7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Aloe Vera

Aloe Vera

Merhaba arkadaşlar ben sizler kadar bilgili değilim omuz ve sırtımdaki sivilceler için ailemle yaptığım bi telefon konuşmasına da balkonda bulunan aloe vera çiçeğinin yaprağını kırınca içinden çıkan jelimsi maddenin iyi geldiğini söylediler bende internetten az araştırdım neye iyi geliyor die ve burda okuduğum yazılardan birinden miracle nin sivilceye iyi gelen bişeyin saç dökülmesi ile bağlantısının olduğunu belirten bi cümle okumuştum ve araştırmalarımda deriye sürüldüğünde kılcal kan damarlarını arttırdığını ve kan akışını hızlandırdığını okudum düşünürsek doğal minoxil olarabilir. ayrıca
    loe vera, prostaglandin E2yag asidinin üretimini engeller. bi yazıda gördüm bu prostaglandin i engellemesi iyimi kötümü anlayamadım tecrübeli arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim
    300mg Seti + 30ml Elseve + 1 adet Diane35 (6 Günlük Losyon) Sabah Akşam 1. Hafta
    300mg Seti + 30ml Elseve + 1 adet Diane35 + 30 Damla Nane Yağı (6 Günlük Losyon) Sabah Akşam 2. Hafta
    Dermaroller Haftada 1
    1 Saat Scalp Masaj 2 Günde 1

Önceki Tedavilerim;

10 Ay: Keto + Azelaik Asit + Çinko + B6 + Folik Asit + Elseve karışımlı krem
    1 Ay: Ru
    Düzensiz: Çeşitli yağlar vitamin ampülleri sıgır iliği v.s

Prostaglandin e2, pge2'nin bağlandığı reseptördür pge2 pge1 in de dahil olduğu 4 farklı reseptöre bağlanabilir ve saç döngüsünde ki olumlu katkısı eşsizdir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Arkadaşlar şu anda Seti kullanıyorum 1 haftadır 2-3 ay setinin etkilerini gözlemledikten sonra bu aloe vera özünü yada aşağıda paylaşacağım ürünü saça denemek istiyorum deneme sonrası sonuçları buradan paylaşırım.

İÇERIK MADDELERIYLE ILGILI BILGILER

Propolis ekstresi antibakteriyel, iltihap çözücü ve tedavi edicidir.
    Şamdan çiçeği ekstresi yaraların iyileşmesini hızlandırır ve cildin kan akışını düzenler.
    Civan perçemi ekstresi iltihap çözücü, yaraları iyileştirici ve yenileyicidir.
    Kekik ekstresi tonikleyici, antioksidatif ve temizleyicidir.
    Papatya ekstresi cildi rahatlatıcı, tonikleyici ve mikrop önleyicidir.
    Karahindiba kökü ekstresi tonikleyici, tazeleyici, yenileyicidir (epidermis).
    Okaliptus yaprakları ekstresi tonikleyici, temizleyici ve uyarıcıdır.
    Çarkıfelek çiçeği ekstresi sakinleştirici, rahatlatıcı, koruyucu, radikalleri yakalayıcı, tahriş önleyici, anti-oksidatif ve temizleyicidir.
    Adaçayı ekstresi tonikleyici, temizleyici, uyarıcı, ant-oksidatif ve iltihap çözücüdür.
    Zencefil kökü ekstresi uyarıcı, iltihap çözücü ve kan akışını hızlandırıcıdır (lokal uygulanır).
    Sığır dili çiçeği ekstresi temizleyici, tonikleyici ve sıkılaştırıcıdır.
    Kırmızı sandal ağacı ekstresi serinletici, tonikleyici, enflamasyon ve alerji önleyicidir.

İçindekiler:Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glycerin,Propylene Glycol, Allantoin, Propolis Wax (Propolis Cera), Calendula Officinalis Flower Extract, Achillea Millefolium Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Taraxacum Officinale (Dandelion) Extract, Eucalyptus Globulus Leaf Extract, Passiflora Incarnata Flower Extract, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Pterocarpus Santalinus Wood Extract, Borago Officinalis Extract, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Phenoxyethanol, Imidazolidinyl Urea, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Citric Acid, Sodium Benzoate, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben

etken maddelerde net olarak bu var saçlı deriye sürülmez dediğiniz birşey varsa bu ürün yerine Aloe Vera nın direk kendisini kullanabilirim.

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aloe vera çok güçlü antioksidan ve anti inflamatuar özellik gösteriyor ve kollejen yapıyı güçlendiriyor akne için yapılan birçok olumlu çalışma var araştırırsan bulursun saç içinde faydalı olduğunu düşünüyorum ama pge2'yi azaltması iyi birşey değil.

300mg Seti + 30ml Elseve + 1 adet Diane35 (6 Günlük Losyon) Sabah Akşam 1. Hafta
    300mg Seti + 30ml Elseve + 1 adet Diane35 + 30 Damla Nane Yağı (6 Günlük Losyon) Sabah Akşam 2. Hafta
    Dermaroller Haftada 1
    1 Saat Scalp Masaj 2 Günde 1

Önceki Tedavilerim;

10 Ay: Keto + Azelaik Asit + Çinko + B6 + Folik Asit + Elseve karışımlı krem
    1 Ay: Ru
    Düzensiz: Çeşitli yağlar vitamin ampülleri sıgır iliği v.s

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yeni Üye
    Acaba aloe vera jeli topikal olarak dökülen bölgelere uygularsak bir sonuç elde edebilir miyiz ? zararı olur mu?
    Tedaviye başlama tarihi : 21.07.2019

-Bıttım Sabunu
    -Yeşil Çay + Yakı Otu Çayı
    -Saç Masajı