Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası

Konu: İlerleme durdu tedavimi degistirmek istiyorum yardim

Yeni Üye
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saç derinizi katlamaya çalışarak tabiri caizse mıncıklayarak yapacaksınız evet biraz acıyacakta haliyle ancak iyi bir masaj mevcut saçınıza minimum %10-15 lik bir hacim katacaktır mevcut tedavilerin ise daha iyi çalışmasını sağlayacaktır.
    Hocam deri çok az ka
    tlanıyor sadece dairesel hareketlerle parmak uçlarıyla yapsak faydası olmaz mı ? Birde ben masaj yaptıkça sanki daha çok dökülüyor yaparken özellikle çok fazla dökülüyor bu normal midir ?

Zamanla esneyecek devam ediniz dökülenler fazlası ile çıkacak merak etmeyin.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Banned
    Alıntı okansa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam neye dayanarak güneş banyosunun saça faydalı olduğunu düşünüyorsunuz.Benim bilgim tam tersi güneş ışınları saça büyük zarar verir.Yaz dönemindeki saç dökülmeleri barizdir.Güneş ışınları saçı ve saç derisini kurutarak saçları zayıflatır.
    Alıntı kelaynak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence de güneş ışınları saç foliküllerine zararlıdır.Hatta saç ekimi yaptıranlara güneşe fazla çıkmayın derler.
    Güneş banyosunu dedik diye de saatleri güneşin altında geçirmekten bahsetmiyoruz. Yaz aylarında dökülen saçlar eğer genetik kökenli değilse geri gelecek olan saçlardır. Farelerde yapılan D vitamini ile ilgili araştırma sonuçlarına bakabilirsiniz. D vitamini saç kökü hücrelerinde büyümeyi ve hücre bölünmesini teşvik edicidir. Ayrıca vücutta kalsiyum birikmesinin ve dolaylısıyla kireçlenmenin temel sebepleri arasında D vitamini eksikliklerinin olduğu keşfedildi. D vitamini aslında bir vitamin değil hormondur. Bu vesileyle vücudun temel yapı taşını oluşturan, beyin hücrelerinden kemiklere ve organlara kadar sayısız etkisi vardır. 5 kardeşten güneş görmeyen tüm gününü evde oturarak geçiren 1'nin diğerlerine oranla saçlarının çok seyrek olmasını yakın çevremden buna örnek gösterebilirim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı DoktorCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güneş banyosunu dedik diye de saatleri güneşin altında geçirmekten bahsetmiyoruz. Yaz aylarında dökülen saçlar eğer genetik kökenli değilse geri gelecek olan saçlardır. Farelerde yapılan D vitamini ile ilgili araştırma sonuçlarına bakabilirsiniz. D vitamini saç kökü hücrelerinde büyümeyi ve hücre bölünmesini teşvik edicidir. Ayrıca vücutta kalsiyum birikmesinin ve dolaylısıyla kireçlenmenin temel sebepleri arasında D vitamini eksikliklerinin olduğu keşfedildi. D vitamini aslında bir vitamin değil hormondur. Bu vesileyle vücudun temel yapı taşını oluşturan, beyin hücrelerinden kemiklere ve organlara kadar sayısız etkisi vardır. 5 kardeşten güneş görmeyen tüm gününü evde oturarak geçiren 1'nin diğerlerine oranla saçlarının çok seyrek olmasını yakın çevremden buna örnek gösterebilirim.
    Çocuğu niye çıkarmıyorlar hocam d vitamini verirseniz çocuğa belli olur saç durumundan akraban filan mı ? deneyebiliriz bak enteresan.

Burası mersin fazlasıyla güneşi alıyoruz sikinti yok
    Ama tedavim konusunda bise yazan olmamış

Sıfırdan basliyormus gibi bir tedavi listesi verseniz .
    Herkes farkli şeyler söylemiş neye uyacam kafa karıştı iyice

SaçımınDoktoru Üyesi
    saçlarının dökülmediği bir alana elinle bastır ve elini hızlıca titreterek deriyi ger daralt. Alından da yapabilirsin. Böylece dökülen bölgeyi ellemeden masaj yapmış olursun.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12