Kel kalmak daha korkunç geliyor Proscar kullanırım , bırakmam Fakat karacigere zararlı mı ? Bilmiyorum açıkçası... Xpecia zararlı degil diye biliyorum . İçinde vitamin ve minaraller var. Fakat proscar da ne var bilmyiroum.Ama kullananların yorumları oldukça olumlu.Çok seyrek kafada bile saç çıkartıyor

Merhabalar. Konunun üstünden neredeyse 1.5 sene geçmiş. Saçımın halini görmek isteyen olursa diye yakın bir zamanda atacağım. Herkese ibret olsun , 1.5 senede saç çizgisi nasıl geriler... Bu arada yaşım erken olduğu için çoğu tedaviye olumlu bakmadım. Sadece yeşil çay ve kabak çekirdeği tüketiyorum... Artık 20 yaşında kel kalıcam , kellik yakışmassa da ektiririz ne yapalım...

Aynı açıdan çekip atarsan iyi olur bakalım ne duruma gelmiş.

SaçımınDoktoru Üyesi SacimYok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı remzidemir41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Konunun üstünden neredeyse 1.5 sene geçmiş. Saçımın halini görmek isteyen olursa diye yakın bir zamanda atacağım. Herkese ibret olsun , 1.5 senede saç çizgisi nasıl geriler... Bu arada yaşım erken olduğu için çoğu tedaviye olumlu bakmadım. Sadece yeşil çay ve kabak çekirdeği tüketiyorum... Artık 20 yaşında kel kalıcam , kellik yakışmassa da ektiririz ne yapalım...
    Moralini bozmak gibi olmasın ama keşke ekim bir çözüm olsaydı. Denemiş bir abin olarak söylüyorum. Ekim sadece yamadan ibarettir. Sen dökülmeyi elinden geldiğince geciktirmeye bak.

Moderatör skorfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı remzidemir41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sakın böyle düşünme.ben de aynen böyle düşünüyordum.sonuç tepe açıldı.hem saç ekimi rezil bişey.1000 kişiden 1inde iyi sonuç alınır.o adamın da ekime ihtiyacı yoktur esasen açık alan azdır.sen tedbirini al.sonra üzülürsün benden söylemesi.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı skorfit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sakın böyle düşünme.ben de aynen böyle düşünüyordum.sonuç tepe açıldı.hem saç ekimi rezil bişey.1000 kişiden 1inde iyi sonuç alınır.o adamın da ekime ihtiyacı yoktur esasen açık alan azdır.sen tedbirini al.sonra üzülürsün benden söylemesi.
    Ispanyol bi yer var guzel ekiyo gidip gorusecem okul bitsin bakacam youtubedaki gibi mi

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon