Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Minoxilsiz saç çıkarmanın zorluğu

SaçımınDoktoru Üyesi

Minoxilsiz saç çıkarmanın zorluğu

Yani gercekten tam kafayı kırmalık olay.Ne aylardır kullandigim proscar, ne beslenme, ne duzenli ictigim yesilcay,nane cayi vs..
    Minoxilsiz tek tel cikaramadigimi hissediyorum kafada.
    Koruyor muyum saclarimi? Evet ama cikis olmayinca duzenli bir geri gidis oluyor cok cok yavas da olsa.
    Nasil saglayacagiz bu kafadaki saclarin daha hizli cikmasini/uzamasini.
    Derdim dokulme degil sanki kafada sac gelisimi durdu ne dokuluyor ne yeni sac cikiyor gibime geliyor yahu.
    Ne yapacagiz bu olaya? Sanki kafamdaki saca dair tum faaliyetler durmus gibi.

SaçımınDoktoru Üyesi Eleanor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Finas herkezde yeni çıkış sağlamaz dokulmeyi azaltır
    Avodart 1tablet ( 4günde 1)
    Kırkland foam (düzensiz )

SaçımınDoktoru Üyesi Ender60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Ben tedaviye başladığımda ilk anda hızlı geri dönüş yaşadım o hızla gitse açıklık kalmazdı.Sonra yavaşladı ilerlemiyor gibi geldi hep.Olay şu bence etkene alıştıkça tepki azalıyor ve aynı hızda devam etmiyor.
    Miracle Losyon20.01.2016
    Yakı+ısırgan+Lavanta+elma sirkesi 15.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016
    %5 Min %0.2 Fin Losyon 20.06.2016

SaçımınDoktoru Üyesi
    saç ne kadar erken çıkarsa o kadar erken gider. tedavilerini en az 6ay yap emin ol ufkata olsa verim alın.

finasterid dht inhibe eder yani saç dökülmesini durdurur olan saçları dht etkisinden kurtarıp kalınlaşmasını sağlar. yeni saç çıkışı sağlamaktan ziyade kafada kalan saçları tutmaya yönelik bir üründür. regrowth etkisi için yanına growth stimulant etkisi olan şeyler eklenmelidir minoxidil vs gibi.
    üç fazı var zaten saç dökülmesi tedavisinin dht gibi androjenleri inhibe etmek kafa derisindeki inflamasyonu önlemek ve yeni saç çıkışı sağlamak bu üçünden bir tanesi bile eksik kalmamalı ben kullandığın şeylerin yanına minoxil ve ketoral krem eklemeni tavsiye ederim

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı hexstopper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    finasterid dht inhibe eder yani saç dökülmesini durdurur olan saçları dht etkisinden kurtarıp kalınlaşmasını sağlar. yeni saç çıkışı sağlamaktan ziyade kafada kalan saçları tutmaya yönelik bir üründür. regrowth etkisi için yanına growth stimulant etkisi olan şeyler eklenmelidir minoxidil vs gibi.
    üç fazı var zaten saç dökülmesi tedavisinin dht gibi androjenleri inhibe etmek kafa derisindeki inflamasyonu önlemek ve yeni saç çıkışı sağlamak bu üçünden bir tanesi bile eksik kalmamalı ben kullandığın şeylerin yanına minoxil ve ketoral krem eklemeni tavsiye ederim
    Acikcasi minox'a bulasmak istemiyorum cunku saçları ipotek etmiş gibi oluyorsunuz, 3-4 ay çok iyi sonra geriye dönüş.Bu bana saçma geliyor, o yuzden minox ile çıkan saçtan medet ummuyorum..

SaçımınDoktoru Üyesi kelaynak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ANdocur bile kullanmış birisi olarak saç çıkşına hiçbirşey minox kadar etki etmiyor diyebilirim.

minox a bende hiç bulasmadım ama sac cıkısı ıcın en etkili silah su an o tabiri caizse inflamasyon daha dogrusu scalp ta saglıklı kan akısı cok onemli bunun içinde masaj olmazsa olmaz hem kucuk bir sır veriyim 1 hafta sabah aksam düzenli masaj yaptıktan sonra yüzünüzdeki degisime daha dogrusu diriliğe inanamayacaksınız.Ayrıca scalpta kolojen üretimini arttırmak için aşırıya kacmamak kaydı ile dermaroller-dermastamp olmazsa olmaz 1 mm altının cok işe yaradıgını düşünmüyorum tüm bunların yanında kıl- saç folükünlde ki evreler deki dogru zamanlama ve dogru androjenler le sac cıkısı kaliteli artısı saglanıyor bir cok kısının tecrübesi tabi burda acele etmek hemen sonuc beklemek kişinin aleyhine olan bir durum aynı sekilde kullanılan etkene kazanılan bagısıklık da o yüzden tek tip aynı düzen tedavi yerine 4 6 aylık alternatif tedaviler le devam etmek oral degilde topikal olarak ilerlemek sistematik bir yan etkinin önüne gecmek yada minimize etmek için gerekli kaş yapmaya calısırken göz cıkarmamak adına bunlar nacizene kendi düşüncelerim ve bu forumdan elde ettigim kazanımlar

şimdi burda bir soru eklemek istiyorum minoxu uzun yıllardır kullanan arkadaslara prospektüs de yazdıgı gibi degilde düzensiz ve aralıklarla kullanmak o herkesin yakındıgı dongu olayından bir nebze korurmu örneğin 2 gün kullanıp 1 hafta ara verip 2 hafta kullanıp 1 ay ara vererek devam edersek faydasını görebilrmiyiz cıkıs konusunda keza dongu olayında?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Minoxla sadece yalancı saç çıkarırsın zaten 3-4 ay sonra hızla geriye gidicen zaten dediğin gibi bulaşmaman daha iyi.Zaten minoxun ilk 4 ay daki etkisi kalıcı olsa herkes kullanırdı.Çoğu insan niye bulaşmak istemiyor sence?

Sayfa 1/2 12 SonSon