Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Seboreik Dermatit etkili yöntem

Seboreik Dermatit etkili yöntem

Merhaba arkadaşlar bende seboreik dermatit sorunu yaşayan biriyim ama şu aralar bu konuda epey rahatım size naçizane 2 tavsiyem olacak bu konuda
    1) Şampuan olarak head & shoulders clinical strength
    2) Ketoral krem
    Head & shoulders clinical strength ilk kulandımdan itibaren pullanarak dökülen deriyi tamamen durduruyor yağlanmayı azaltıyor. Ketoral krem ise yağlı deriyi kurutuyor ve saç yağlanmadığından mantar oluşumu olmuyor. Saçınızda saboreik dermatite bağlı dökülme varsa tavsiyem lavanta kürü. Lavantayı kaynatıp süzün ılıtın ve son durulama suyu olarak kullanın saçlarda dökülmeyi yavaşlatıyor, saç dökülmesi için ek olarak kesinlikle Miracle losyonu ek olarak öneriyorum. Sabırla bu yöntemi kullanırsanız seboreik lanetinden kurtulma ihtimaliniz yüksek diyebilirim.

O dediklerin bende hiç işe yaramadı hocam benim saç derim ve genel deri yapım zaten kuru beni nemlendirecek birşey lazım halihazırda miracle kullandığım için şimdilik bi sorun yok dermoday şampuan da işe yarar gibi geliyor şimdilik yani kuru ciltte de sd olabiliyor ama geneli yağlı cilt tipine uygun söyledikleriniz.
    Güncelleme: 01.04.2017
    Seti-2 ml (Her Sabah)
    Cafein-2 ml (Her Öğleden Sonra)
    Saf Minox-2 ml (Her Akşam)
    Dermaroller 540-1.mm (3 günde 1)
    Dermoday Şampuan

Seboreik Dermatit genelde yağlı saç derisinde görülen mantar rahatsızlığı olduğu için bunu önerdim hocam tabiki bu tedaviyi kullanırsanız sonuç olarak deri daha çok kurur bu yöntem bende işe yaradı ve pullanarak dökülme sorunum şu an yok (tedaviyi 1-2 gün aksatsam bile tekrarlama durumu var) kalıcı bir çözüm bulamadım henüz ama yağlı saç derisine sahip kişilere öneririm

SaçımınDoktoru Üyesi
    banyo sonrası argan yağı bu lanet olası dertten beni kurtardı

saçım banyodan çıkınca kup kuru, 1-2 gün sonra vıcık vıcık yağlı oluyordu

kış geldi ve benim sebo azdı, argan yağıyla olayı bitirdim çok şükür

SaçımınDoktoru Üyesi kelaynak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar, saç dökülmesi ile gelen en büyük sorun saçların çabuk yağlanması ve kaşıntı. Saçımıza dışardan sürdüğümüz kimyasallar da çoğu zaman bu egzamayı daha çok tetikliyor. Ben son üç aydır nerdeyse hergün saçımı 3 kez yıkıyordum ve buna rağmen kaşıntıdan kurtulamıyordum. Hatta bazı günler işi erken bırakıp sırf duş almak için eve geldiğimde olmuştur. Son uyguladığım yöntemi sizlerle paylaşmak istiyorum:
    Head & shoulders clinical strength şampuan ile yıkamadan önce maden suyu ile saçımı ıslatıyorum daha sonra şampuan ile masaj yaparak saçlarımı yıkıyorum. En son durulama aşamasında saf elma sirkeli su kullanıyorum. Bu şekilde son ıkı haftadır baya bir gelişme sağladım. Seboreden forumda çok dert yanan arkadaşlarımız var sizlerde deneyin isternesiz bu yöntemi. Neticede kaybedecek bir şey yok.

SaçımınDoktoru Üyesi
    arkadaşlar head%shoulders gerçekten etkilimi seboreık dermatıtte ona gore yarın eczaneden alıcam cunku market şampuanı oldugu ıcın bıraz çekımser oluyor ınsan PİRDOLİNMİ HEAD%SHOULDERSMI SIZE GORE EN IYI SEBORE SAMPUANI TAVSIYE EDERSINIZ ayrıca bu çınko hapı kaşımın ve kirpiklerımın hızlı uzamasına neden oldu inşALLAH saçımada yarar
    Konu rahman1642 tarafından (13.01.2017 Saat 21:53 ) değiştirilmiştir.
    Tedavide Kullandığım İlâçlar

ROGAİNE SOLÜSYON %5

DOĞAL SABUN

YEŞİL ÇAY GÜNDE 1 BARDAK

SaçımınDoktoru Üyesi kelaynak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rahman1642 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar head%shoulders gerçekten etkilimi seboreık dermatıtte ona gore yarın eczaneden alıcam cunku market şampuanı oldugu ıcın bıraz çekımser oluyor ınsan PİRDOLİNMİ HEAD%SHOULDERSMI SIZE GORE EN IYI SEBORE SAMPUANI TAVSIYE EDERSINIZ ayrıca bu çınko hapı kaşımın ve kirpiklerımın hızlı uzamasına neden oldu inşALLAH saçımada yarar
    Eczanede bulunmaz sanırım. Ama en etkili şampuan bence

Banned
    head and shoulders clinical strength alıcaksın en iyisi o.

Banned
    Orjinal biberiye yağı ile çay ağacı yağını karıştırın ve 3 günde 1 kullanın. İyi geldiğini göreceksiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı DoktorCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orjinal biberiye yağı ile çay ağacı yağını karıştırın ve 3 günde 1 kullanın. İyi geldiğini göreceksiniz.
    Bu orjinal yağları nerden bulabiliriz hocam ne kadar surmeliyiz ve yuze de iyi gelirmi?

Sayfa 1/2 12 SonSon