Sayfa 8/16 İlkİlk ... 678910 ... SonSon
160 sonuçtan 71 ile 80 arası

Konu: Saçımdaki Gelişmeler

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Alıntı Violator Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oral Avodart formül imzanın en alt kısımında yazıyor..
    En başta ve en sonda diyelim. Ortası teferruat.

SaçımınDoktoru Üyesi sagopa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tedavine basladiktan ne kadar sure sonra.evet ise yariyo hissiyatina kapildin gelismeyi ne zaman fark ettin
    100 ml elseve (spiro toz)
    Dermaroller(haftada 3 kez)
    Setipiprant(her aksam)
    Cell losyon
    Retinoik asit,azealik asit losyon (propilen glikol,ethanol%95 ile çözünmüş)

Yer
    Ankara
    Ağustos başından beri ağızdan Avodart kullandığım için kan testi yaptırdım. PSA testi sonucum 0.269 çıktı. Karaciğerde de bir sorun görünmüyor. İlacı 2 haftadır 5 günde 1 içiyorum. Böyle de kullanmaya devam edeceğim...

Yeni Üye
    Son gelişmeler nedir? Resim paylaşmanız mümkün mü? Yan etkiler devam ediyor mu?

Gelişmelerden haberdar ederseniz bizler için iyi olur.

Hocam sonuç gayet güzel tebrikler.

Yeni Üye
    Hocam son durum nedir 8 9 ay sonraki durumunu merak ediyorum açıkçası

SaçımınDoktoru Üyesi
    konuyu açan kişinin yaşını bilen var mı merak ettim, 2 haftadır girmiyo foruma sorcaktım ama

Yer
    Ankara
    erhaba arkadaşlar. Uzun zamandır bir şeyler yazmadım. Arada bir foruma bakıp çıktım o kadar. 4 ay önce hayatımda, kendisi ufak fakat etkisi çok büyük, bir değişiklik oldu. O yüzden saçımla ilgilenmeyi bıraktım. Hatta pek çok şeyi bıraktım. Sıkıntılı zamanlar geçiriyorum.... Bu arada 35 yaşın içindeyim.

2 aydır herhangi bir losyon kullanmıyorum. Tedavinin daha fazla yarar sağlamayacağı kanaatine vardım. Kasım ayında ışık altında saçlarım nasıl görünüyorsa şimdi de o şekilde görünüyor. Şu aralar sadece 6-7 günde 1 dutasteride içiyorum o kadar. Berbere gittiğim zaman berber, kafamda bir sürü yeni saçın çıkmış olduğunu söylüyor. Yakından fotoğraf çektiğim zaman bunları ben de görebiliyorum. Ancak bu saçlar hızlı uzamıyor ve fotoğraf çektirdiğimde hala saçlarım seyrek görünüyor; genel saç yoğunluğuna bir etkileri yok. Fotoğraf paylaşmam gereksiz olur.

Herhangi bir yan etki yaşamıyorum sadece biraz jinekomastiden söz edebiliriz. Ancak o kadar olması da normal. Bir dönem hem topikal olarak hem de ağızdan çok yoğun tedavi uyguladım. Ama bana kalırsa bu kadar uğraşmaya değmez. Düşük doz ağızdan dutasteride saçımı zamanla toparlarsa toparlar, yoksa çok da önemli değil...

Yer
    Ankara
    Mart ayından beri tedaviyi oldukça aksattım. Moralim çok bozuktu, canım hiçbir şey yapmak istemiyordu. Ancak şimdi kendimi biraz daha iyi hissediyorum ve tedavime kaldığım yerden devam edeceğim. Dün Miracle Losyon için gereken ilaçları 2'şer kutu aldım, Elseve'in pembe şişesiyle yeni losyonumu yaptım. Losyon haricinde herhangi bir şey kullanmayı düşünmüyorum. Tedavinin 2.aşamasına başlarken saçlarımın şu anki durumunu paylaşmak istedim...

https://hizliresim.com/ok0L99

https://hizliresim.com/lW3o9r

https://hizliresim.com/VMPZ6v

https://hizliresim.com/nWjv2M

Hocam saçlarınız toparlanma potansiyeline sahip bence disiplini bırakmamalısınız, disiplin olmadan bu illeti mevcut durumda maalesef yenemiyoruz. Sizinkinden biraz daha sıktı benim saçlarım, yaklaşık 2,5 yıldır hiç bırakmadım, zaman zaman çok dökülmeler oldu kel kalma derecesinde. Tedavinize seti ya da cell losyonu ekleyin kesinlikle ve de iğnelemeyi. 5-6 aydır stabil halde saçlarım artık şiddetli gerilemeler olmuyor. Yaşım 37 bu arada. Miracle beye teşekkür ediyorum yardımları için tekrardan.

Sayfa 8/16 İlkİlk ... 678910 ... SonSon