7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Saç Dökülmesi - Tecrübeli Arkadaşlardan Yardım Bekliyorum

Saç Dökülmesi - Tecrübeli Arkadaşlardan Yardım Bekliyorum

1-Arkadaşlar selam herkese, yeni katıldım aranıza, bende senelerdir bu dökülme konusundan sıkıntı yaşıyorum. En son 1 sene boyunca Floxia Serum ve Shen Min tablet kullanmıştım doktor tavsiyesiyle. Şimdi bunları bırakalı aylar oldu ve yoğun bir dökülme yaşıyorum tekrardan ve sağ şakağım sola göre daha fazla açılmaya başladı. Tekrar bir tedavi sürecine girmek istiyorum ve forumda Miracle Losyonu gördüm. Etkili sonuçlar alanlarda olmuş. Floxia, minoxil gibi ilaçlara bağımlı kalmak istemiyorum, uzun süre kullanımı pek önermiyolar, birde bırakınca çıkan saçlar tekrar dökülüyor. Miracle losyonu kullanmayı düşünüyorum, yanında ekstra kullanmamı önerebileceğiniz bir şey var mıdır, yoksa losyon yeterli midir? Tek isteğim seyrek kısımlar biraz kapansın ve dökülme dursun.

2-Losyonla alakalı herkes farklı bir tarif yazıyor, dozlar ve sprey konusunda. Öneriniz nedir? Ayrıca bunun kullanımı minoxil gibi mi yoksa saça yedirdikten 1 saat sonra saçı yıkıyor muyuz? Forumda o kadar mesaj varki kafam karıştı. Bunla alakalıda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

3-Son sorumda yağlanma ile alakalı. Hangi şampuanı denediysem deneyeyim saçlarımı yıkadıktan 12 saat sonra tekrar yağlanıyor ve öyle böyle bir yağlanma değil. Saçlarım şu an kısa, ve kısa olunca seyreklikler ortaya çıkıyor. Kafam resmen parlıyor yağdan o seyrek kısımlardan görülebiliyor bu. Önerebileceğiniz bir şey varmı yağlanma ile alakalı. Aşırı yağlanmada saçı döküyor diye biliyorum çünkü. Çok fazla soru sordum biliyorum ama psikolojim bozuldu artık ve hekimlerde hep aynı şeyleri söylüyor, daha önce prp, mezo yaptırmış biriyim pek fayda gördüğümü söyleyemem. Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

1- Miracle losyonla birlikte yeşil çay, kuru üzüm çekirdeği gibi doğal takviyeler yapın, biotin tablet ve ketoral şampuan kullanın ayrıca mutlaka dermaroller kullanın.

2- Losyona birinci aşamada 1 adet diane35, 1 adet 100mg adactone tablet, 1 adet allerset damla ve 1 adet dekort ampül şeklinde hazırlayın. İlaçları 100 ml Elseve arginine direnç x3 losyon içerisinde çözün (Bu losyon piyasada 200 ml olarak satılmakta siz yarısını kullanacaksınız.) Losyonu uyguladıntan 15-20 dk sonra saçlarınızı su ile ilacı akıtmayacak derecede hafifçe nemlendirin ve en az 2 saat bekletin. Saçlarınızı yıkama gibi bir şart yok.

3-Miracle losyon yağlanma sorununuzu da çözecektir ek bir takviyeye gerek yok.
    Saf Spirolacton + Dermapen

Alıntı saçmasaç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1- Miracle losyonla birlikte yeşil çay, kuru üzüm çekirdeği gibi doğal takviyeler yapın, biotin tablet ve ketoral şampuan kullanın ayrıca mutlaka dermaroller kullanın.

2- Losyona birinci aşamada 1 adet diane35, 1 adet 100mg adactone tablet, 1 adet allerset damla ve 1 adet dekort ampül şeklinde hazırlayın. İlaçları 100 ml Elseve arginine direnç x3 losyon içerisinde çözün (Bu losyon piyasada 200 ml olarak satılmakta siz yarısını kullanacaksınız.) Losyonu uyguladıntan 15-20 dk sonra saçlarınızı su ile ilacı akıtmayacak derecede hafifçe nemlendirin ve en az 2 saat bekletin. Saçlarınızı yıkama gibi bir şart yok.

Öncelikle teşekkürler. Ketoral şampuan haftada 2 kez kullanılır şeklinde yazılar var. Diğer günler hangi şampuanı kullanmamı önerirsiniz? Biotin tableti ne kadar süreyle alayım? Ve bu dermaroller hakında hiç bilgim yoktu, biraz araştırma yaptım, siz ev kullanınımını mı yoksa dermatologun yapmasınımı tavsiye edersiniz? Dermarol ne kadar süreyle yapılmalı? Açıkçası çok bilgim yok. Muallakta kaldığım bu sorularıda yanıtlarsan sevinirim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı saçmasaç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Adet değil kutu olacak.

koskoca forumda başka yol gösteren yok mu

Moderatör
    aşırı yaglanıyorsa kullandıgınız sampuan aşırı temizliyor demektir.üstüne hormonlarda yaglanmayı artırıyor.Ketoral sampuan kullanıcaksanız haftada iki yapın.Onun haricinde sampuan kullanmayın.Bir kac hafta saçınız çamur gibi olabilir.Sonrasında dogal yagına kavuşacaktır.Kullandıgınız losyonda etki gösterir.Losyon da dozu siz ayarlayacaksınız.Kimisinde diane yarım kutuda carpıntı sersemlik yan etki yaparken kimisinde nadirde olsa 2 kutuya cıkıyor.İdeali diane35 1 kutudur.Aldactone de aynı şekilde dianeden hafiftir ama tortu olayı var.1.5 kutu ideal dir.elseve icinde iyice eridikten sonra iyice calkalayıp ince bir tülbent ile israf etmeden losyonu süzün.Losyon sıktıktan minimum 1 saat maximum 3 saat sonra Sadece su ile durulayın.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

SaçımınDoktoru Üyesi
    Foruma telden yazmak çok zor, pc geçince konuna uğrayıp yardımcı olmaya çalışırım.