Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
60 sonuçtan 51 ile 60 arası

Konu: Seboreik Dermatid Nedir ? Tedavisi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam eğer imkanınız varsa ürünün içeriğini öğrenmeye çalışın,elbette formülünü vermeyeceklerdir ama içeriği öğrenmek sizin en doğal hakkınız,bir de mahsuru yoksa bana özelden atarsanız bildiğim bir konuysa bakarım.
    icerigi b vitaminleri magnezyum cinko demir fosfor folik asit omega yag asitleri falan

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cevo34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    icerigi b vitaminleri magnezyum cinko demir fosfor folik asit omega yag asitleri falan
    Sadece topikal bir ürün mü yoksa beraberinde oral olarak kullanılan destek tedavi de var mı?
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    topikal br urun uretici firmanin bayan ve erkek icin dht bloker samp. da var malum ambalagnda yani o meshur 300ml bioxsinin restorex ve daha br cok tm imalatli sampuan kutusunda yani pek guven vermyor

SaçımınDoktoru Üyesi
    Arkadaşlar allah aşkina yardimci olun simdi eczaneden geliyorum yillardir saçimin yagli oldugunu saniyordum seboreik dermatit varmiş bana şampuan onerebilecek varmi hem dokulme hemde seboreik icin kullanabilecegim tek şampuan kullanip seboreiktten kurtulanlar lutfen şampuan ismini yazin .
    Tedavide Kullandığım İlâçlar

ROGAİNE SOLÜSYON %5

DOĞAL SABUN

YEŞİL ÇAY GÜNDE 1 BARDAK

Alıntı rahman1642 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar allah aşkina yardimci olun simdi eczaneden geliyorum yillardir saçimin yagli oldugunu saniyordum seboreik dermatit varmiş bana şampuan onerebilecek varmi hem dokulme hemde seboreik icin kullanabilecegim tek şampuan kullanip seboreiktten kurtulanlar lutfen şampuan ismini yazin .
    Hocam bu hastalık için önerilen bazı şampuanlar var ancak bu hastalığın kesin çözümü bulunamadı ancak Malassezia globosa isminde bir fungal etmenin bu hastalığa neden olduğu sonucuna ulaşıldı.
    Önerilen şampuan ve etkili maddeleri yazayım senin için alır uygularsın etki eder etmez bilemem ama elde olanlar bunlar.
    zinc pyrithione..head and shoulder
    selenium sulfide... selsun blue
    ketoconazole...... konazol
    Piroctone Olamine...ATOPICLAIR(pomad) SEBCLAIR Şampuan)
    Birde sulfonamide grubu antibiyotikler var bunu bende araştırıyorum ketakonazoldan daha etkiliymiş ,hangi antibiyotikler olduğunu bulamadım daha.
    Benim sana önerim selyum(Kepeğe Karşı Saç Bakım Şampuanı Selyum) ve konazol birlikte uygulaman.Ayrıca saçında sivilce varsa cleosin-t sür şampuanla yıkadıktan sonra.
    Birde bazı şeylere dikkat etmen gerekiyor benimde artık farkına vardığım şeyler
    1-kesinlikle şekeri hayatından çıkaracaksın,öyle marketten abur cubur yiyen biriysen onut artık o şekerli gıdaları.
    2-Saçlarını yıkadıktan sonra kesinlikle çok iyi bir şekilde kurutacaksın,yine dermodolinin nemlendirici şampuanı var onuda saçın çok kuruysa uygulayabilirsin.
    Aklıma başka birşey gelirse buraya yine eklerim
    Bu hastalığa yol açan etmenle ilgili araştırma
    Journal of Investigative Dermatology Symposium Proceedings - Malassezia globosa and restricta: Breakthrough Understanding of the Etiology and Treatment of Dandruff and Seborrheic Dermatitis through Whole-Genome Analysis

Selyum şampuan
    SELYUM KEPEĞE KARŞI SAÇ BAKIM ŞAMPUANI

Selenyum sülfit içeren bir şampuandır

Selyum şampuan, eski ve bilinen bir adla SELSUN şampuanın çok geliştirilmiş bir formudur. İçeriğinde selenyum sülfit’in yanı sıra, hekzamidin diizotiyonat adında anti seboreik ve antifungal bir madde bulunduğu gibi, halk dilinde kara merhem olarak bilinen ihtiyol’de bulunur.

Selenyum sülfit: Saçlı deride kepek ve seboreik dermatit tedavisinde etkin kullanımı olan bir aktif maddedir. Ayrıca Pitriyazis versikolor hastalığını da (halk arasında sam yeli) gideren bir numaralı ham maddedir. Aşırı saç yağlanmasını engellediği gibi, bazı olgularda vücut üzerine sürülüp, bekletilir.

Hekzamidin diizotiyonat: Malassezia furfur (Pityrosporum Ovale) a karşı kuvvetli antimikrobial aktivite gösteren aktif madde. Oldukça etkili anti-dandruff özelliği sayesinde kepek oluşumuna meyilli saçlı deri için üretilen bakım şampuanlarında kullanılmaktadır.

Sodium Shale Oil Sulfonate (ihtiyol): Kepekli ve kaşıntılı yapıdaki saç derisinde ,etkili bir rahatlama sağlayan doğal kaynaklı, güvenli aktif madde.Desquamasyonu, aşırı yağ salgısını,iritasyon ve kaşıntıyı azaltan bir maddedir.

Selyum şampuan, yukarıdaki dermatolojik maddelerin yanı sıra, günün koşullarına uygun olarak aşağıda bazıları yazılan kozmetik maddeler de içerir.

Polyquaternium 10: Katyonik kondisyoner maddedir. Saçın ıslak ve kuru taranabilirliğini kolaylaştırır. Taramanın saça vereceği hasara engel olur.

PEG-7 Glyceryl Cocoate: Geri yağlandırıcı.

Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride: Katyonik kondisyoner maddedir. Saçın ıslak ve kuru taranabilirliğini kolaylaştırır. Taramanın saça vereceği hasara engel olur.

Cocamidopropyl Betaine: Amfoterik yüzeyaktif madde. Anyonik yüzey aktiflerle mükemmel uyum ve sinerji yaratır.

Sonuçta Selyum şampuan, hem yağlı hem de kuru ciltte kullanılan bir şampuandır. Ancak, aşırı bir kuruma gözlenirse, haftada 1 ya da 2 kez Seranem nemlendirici saç bakım şampuanı ile kombine edilmesi tavsiye olunur.

Ekzama diğer adıyla seboreik dermatit saçlı derinin en çok şikayete sebep olan hastalığıdır. Saçlı deride kızarıklık, büyük parçalar halinde kepeklenme, kaşıntı ve ıslaklık hissi gibi şikayetler yapar. Hastaların % 60 kadarında hastalığın etkeni olarak mantar tespit edilir % 40 kadarında net bir sebep bulunamaz. Bilimsel deneylerde mantar varlığı araştırılsa da pratikte mantar var mı diye araştırma yapılmadan ilaç ve şampuanlar verilir.
    En önemli sebep mantarlar olduğu için kullanılacak şampuanda mutlaka mantar öldürücü (sikloproksilamın vs) bulunmalıdır, ek olarak kepeği eritecek zink pirition veya benzeri ürün selenyum sülfit gibi ham maddeler mutlaka bulunmalıdır. Mantar ilaçları içerisinde en etkilisi sikloproksilamin denilen aktif maddedir. Ceradolin şampuanda bulunur.

Ekzama için üretilen şampuanların büyük çoğunluğu şampuan özellikleri azaltılmış daha çok ağır kokulu ilaç formunda üretilmektedir ve haftada 2 defadan fazla kullanılmaz hatta 2 defa kullanmak bile hastayı rahatsız edebilir oysa aynı maddelerle birlikte kaliteli şampuanların genel içeriğiyle birlikte yapılan şampuanlar rahatsız etmeyeceği için günlük kullanılabilir ve bu sayede tedavi edilen yağlı egzama tekrar oluşamaz. Halbuki Selyum şampuan gün aşırı kullanılabileceği gibi, hoş kokmaktadır.

Ekzama (seboreik dermatit) için şampuan seçerken içeriğinde mutlaka Disodium Undecylenamido MEA Sulfosuccinate veya benzeri mantar ilacı, zink pyrithion (SEDOLİN şampuan) veya selenyum sülfit içeren (SELYUM şampuan) olmalı ve günlük kullanımda ek bir şampuana ihtiyaç duyulmayacak kalitede olmalıdır.

Bazı Kaliteli şampuanlar bunu başarmışlardır.
    Konu marauder tarafından (14.01.2016 Saat 09:54 ) değiştirilmiştir.
    Defne sabunu

SaçımınDoktoru Üyesi Tremonti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam herkese merhaba , tedavi baslamadan once kesinlikle sacimi yikadigimda deri tarzi seyler gelmemekte idi. Ana tedaviden once sac yaglanma sorunum vardi . Miracle ile yaglanma durdu . Ancak Ilk Nizoral sampuan dokuntu cok yapti , daha sonra o sampuani kullanmadim bayagi bir sure . Miracle a daha sonra emu yagi ile kullanmaya basladim daha sonra arti andocur ancak son 2 aydir sacimi dusta yikiyorum kepek mi derimi anlayamadigim seyler geliyor tedavinin ilk 3 ayinda boyle birsey yoktu . Suan 15 gundur hic birsey kullanmiyirum . yaglanma var arti berbere gidiyorum gorunurde birsey yok ancak berber makasi bir vurmaya basliyor beyaz beyaz kepek mi kabuk mu belli olmayan seyler cikiyor. Dus aliyorum yine ayni. Berber kabuklanma diyor. Bunlar son zamanlarda oldu . Daha once de minox kullandim dokulme sifir bu Kabuk da olmuordu. Yaglanmayi durdurunca vucut bir savunma mi gelistirdi ya da kendim bilmeden bir zarar mi verdim bilemiyorum ancak sac ekimi in %40 I bu surecte kaybettim. Sebore dermatit olmaz olasligi var mi ,? Kafada kirmizi kizariklik vs yok ancak Dus ya da sac trasinda kabuklanma ortaya cikiyor. Dus da durulama yi elmali sirkeli su ile yapiyorum sonuc sifir , yaglanma hep vardi ancak bu kabuklanma son zamanda oldu.

