6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Vichy Dercos yesil

SaçımınDoktoru Üyesi

Vichy Dercos yesil

1 yildir haftada 2 3 kez kullandigim sampuan fiyat olarak pahali olmasi saci kirmasi yipratmasi hatta dokulmeyide biraz arttirmasindan artik degisirmek istiyorum malesef seboreik dermatite en iyi gelen sampuan sacimda gram kepek kabuk vs yok ama kotu yanlarıda cabasi,sampuani 1-2 hafta kullanmayim kasinti kepek hemen ortata çıkiyor ama vichy ilr direk yikayim hemen gidiyor.Baska bir onerisini olan varmi ? seboyu engeliyecek ve saclari cok fazla yipratmayacak

SaçımınDoktoru Üyesi
    Piyasada seboyu kesen sampuanlar var ama hepsi saci kiriyor yipratiyor hacimsizlestiriyor ben seboyu iyi gelip saci besleyen sampuan daha gormedim 10 15 tane farkli sampuan denedim bazilari seboyu bile kesmedi kesenler ise malum cok zarar verdi .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Aynen bendede seboreik var ve malesef ne zaman gelip gittigi belli degil ketoral kullanma ama 1 2 gun kullanip birakma 3 hafta kullan sonra sirkeli suyla durula head shoulders limon ferahlini kullanabilirsin bende radtgele kullandim saci ferahlatiyor kepegide yok ediyor gibi geldi deneyebilirsin istersen

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SD in çözümü maalesef dışradan müdahale ile mümkün değil arkadaşlar bu mekanızmayı destekleyen etmenler çoğunlukla dahili ve bağırsak florasının bozulmasından kaynaklanmaktadır, kesin tedavisi hatalığın ilerleme aşamasına göre farklılık gösterir bazıları sadece probiyotik beslenmeyle bu dertten kurtulabileceği gibi bazıları gluten ve candita diyeti yapmak ve SD ye iyi geldiği bilinen bazı kremler vs kullanmak durumunda kalabilir,özet olarak demek istediğim dahilden beslenen bir rahatsızlık için sadece cilde uygulanan krem ya da şmp. ile kurtulmak mümkün değildir, belli bir süre düzelmiş gibi gözükse bile nüksetmesi kaçınılmaz olacaktır.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SD in çözümü maalesef dışradan müdahale ile mümkün değil arkadaşlar bu mekanızmayı destekleyen etmenler çoğunlukla dahili ve bağırsak florasının bozulmasından kaynaklanmaktadır, kesin tedavisi hatalığın ilerleme aşamasına göre farklılık gösterir bazıları sadece probiyotik beslenmeyle bu dertten kurtulabileceği gibi bazıları gluten ve candita diyeti yapmak ve SD ye iyi geldiği bilinen bazı kremler vs kullanmak durumunda kalabilir,özet olarak demek istediğim dahilden beslenen bir rahatsızlık için sadece cilde uygulanan krem ya da şmp. ile kurtulmak mümkün değildir, belli bir süre düzelmiş gibi gözükse bile nüksetmesi kaçınılmaz olacaktır.
    Katılıyorum hocam forumda bu konuda çok bilgi eksikliği var bence herşeyi hormonlardan aramak doğru değil bağırsak konusu çok önemli ve karmaşık bir konu
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Aynen hocam haklisiniz biz erteliyoruz 1 hafta kullanmayim şampuanı direk ortaya çıkıyor zaten ama sampuan da en kolayima geliyor dus olurken normal şampuan kullaniyormussun gibi,
    Bu arada head shoulders da ayni saci yipratiyor lokal cozum biraz zor lokal olarak etkili sinirli sayida ürün var ve coguda biraz tuzlu,bu arada ne zaman sabahlari limonlu su icsem sebo hafifler suan sampuandan ötürü hic yokta sampuan olmadigi zamanlarda ilik su limon efsane bi etki yaratıyor ayrica cildede cok geliyor ,sebonun cogaldigi sey ise bira birayi ne zaman azaltsam seboda azalıyor
    Ketorali hayatta tavsiye etmem 4 5 ay nokta kepek yok daha sonra 2 kat daha fazla cikiyor sende haftada 3 gun olan ketorali 4 e 5 e cikariuorsun gene etki etmiyor saclar asiri yıpranıyor.
    Vichy gene iyi saci yipratiyor biraz pahali ama haftada 2 3 kez kullanim yeterli oluyor sifir kepek kabuk vs