8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Minoxil %5 7- 8 aylik kullanim sonrasi

Question Minoxil %5 7- 8 aylik kullanim sonrasi

Arkadaşlar ılk once herkese selamlar
    Sorunum şu minoxil e başladım ve sac dokulmem 2 3 hafta sonra durdu tamamen ve ey lul ayı ıtıbarıyle basladım nisan ayına yanı ılk bahar ayına kadar sac dökülmesi sorunum hiç olmadı mart ayı ıtıbarı ıle sac derıme monoxil sıkıp elimle her yayısımda elıme çok ça saç gelmeye devam edıyor bu temmuzun bugunu 20,07,2016 sına kadarda devam etmekte yanlız sacım taranınca yada yataktan kalktımda dökülme olmuyor bunu belırtıyım
    sadece saçlarıma minoxil i yedırırken oluyor bu
    Kısmı araştırmalarım saçlar ılk baharla bırlıkte dokulmeye başlıyorlar ve kendını yenıleme surecıne gırıyormus mınoxil kullanmayanlar içinde böyleymiş ve dökülme tipi yataktan kalkıp tararken dokulmuyor sadece elını atıp oynadığın zamanlarda dökülmekte imiş
    Yanı suan yasadım durumun aynısı diyebilirim
    mınoxil i bu kadar sure zarfında baska etken madde hap,ilaç vs kullanmadan kullandım bunuda belırtmekte fayda görüyorum ,yaklaşık 3 haftadırda HP BİOTİN 5 MG başladım faydası olabilir diyerek bu konuda tavsiyelerınıze yada bilgilendırmenıze ıhtıyac duyuyorum
    Hayırlı akşamlar herkese

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynı olay bende de oluyor dediğin gibi bahar aylarından bugüne kadar olmaya başladı. Ben sebebini bulamadım belki de mevsimseldir onu kafaya takma asıl mesele döngü olup olmaması. Antiandrojen kullanmıyosun döngü kaçınılmaz.

Yeni Üye
    muzdarip hocam antiandrojen hangi ilaçlarda mevcuttur miracle dahil midir biraz açabilirsek

SaçımınDoktoru Üyesi
    Seninki döngü kardeş mevsimsel olduğunu düşünmüyorum. Minoxilin kaçınılmaz sonudur.Yapacak bir şey yok.Allah kurtarsın kardeş.

aynı benim yıllarımdaki gibi ben 4 sene kullandım minoxu tek başına taki 21 yaşına girene kadar sende ne yapacaksın bu durumda 10 gün ara ver tekrar başla döngüyü ancak böyle atlatırsın geçmiş olsun kardeş

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı crz1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    muzdarip hocam antiandrojen hangi ilaçlarda mevcuttur miracle dahil midir biraz açabilirsek
    Saçlar neden dökülür androjenlere maruz kaldığı için. Sen sadece minoxil kullandıgın icin kafanda biriken androjenler yıkıma yol açacaktır miracle losyondaki etken maddeler bunu bi nebze engeller yada ketoral krem yada konazol türevi şampuan yada doğal dht önleyici besinler...

Alıntı frenzy59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı benim yıllarımdaki gibi ben 4 sene kullandım minoxu tek başına taki 21 yaşına girene kadar sende ne yapacaksın bu durumda 10 gün ara ver tekrar başla döngüyü ancak böyle atlatırsın geçmiş olsun kardeş
    21 den sona ne yaptınız

Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saçlar neden dökülür androjenlere maruz kaldığı için. Sen sadece minoxil kullandıgın icin kafanda biriken androjenler yıkıma yol açacaktır miracle losyondaki etken maddeler bunu bi nebze engeller yada ketoral krem yada konazol türevi şampuan yada doğal dht önleyici besinler...
    muzdarıp ozelden yazdım ama döngüyse napmak lazım

Bu Konudaki Etiketler