Konu hakkında bi bilgim yok ancak bende seboreik dermatidde yok bildiğim kadarıyla ancak saç derisini çok kurutunca keto şampualarla ve de sirkede yapıyodum ara ara kepek gibi şeyler oluyordu saçın yağlıymış ancak istersen bir kaç yağ ile haftda 1 2 nemlendir saçlarını hem beslesin çok kurutucu işlem yapınca da olabilir diye düşüyorum

•1.00 Derma Stamp 3 günde 1, arkasından sac bakim yağları
    •Nizoral ya da konazol haftada 2
    •Sebamed Hair Loss günlük şampuanım
    •Yeşilçay,kabarçekirdeği,çekirdekli kuru üzüm

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Tremonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam herkese merhaba , tedavi baslamadan once kesinlikle sacimi yikadigimda deri tarzi seyler gelmemekte idi. Ana tedaviden once sac yaglanma sorunum vardi . Miracle ile yaglanma durdu . Ancak Ilk Nizoral sampuan dokuntu cok yapti , daha sonra o sampuani kullanmadim bayagi bir sure . Miracle a daha sonra emu yagi ile kullanmaya basladim daha sonra arti andocur ancak son 2 aydir sacimi dusta yikiyorum kepek mi derimi anlayamadigim seyler geliyor tedavinin ilk 3 ayinda boyle birsey yoktu . Suan 15 gundur hic birsey kullanmiyirum . yaglanma var arti berbere gidiyorum gorunurde birsey yok ancak berber makasi bir vurmaya basliyor beyaz beyaz kepek mi kabuk mu belli olmayan seyler cikiyor. Dus aliyorum yine ayni. Berber kabuklanma diyor. Bunlar son zamanlarda oldu . Daha once de minox kullandim dokulme sifir bu Kabuk da olmuordu. Yaglanmayi durdurunca vucut bir savunma mi gelistirdi ya da kendim bilmeden bir zarar mi verdim bilemiyorum ancak sac ekimi in %40 I bu surecte kaybettim. Sebore dermatit olmaz olasligi var mi ,? Kafada kirmizi kizariklik vs yok ancak Dus ya da sac trasinda kabuklanma ortaya cikiyor. Dus da durulama yi elmali sirkeli su ile yapiyorum sonuc sifir , yaglanma hep vardi ancak bu kabuklanma son zamanda oldu.
    Seborenin çözümü yok kimseye inanma nerden biliyon deme çünkü çektim iyi bilirim.Saçlarında kepek gibi dökülme varsa aslında kepek değil deri dökülüyor sulanma varsa oralarda sivilce gibi bilki sebore vardır.Ketoral mış falan mış geç bunları ,bunları kullanırsın vucut alışır sonra bir halta yaramaz.HEad shoulder intestive iyi derler oda bilfiğin oto yıkama şampuanı resmen deriyi köklemesine temiliyor iyi gelir ama ne yağ ne vs brakır saçın olur çalı gibi onuda kullnadım iiy saymam.Sonrası Drtus forumunda doktorun biri ısırganı kaynat onunla saçlarını durula seboreden kurtul demiş onu deneyeceksin,sonra ara sıra sebore alevlenir pezevenk saçları döker şekerli yersen çoşar sebore,stress yaparsan yine aynı çoşar sebore, birde her zaman yanında clear mentollü olacak bimde 11,90 sonra alevlenme olduğunda yıkayacaksın sonra Allah razı olsun diye arkamdan dua edeceksin.

yıkamak için katranlı sabunu ısrarla öneriyorum. yağlanma problemi için ideal. saç diplerinde sivilce oluşuyordu. bu problemim de duzeldi. yani dökülmeyi durdurdu diyemem çünkü prp de yaptırdım hangisinin etkisi olduğunu bilmiyorum ama bu katran damlsıyla yıkadığımdan beri kaşıntı yağlanma ve sivilce problemim düzeldi.

sebore bende de mevcut saçlarım epey döküldü. tedavi de uyguluyorum. ilk etapta ne önerirsiniz sebore için?
    başlangıç: 11 şubat 2016
    yaş 24
    günde 2 kere miracle losyon
    günde 2 kere min+dut
    günde 2 kere ketoral krem
    haftada 2 kere nizoral şampuan
    hergün solgar 50 mg biotin
    destek; yeşil çay,kuru üzüm,çiğ kabak çekirdeği
    04.04.2018
    şimdilik sadece cell, nizoral şampuan kullanıyorum.

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456