Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Letter1 saç hikayesi (kadın)

Yeni Üye

Letter1 saç hikayesi (kadın)

Arkadaşlar merhaba. 23 yaşında bir bayanım. Şaç sorunum yoktu taki tepelerin acıldığını farkedene kadar. Herkes icin zor bir durum ama bir bayan icin cok daha fazla. Gecensene bu foruma bir konu acmistim. 3 sise falan cell kullandim. Sacima iyi gelmisti ama hormonal problemlerden dolayi onu da biraktim. Diger sorunlara yonelmem gerekiyordu.Ostrojen duzeyim dusuk ve d vitamini eksikligi cikmisti. 4 ay oncesi d vitaminim 12 ydi. 3 ay her ay bir ampul olmak uzere onu kullandim. Yaninda xpecia ve balik yagi kullandim. O dönem saclarimin toparlandigini hissediyordum. Saclarim az olsada kabarik olmasi beni kurtariyor fakat genel seyreklik bir yana tepede de acilma var. Teyzelerimde dayimda anneannemde dedemde hic sac sorunu yok. Bingo annem de var. Onu tetikleyen zor bir yasam var tabi ama gende bir durum olmasa bukadar olmaz diye dusunuyorum Ama onu teyzelerinde dayilarnda falan da hic bir sac sorun yok. Piyango galiba kimden belirsiz ama bize vurmus. Umudum bunu kontrol edebilecegim yonunde. Ve bunun icin bir disiplin sart.
    Ben tedavimi disiplin acisindan burdan guncellemek istiyorum.
    1. Saçlarımı bir haftadir hergun ısırgan ve lavanta suyuyla islatıyorum.
    2. Adacayi ve yesil cay iciyorum
    3. Kabak cekirdeği yiyorum.
    4. Balık yağı tüketiyorum. Ve magnezuyum iciyorum.

5. Ve en çok ilgimi çeken masaj konusu oldu. Uzun vadede güzel sonuclar var gibi. 1 haftadır sac derime masaj yapmaya calisiyorum. Dairesel hareketler ve sıkıstirma yòntemiyle.

Masaj yapmaya basladigindan beri dokulmem artti fakat beklenen bir durummus. Ben de sabîrla 1sene denemeyi düsünuyorum.

6. Egzama problemim de var onu kontrol altına almaya calisiyorum. Ve sadece sac derimi rahatlatmak icin
    Phytopolleine diye bir markanin sac derisi serumunu deniycem cok kucuk bir sise ve pahali da ama yorumlar guzel sac derime iyi gelecek mi onu bi denemek istiyorum.
    7. Ruhsal olarakda kendime telkin etmeye calisiyorum. Her zaman olmuyor

Bazen tamam diyorum bazen de allah affetsin niye demeden kendimi alamiyorum. Bu yaslarda bunlari dusunmek bazen bana agir gelmiyor degil.

Hergun saclarima isirgan ya da lavanta yapmamin bir sakincasi olur mu? Bana verebileceginiz baska oneriler varsa cok sevinirim.

SaçımınDoktoru Üyesi Ender60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Isırgan ve lavantanın zararı olmaz daha çabuk uzar oda kötü birşey değil
    Miracle Losyon20.01.2016
    Yakı+ısırgan+Lavanta+elma sirkesi 15.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016
    %5 Min %0.2 Fin Losyon 20.06.2016

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer ostrojen az ise et ve süt ürünlerini minimuma indirip doğal ostrojen içeren besinler tuketebilirsiniz yada ilaçlar.

Yeni Üye
    Tesekkurler bir de suyu arittigi iddia edilen filitreli duş basligi aldim. Bilmiyorum nekdar aritiyo

SaçımınDoktoru Üyesi Ender60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Alıntı letter1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tesekkurler bir de suyu arittigi iddia edilen filitreli duş basligi aldim. Bilmiyorum nekdar aritiyo
    Ne kadar arındırır tartışılır ama suyunuz çok kireçli ise seyreltilmiş elma sirkesi ile durulayın saçınızı.Bu kafanızda kalan kireçi hemde şampuan vs kimyasallardan arındırır.
    Miracle Losyon20.01.2016
    Yakı+ısırgan+Lavanta+elma sirkesi 15.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016
    %5 Min %0.2 Fin Losyon 20.06.2016

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ostorjen uzerine tedavi gordunuz mu. Eminim sizde arastirmissinidir ostorjen hormon eksikligi kadinlarda sac uzerine ciddi sorunlar cikartiyor.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Yeni Üye
    doktorlar çok önemsemediler alt sınır 21 falansa benim değerim 17ydi. Zaten tedavisi sanırım doğum kontrol hapları.Ben bitkisel olarak desteğe yönelip tekrar bir ölçüm yaptırmayı düşünüyorum. keten tohumu, adaçayı, soya gibi ürünlerle.

Bu aralar bende yoğun bir iç destek yapıyorum. Günde bir bardak süt, bir yumurta ve haftada bir kaç öğün balık. Normalde nerdeyse hiç tüketmedigim gıdalar. Kabak Çekirdeği de günde bir miktar tüketiyorum. İki bardak da yeşil çay. Bakalim iç desteğin faydasını görecek miyim. Allah şifa versin hepimize

Moderatör
    Alıntı papatya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu aralar bende yoğun bir iç destek yapıyorum. Günde bir bardak süt, bir yumurta ve haftada bir kaç öğün balık. Normalde nerdeyse hiç tüketmedigim gıdalar. Kabak Çekirdeği de günde bir miktar tüketiyorum. İki bardak da yeşil çay. Bakalim iç desteğin faydasını görecek miyim. Allah şifa versin hepimize
    1 bardak süt yerine sabah aksam birer kase ev yapımı yoğurt.içine zerdecal kekik.Bir yumurta yerine 3 yumurta köy tereyaglı.balık tüketmediginiz günler omega3 balık yagı.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı letter1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Letter hanım cell losyonu hormonal sebeplerden dolayı bıraktım dediniz merak ettim cell hormonlara mı etki etti?bende doğumdan sonra kullanmayı düşünüyordum.hiç saç çıkışı olmadı mı?

Sayfa 1/2 12 SonSon