Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
28 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: 2 yıllık minoxil ve avodart tedavim....yaş 40....

SaçımınDoktoru Üyesi Ender60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Alıntı amalgam33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    karışımda sadece minox ve 5 tane avodart kapsül var....bunu 1 ay kullanıyorum..sonrasında 1 ay sadece minox kullanıyorum..3 ay genellikle hiçbirşey kullanmıyorum....direnç oluşmasın diye....sonar tekrar aynı şekilde devam ediyorum....tek başına minox çok etkili değil...dökülmeyi azaltıyor ama durdurmuyoır...avodart ben de çok etkili..3..gün dökülme şak diye duruyor....şimdi bioxin şampuanını içine de avodart ekledim....saçlarım daha parlak ve dayanıklı görünüyor..hem de çok kolay taranıyor..uçuşmuyor saçlarım..bence bioxin içine avodart kapsül karıştırmayı deneyin derim...
    Kalın ve altını çizdiğim nokta çok gerçekten çok önemli sizi tebrik ediyorum. Döngüye girdim minox saçımı berbat etti.Minox sakın kullanmayın diyenler mutlaka bu konuyu takip etmeli abimiz müthiş bir başarı yakalamış ve şansa değil.Çok güzel uygulamış.Verilen aralar esnetilebilir ama kafayı o etkene alıştırmamak çok önemli tekrar tebrik ediyorum
    Miracle Losyon20.01.2016
    Yakı+ısırgan+Lavanta+elma sirkesi 15.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016
    %5 Min %0.2 Fin Losyon 20.06.2016

Minoxidil stabiliteye zarar vermeden işe yarıyor görüldüğü üzere kendi çıkarımları felaket tellallığı yapan kötü deneyime sahip arkadaşlarda iyi okusun bu konuları haklısınız kötü deneyimler yaşadınız ancak boşuna minox iyi kullanılırsa çok iyi bir destektir silahtır demedim sürekli. Gün boyu buna benzer sadece bir kişinin kendi başına gelen yanlış deneyim ya da gözlemlerinine dair bir çok yanlış yönlendirmeleri silmekle geçiyor günüm Konu sahibi arkadaşım belli ki yazdığımız çizdiğimiz anektodlara kulak vermiş ve konu için teşekkür ediyorum.
    Konu Miracle tarafından (31.07.2016 Saat 12:44 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Minox elimizdeki güçlü silahlardan biri fakat bu silahın nasıl kullanılması gerektiği noktasında problem yaşayan arkadaşlar var. Bu arkadaşlar minoxu yerden yere vurmak yerine saçlar için nasıl bir yöntemle faydasını daimi hale getirebilirler, bunun üzerine yoğunlaşmalılar.
    Saf Spirolacton + Dermapen

baska bir konu altında da sormustum ama burdada sormakta fayda görüyorum o zaman buradaki doğru soru minox kullanıp kullanmama değil minoxun nasıl kullanılacağı peki nasıl bir reçete yada program önerilebilir ? Ek olarak bildigim kadarı ile minox içindeki ppg uzun süreli kullanımlar da deride sivilce pul pul dökülme ve haliyle kepeğe yol açıyor bunun da alternatifi kendi hazırladığımız içerisinde ppg olmayan minox sanırım buradaki soruda kendi yaptıkları minoxu kullananlara eczanede satılan minox la ev yapımı minox arasında kısa ve uzun vadede işleyiş farkı nasıl tecrübelerini bizimle paylaşırlarsa çok çok iyi olur. Son olarak da başlık sahibi arkadaş gibi dut kombinesi 1 ay normal 1 ay dut ilemi yapılmalı yada farklı nasıl kombinasyonlar geliştirebiliriz. Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı amalgam33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk uzatırken sıkıntı oluyordu ama şimdi sorun olmuyor...tedaviye başladığımdan beri saçları da uzatıyorum açıkçası..öncesinde daha kısaydı...toplarken sıkıntı olmuyor hatta daha dolgun görünüyor...bağladıktan sonra elseve arginine sprey sıkıp üstleri hafifçe tarıyorum o zaman daha düzgün oluyor.
    1 ay minox 1 ay avodartlı minox ve 3 ay boşluk şeklidne 5 aymı kullanıyorsuuz. Yoksa 1 ay minox 1 ay avodartlı ve 3.ay boşluk şeklinde 3 ay şeklinde mi?

SaçımınDoktoru Üyesi
    minox günü kurtarmak gibi geliyor sürekli kullanılması mantıklı değil.ara sıra kullanılmalı bence. bunun yanınd adoğal tedavilere yer verilmeli. avodart sürekli kullanılmaz.

Alıntı antikkopma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 ay minox 1 ay avodartlı minox ve 3 ay boşluk şeklidne 5 aymı kullanıyorsuuz. Yoksa 1 ay minox 1 ay avodartlı ve 3.ay boşluk şeklinde 3 ay şeklinde mi?
    3.ay boş 4.ay tekrar min dut beraber..zaten dutasterid 1 ay kullanıldığında scalptak, etkisi 28 gün daha devam ediyor....yani deride bir çeşit birikiyor ve salınım yapıyor....yani devamlı dutasteride gerek yok...bunlar bilimsel veriler ....ben diş hekimiyim....biraz da bu yüzden özellikle dutasteridi çok araştırdım..okuduğum yayınlarda özellikle yabancı yayınlarda 28 gun salınımdan bahsediyor...bu da bizi rahatlatıyor...zira devamlı kullanıma bağlı yan etkiler olmuyor...

avodart niçin sürekli kullanılmaz.....dayanak nedir?

minox içine avodart eklediğiniz müddetçe kepekle ve sedef benzeri lezyon gelişmiyor..hatta olanlar iyileşiyor....o yüzden mutlaka 3 ayda bir mutlaka dutasterid kapsul ekleyin....farkı göreceksiniz..ben bu doz ayarını uzun araştırmalar , sayfalarca okunan yabancı kaynaklar ve makalleler ve 2 yıllık tecrübeyle oluşturdum...sabır çok önemli....ilk 6 ay çok gelişme olmadı..sadece dökülme durdu..asıl fark 1 yılda oluşuyor..zaten saç da ektirseniz 2 yılda adam olmuyor....tam saçlar adam olurken ekilmeyenler dökülmeye başlıyor yine açıklık oluşuyor......aşiri dökülmesi olmayanlarda saçalrı incelip seyrekleşenlerde yani tamamen açık alanları parlak derili alanları olmayanlarda bu tedavi methodum çok etkili.daha erken yaşlarda başlanırsa dha iyi sonoç verir diye düşünüyorum.

Sistemik etki yapmadan lokal olarak kullanılacak losyonlarda 1 adet/ay dutasterid bile yeterli olabilir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon