9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Saç Ekiminden Sonra Miracle Losyon ve Medobiocomplex Hap Kullanımı

Saç Ekiminden Sonra Miracle Losyon ve Medobiocomplex Hap Kullanımı

Arkadaşlar merhaba.Daha önce forumda birkaç konu daha açmıştım.23 yaşındayım ön bölgeme saç ekimi yaptırdım fakat arka taraflarından durumu çok iç açıcı değil açıkcası.Şu anda ekim yaptıralı 15 gün oldu.Dökülmeyi durdurmak ve çıkan saçların hacimli çıkması için çok araştırma yaptım ama en etkili yöntem Proscar açıkcası proscarın yan etkileri beni bu genç yaşta korkutmaya başladı.Onların haricinden en etkili yöntemin Miracle Losyon ve Medobiocomplex hap kullanmayı düşünüyorum.Sizce faydası olur mu ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Proscar,miracle işlerine hiç girme. Yeşilçay,soya ikilisini dene.Bu ikilinin proscardan daha etkili olduğuna dair çalışmalar var.Ek olarak kabak çekirdeği yağı tüketebilirsin.Bu 3 ü çok iyi gelicektir.

Alıntı nisay0761 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Proscar,miracle işlerine hiç girme. Yeşilçay,soya ikilisini dene.Bu ikilinin proscardan daha etkili olduğuna dair çalışmalar var.Ek olarak kabak çekirdeği yağı tüketebilirsin.Bu 3 ü çok iyi gelicektir.
    Miracle losyonun proscara oranla çok bir yan etkisi yok gibi okuduğum yazılardan daha çok onu anladım.Benim için önemli olan yan etki görmeyeceğim şekilde saçlarımı korumak.Zaten saç ekimi yaptırdım.

Alıntı omeraldemr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Miracle losyonun proscara oranla çok bir yan etkisi yok gibi okuduğum yazılardan daha çok onu anladım.Benim için önemli olan yan etki görmeyeceğim şekilde saçlarımı korumak.Zaten saç ekimi yaptırdım.
    Evet kesinlikle proscar kadar yüksek bir yan etkisi yok ve yan etki olsada kullanıldığında bile geçiyor oranlar tolerans sınırlarında yıllardır geri dönüşler hep bu yönde oldu ve kendi kullanımımda böyle ancak ne olursa olsun yaşı küçüklerin ve hafif tedavilerle düzelebilecek vakalarda farklı tavsiyeler yapıyoruz.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Söylediğim şeyler yan etkisini görmeyeceğin şeyler. Proscar ve Miracle losyon yan etki görebileceğin şeyler.tabi Miracle losyonun yan etkisi proscar kadar değil, proscarında yan etkisi abartıldığı kadar değil.Bence saç mevzusunda oral kullanım en az topikal kadar önemli ve etkili. Yeşilçay ve soya iyi bir seçenek bence.Topikal olarak ne kullanacağın sana kalmış.Bana kalırsa ekim sonucunu görmeden topikal bişey kullanma.

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet kesinlikle proscar kadar yüksek bir yan etkisi yok ve yan etki olsada kullanıldığında bile geçiyor oranlar tolerans sınırlarında yıllardır geri dönüşler hep bu yönde oldu ve kendi kullanımımda böyle ancak ne olursa olsun yaşı küçüklerin ve hafif tedavilerle düzelebilecek vakalarda farklı tavsiyeler yapıyoruz.
    Saç ekiminden sonra doktora gittim kan değerlerime baktırmak için bundan 2-3 yıl önce birkez daha gitmiştim.Tiroidde nodül olduğu söylenmişti daha sonra bu normale döndü ve en son kan verdiğimde yine böyle birşey olduğu söylendi.Buda saç dökülmesi yapabiliyormuş galiba.Bunun haricinde ailemde genetik olarak bir saç dökülmesi var.O kadar zahmet çekip saç ekimi yaptırdıktan sonra yan etkisi bu kadar fazla olan ürünleri kullanmak istemiyorum.Doğal ürünlerle kendime nasıl bir tedavi uygulayabilirim hocam ? Çörek otu yağının ve kabak çekirdeği yağının dökülmeyi durduğuna,saçlar beslediğini ve Dht hormonunu baskıladığını duydum.Sizce bunlardan fayda görebilir miyim ?

Alıntı nisay0761 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söylediğim şeyler yan etkisini görmeyeceğin şeyler. Proscar ve Miracle losyon yan etki görebileceğin şeyler.tabi Miracle losyonun yan etkisi proscar kadar değil, proscarında yan etkisi abartıldığı kadar değil.Bence saç mevzusunda oral kullanım en az topikal kadar önemli ve etkili. Yeşilçay ve soya iyi bir seçenek bence.Topikal olarak ne kullanacağın sana kalmış.Bana kalırsa ekim sonucunu görmeden topikal bişey kullanma.
    Yan etki yapmıyacak doğal ürünlerle saçımı korumak istiyorum.Yeni saç çıkışı istemiyorum zaten ekilen saçlarımı güzel bir canlılık katsın ve saç dökülmesini durdursun bana yeter.

Kardeşim benim durumumda aynı seninki gibi yaşım 22 ön bölgeye saç ektirdim 25 gün falan oldu arka taraflar benimde iç açıcı değil araştırmalarım sonucu minoxil ve dutas karışımını,hap olarak biotin 5mg kullanmaya karar verdim ama tamda emin değilim şuan sadece bitoini kullanıyorum birde saç ekiminden kaç gün sonra minoxil veya miracle kullanmak uygun olur onuda merak ediyorum, ekim yaptırdığım yer 6 ay sonra tavsiye ediyoruz dedi şaşırdım.Başlasam mı başlamasam mı kafamda deli sorular var.Dr. Atilla Kaya 48 sonra kullanın diyor yazısını okudum.

Alıntı kandemir64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim benim durumumda aynı seninki gibi yaşım 22 ön bölgeye saç ektirdim 25 gün falan oldu arka taraflar benimde iç açıcı değil araştırmalarım sonucu minoxil ve dutas karışımını,hap olarak biotin 5mg kullanmaya karar verdim ama tamda emin değilim şuan sadece bitoini kullanıyorum birde saç ekiminden kaç gün sonra minoxil veya miracle kullanmak uygun olur onuda merak ediyorum, ekim yaptırdığım yer 6 ay sonra tavsiye ediyoruz dedi şaşırdım.Başlasam mı başlamasam mı kafamda deli sorular var.Dr. Atilla Kaya 48 sonra kullanın diyor yazısını okudum.
    Valla kardeşim ben ekimden 3 hafta sonra kullanmaya başladım.Şu anda cell losyon ve medobiocomplex hapı kullanıyorum.