Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
34 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Ön çizgiyi 3cm aşağı aldırmak istiyorum

Yeni Üye
    Beyler herkese meraba. Ben bi halt yedim bi yardım edin ya resmen istemeye istemeye bi yola girdik. Şimdi şoyle arkadaşlar. 13 kasımdan itibaren miracle tedavime min-dut ekledim. Yalnız 2 günde 1 kullanmaya başladım. Neyse ben başlarda döküleceginin bilinciydeydim ama öyle böyle dökülmedi arkadaşlar. Günde hiç yoksa 200 tel gidiyordu bazen 500 bile döküldügü olmuştur. Neyse bu arada miracle losyon bitti ben de elseve losyon bulamadım arkadaşlar. O esnada sadece min-dut kullanmaya başladım. 2 hafta oluyodur bu dediğim emin değilim. Farkettim ki dökülmem epey azaldı. Yani miracleyle de kullansaydım azalırdı büyük ihtimalle şok dökülme kısmını geçmiştim diye tahmin ediyorum çünkü. Neyse beyler netice de 2 haftadır felan günde 2 kere min-dut kullanıyorum sadece. Dökülmem 15 20 tel anca. Saçlarımın durumu kendi standartıma göre oldukça kötü yalnız. Yani hiç bu kadar kötü olmamıştı. Nerden baksan 3000 tel hatta fazlasını kisa sürede döktük. Ben sadece miracleye ek olarak min-dut kullanıp mevcut saçlarımı maksimuma getirmek istedim nerden bileyim böyle olcak burayada yazamadım o dökülme günlerin de. Mobilden bağlandığım içın sıkıntı var sanıyodum konu içeriklerini göremiyordum flan. Neyse arkadaşlar danışmak istediğim şey şu. bu saatten sonra yapabileceğim en mantıklı şey nedir. Saçlarımın dökülmesi dediğim gibi durdu. Açıkçası 3 aya flanda baya şahlanır diye umuyorum yalnız sonrasına şimdiden hazırlanmak istiyorum. Biraz bakındım min -dut sonuç alanlar sonradan baya olumsuz sonuçlanıyor. Bunu yaşamak istemiyorum ya. Çok pişman oldum başladıgıma zaten. Minimum zararla nasıl atlatirım durumu. Şu anda ki en mantıklı çözüm günde 2 min-dut devam sonuç alınca miracleye dönüş min-dutu da azaltma gibi bişey düşünüyorum ama siz de öneride bulunursanız çok sevinirim. Min duta başlamadan önceki halime dönsem yeter neyse beyler telden yazıyom mesajın başı kıçi belli olmuyo yazarken çok karışık yazmış olabilirim kusura bakmayın . Cevap yazan herkese teşekkürler

Yeni Üye
    Mevcut durum bu arkadaşlar
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi 20161226_230446.jpg‎   20161226_232621-1.jpg‎   20161226_232839.jpg‎   20161226_230529-1.jpg‎  

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Öncelikle geçmiş olsun.

Bence şimdilik bu tedaviye bir şans ver, ileride belki ekimi düşünürsün. Bu tedavi seni en az üstleri vertexdeki seyrekliğinden kurtarır, ön bölgeyi de sıkılaştırır. Dermorolleri de kullan kremleri de, özelikle Acnelys kremi öneririm. Tedavini düzenli uygula.

Bir şey daha;

Ön bölgeye ekim yapıldığında çok kötü bir görünüm oluyor. Çizgiyi 3 cm öne alınırsa bence kötü durabilir. Bende bu yüzden ekim yaptırmıyorum. Çünkü öyle olacağına böyle dursun daha iyi bence.

Bence ekim yaptırmadan önce saç ekimi yapılan insanların saçlarına bir bak... Ne demek istediğimi anlarsın. Sanki bir yapışkanla tek tek o saç telleri öne tarafa saçsız yere yapıştırılmış gibi bir görüntü... Saç ekimi bizi bu gönrüntüden kurtaramıyorsa yani saç ekimiyle bile biz düzgün saçlara sahip olamıyorsak; NE IÇIN SAÇ EKTIRELIM KI? Yine rezil bir görünüm olacaksa. Kel gezeyim daha iyi.

