Sayfa 1/16 12311 ... SonSon
160 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saçımdaki Gelişmeler

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara

Saçımdaki Gelişmeler

Siteyle tanışalı 13 gün olmuş ve dolayısıyla tedavime başlayalı...
    Bugün buradan herhangi bir fotoğraf paylaşmayacağım çünkü 5 gün önce saçımı kısa kestim. Tanışma sayfamda paylaştığım fotoğrafla bir karşılaştırma yapılması mümkün değil. Fakat buraya bugün yazmamı sağlayacak kadar heyecanlandıran bir gelişme mevcut.

25 temmuzda başladığım saç tedavisinden sonuç almaya başladım. Saçımın ön tarafında artık neredeyse boşluk diyebileceğim yerler vardı fakat şu anda tüyden daha kalın, saç formuna yakın şeyler boşlukları kaplamış durumda. Ayrıca genel olarak ışık altında aynaya bakınca, şakaklarda, sarı renkte bir sürü tüy de göze çarpıyor.

İmzamdaki tedaviye ek olarak 5 gündür de Avodart (her gün 1 tane) kullanıyorum. Ayrıca Bemiks, Evin ve Bepanthen (ampul) karışımından da ayrıca bir losyon yaptım. (Kutuların içinden çıkan bütün ampulleri Elseve Arginine D. x 3 losyonun içine kattım.) Ayrıca miracle losyonun içine 900.000 ünite d vitamini (3 ampul d-vit) ve 1 kutu minoksil ekledim. Ayrıca Prozinc Plus losyona da başladım. 3 ayrı losyonu kendime göre ayarlayıp sabah öğle akşam 10'ar püskürtme şeklinde kullanıyorum. Bazen üst üste de sıkabiliyorum, bazen arada 2 saat oluyor. Yani kullanılan malzeme çok olunca belirli bir düzen olmayabiliyor. Ama kullandığım şeyler bunlar ve aksatmıyorum.

Biliyorum 13 gün bu işin hiçbir şey. Çünkü bu saçlar 12 yıldır dökülüyor... İnanıyorum ki 1-2 ay sonra tatmin edici bir fotoğrafı paylaşabileceğim.
    Konu Kemairon tarafından (07.08.2016 Saat 22:56 ) değiştirilmiştir.

Yer
    Ankara
    Öncesi yok belki ama sonrası kesinlikle olacak... Saçımın ön tarafları heyecan verici.

Konunun sıkı takipçisiyim dostum

Yer
    Ankara
    Dün itibariyle multivitamin ve mineral kompleksi bir besin desteği de aldım eczaneden. Zaten kullanmam gerekiyor aşırı bir yorgunluğum da vardı. Kullanınca bu tür şeyler, bana iyi geliyor. Umarım kendime ve size bir faydam dokunur. Takipçilerimi hayal kırıklığına uğratmak istemem 1 ay sonra tekrar bir fotoğraf koyarım buraya. Umudunuzu yitirmeyin zafer direnen saçsızların olacak!

hocam konunun bende takipçisiyim .çok iyi sonuç alacağını düşünüyorum .özellikle d vitamini dikkatimi çekti .bende eksik mi bilmiyorum ama bütün eksiklik belirtileri var. umarım istediğin sonucu alırsın .ara ara bilgilendirirsen sevinirim .

Yer
    Ankara
    Ben biraz Canan Karataycıyım diyebilirim. Aman fazlasından uzak durun diyen bütün doktorların aksine (aslında bir vitamin olmayan) d vitamininin genel vücut sağlığı açısından da oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Losyon içerisindeki miktarı da bir sonraki miracle losyonda artırmayı düşünüyorum.

Bu arada bugün kendi kendime insanların kafasında birtakım soruların oluşabileceğini düşündüm. 33 yaşındayım ve neden bugüne kadar, bu kadar kararlı bir şekilde saç dökülmesiyle ilgilenmediğim merak edilebilir. Açıkçası dökülme meselesini 20'li yaşlarımdan beri tedavi edilmesi gereken bir şey olarak gördüm. Ama mücadelem sadece minoxil ve birtakım yağ karışımlarını kullanarak oldu. Ya da ünlü markaların serumlarını 1-2 kere kullanarak. Fikirsel olarak bunların ötesine geçemedim. 1 senedir de artık boşvermiştim ve yenilgiyi hiç istemesem de kabullenmiştim. Çünkü uyguladığım yetersiz tedaviler kafa derisini tüylendirmekten öteye gitmiyordu. Tam böyle saçlarım düzeliyor dediğim, saçlarımın düzeldiğine inandığım sırada gün ışığında çekilen bir fotoğraf tokat gibi yüzümde patlıyordu...

Çok kısa bir süre önce (1 ay bile olmadı) çok ilgisiz bir sitede saçla ilgili bir şeyler okurken bu forumun linkini gördüm. Okuduklarım ve gördüklerim sayesinde bir aydınlanma yaşadım. Savaşı birden daha ciddi bir boyuta taşıyabileceğimi keşfettim. Her şey birden gelişti. Şu kısacık zaman sonunda şimdi aynaya baktığımda ilerisi için sağlam şekilde umutlanıyorum. İhtiyacım olan birisinin yol göstermesiymiş sadece. Miracle hocama buradan sonsuz sevgimi ve teşekkürlerimi iletiyorum...

Her zaman dediğim gibi bu saçlar yıllardır dökülüyor; 3 ayda bir şey elde etmeyi beklemek saçmalık olur. Ama ben her gün fotoğraf çekiyorum. Eğer gözle görülür gelişmeler olursa mutlaka bilgilendiririm...

evet d vitamini gerçekten önemli kardeşim .d vitamini geni yok edilen farelerde tüylerin direk döküldüğü gözlemlenmiş.yapılmış en büyük deney bu .insanlar üzerinde hala saç dökülmesiyle ilgili bi bağlantı kurulamamış ama eksikliğinde saçların döküldüğü bi gerçek.ve bağırsaklardan emilen kalsiyum miktarını da azaltıyo.burdan bişey çıkar mı bilinmez ama üstüne gidilmeli diye düşünüyorum .önce saçın neden döküldüğüne odaklanmamız gerek .tamam dht ler androjenleri biliyoruz ama genetik diyip işin içinden çıkmak herkesin canını sıktığı gibi benimde canımı sıkıyo .tetikleyen birşey mutlaka olmalı .saçı dökülen arkadaşlara bi tavsiye .gün içinde bol bol su için ve biotinsiz saç tedavisi yapmayın .

Yer
    Ankara
    Genetik olarak saç kökleri dht'ye dayanıksız olanlar saçını kaybediyor. Benim bildiğim bu kadar. Tetikleyen şeyi, varsa eğer, bulmak zor. Sonuçta saç dökülmesi modern çağın bir hastalığı değil; insanlık tarihiyle birlikte var. Çevre koşullarını, sağlıksız beslenmeyi suçlamak bizi bir yere götürmez. Alkol ve sigara kullanan nice gür saçlı insan var. Oysa benim kola dışında bu tür alışkanlıklarım yok. Spor da yapıyorum, sağlıklı da sayılabilecek bir beslenmem var. Kan değerlerim her zaman iyi. Ha çok düzgün bir halet-i ruhiyem var mı, o iş sıkıntılı. Her şeyi stres kaynağı haline dönüştürebilen biriyim. Saç köklerim hassaslaşmışsa bundandır.
    Su içmek önemli olabilir. Ben hiç su içmem mesela. Sıvı tüketimi açısından sadece kahve ve kolayla yaşıyorum. Kim bilir belki sadece su içsem daha iyi saçlarım olurdu.

Bu arada sizin saç dökülmesinin karmaşıklığıyla ve detaylarıyla ilgili merak ettiklerinizi forumda cevaplayabilecek, saç dökülmesini detaylıca araştıran üyeler var. Belki size cevaben buraya bir şeyler yazabilirler.

Yer
    Ankara
    09.08.2016 Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  09.08.2016.jpg
Görüntüleme: 323
Büyüklüğü:  206.7 KB (Kilobyte)
ID:	3704 29.08.2016 Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20160829_085024.jpg
Görüntüleme: 320
Büyüklüğü:  296.8 KB (Kilobyte)
ID:	3706 Tedavime 25 temmuzda başlamıştım. Bana iki fotoğraf arasında fark var gibi geldi. Gerçi ikinci fotoğraf ilkine göre daha net, yanıltıcı da olabilir ama en öndeki iki kalın teli referans olarak alırsak saç çizgisinde gelişme var gibi. Sizin de görüşlerinizi almak isterim. Teşekkürler...
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi 20160829_085024.jpg‎  

toplam malıyetı kaç tl kardesım bıde mınoxıl katmasak olrmu sonra donguye gırıyo

Sayfa 1/16 12311 ... SonSon