İlk attığın fotoyla arasında çok fark var 6 ay gibi bir sürede böyle bir dökülme normal değil.İyi tarafı şu ama saçların mart ayı gibi eski halini alır inşallah benim de bir ara böyle olmuştu.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Ogzz89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mevcut durum bu arkadaşlar
    dostum öncelikle gecmis olsun, ilk resimdekiyle arada buyuk fark bayagi gerilemis sanirim, bu saatten sonra oral yollu bir seyler kullanman gerekiyor bence.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hiç meraklanma kardeşim burdaki tecrübeli arkadaşlara göre o dökülen saçlar fazlasıyla çıkıyormuş (hiç görmedik ne hikmetse dökmeden başka). Sonra o fazlasıyla çıkan saçlar döngü sonucu tekrardan başa sarıp kısa zamanda, kullanmaya başlamadan önceki halini arar oluyosun buna da hayatımı basarım.Yapman gereken şey daha da fazla kullanmadan bırakmak.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Birde kardeşim fıstık gibi saçın varmış keşke kullanmasaydın şu minoxu kısa sürede mahvetmiş saçlarını

Moderatör skorfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    minoxtan başka saç çıkarman çok zor diorlar ama minox saçlarımı mahvetti diyen birsürü yazı da okudum bu forum da.anlamadım gitti arkadaş.benim açık alan da olmasına rağmen elimi sürmedim minoxa öyle korktum ki abi bırak kullanmayı düşünmedim bile

Yeni Üye
    Alıntı nisay0761 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birde kardeşim fıstık gibi saçın varmış keşke kullanmasaydın şu minoxu kısa sürede mahvetmiş saçlarını
    Ah be kardesim aklima tüküreyim. 2 güde 1 saçları canlandırsın diye kullanayım dedim geldiğimiz noktaya bak. Miracle benim dökülmeyi baya durduruyordu bi de ben de bu kadar dökülme olmaz dedim dolayısıyla. Şu an mindutu günde 2 kere kullanıyorum saçlar geri gelir ama sonrası ne olacak orası önemli dedigin gibi. Biraz sonuç alsam ve ikinci bir şok dökülmeye girmeden bıraksam ve miracleye dönsem sonra o maksimum seviyeye getirdigim saçlarımı miracleyle koruyup hayatıma mutlu mesut devam etsem olmaz mı gerekirse o noktadan sonra mindutu 2 günde 1 kullanırım. İnanıyorum bu 2 günde 1 de bi keramet var ya da miracleye flan dut eklerimm. Ya da dedigin gibi bıraksam mı diyorum. Çünkü bi yandan da şöyle fantastik bi düşüncem var. Mindut kalitesiz saçlarımı döktügüne göre kalan saćlar nispeten kaliteli ve miracle bunları hayli hayli korur ama gönlüm el vermiyo ya illa saç cıkarıcaz. Bu hırsım beni muhtemelen daha kötü bi noktaya götürecek ama bakalım bindik bi alamete gidiyoz kıyamete bankopm arkadaşıñ dedigi gibi oral tedaviye en azından şimdilik başlamak istemiyorum. Daha mindutu adam gibi kullanmamışım hemen orala atlamayayım. Bi de saçlarım kötüledi ama fotolarda da oldugundan biraz daha kötü galiba ya da ben iyimserim. Yani fotolarda mindutu kullanalı ćok olmamıştı saçlar biraz karman çorman hafif nemli falandı. Temiz hali nispeten daha iyi o yüzden orallık bi seviye de olduğümu düşunmüyorum şu an. Yalova22 arkadaşımıza ithafende şunları söyleyeyim. Buradaki mesajlardan sonra saç cizgimin normal olduguna kanaat getirdim zaten. Yalniz sorun şu. Şakak kısımlarım saçlarımın önlerine göre çok az uzuyordu minyatürleştiginden dolayı. Üstelik neredeyse aynı hizadalar buna rağmen. Bu dedigim erkek tipi dökülmenin en bariz özelliklerinden anlamışsınizdır demek istedigimi. Yani saç çizgisi bana benzer ama erkek tipi dökülmesi olmayan birini ele alalım var böyle geniş alınlı arkadaşlar adam saçını uzatsa açıklıği hiç belli olmaz. Neden çünkü şacları minyatürleşmemiştir. Ben de madem saç çizgim normal o zaman saç kalitemi o arkadaşlar gibi arttırayım dedim ama şu anlık düşüncem fena geri tepti. Neyse arkadaşlar uzattım biraz cevaplar için hepinize teşekkürler

SaçımınDoktoru Üyesi
    aynısnı yaptı bana minox 1 ay kullandım. U şeklinde bir çizgim vardı V şekline geldi. aynı senin gibi yanları hemen döktü. geri gelmedi çok büyük bir pişmanlık. hani belki 4-5 ay daha kullansam geir gelcekti ama bırakınca gitcekti galiba. şu an 2 aydır finasteride kullanıyorum. dökülmede hafif azalma gördüm ama ilaçtan beklentim olduğu için banada öyle geliyo olabilir. meme büyümesi bekliyorum o yüzden devamlı memelerimi inceliyorum gözle görülür bir artış yok ama hafif yağ var. önceden de varmıydı bilmiyorum. ilacın objektif olarak çok az dökülmeyi kestiğini söyleyebilirim 2 ayda.

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon