Alıntı Tremonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hocam herkese merhaba , tedavi baslamadan once kesinlikle sacimi yikadigimda deri tarzi seyler gelmemekte idi. Ana tedaviden once sac yaglanma sorunum vardi . Miracle ile yaglanma durdu . Ancak Ilk Nizoral sampuan dokuntu cok yapti , daha sonra o sampuani kullanmadim bayagi bir sure . Miracle a daha sonra emu yagi ile kullanmaya basladim daha sonra arti andocur ancak son 2 aydir sacimi dusta yikiyorum kepek mi derimi anlayamadigim seyler geliyor tedavinin ilk 3 ayinda boyle birsey yoktu . Suan 15 gundur hic birsey kullanmiyirum . yaglanma var arti berbere gidiyorum gorunurde birsey yok ancak berber makasi bir vurmaya basliyor beyaz beyaz kepek mi kabuk mu belli olmayan seyler cikiyor. Dus aliyorum yine ayni. Berber kabuklanma diyor. Bunlar son zamanlarda oldu . Daha once de minox kullandim dokulme sifir bu Kabuk da olmuordu. Yaglanmayi durdurunca vucut bir savunma mi gelistirdi ya da kendim bilmeden bir zarar mi verdim bilemiyorum ancak sac ekimi in %40 I bu surecte kaybettim. Sebore dermatit olmaz olasligi var mi ,? Kafada kirmizi kizariklik vs yok ancak Dus ya da sac trasinda kabuklanma ortaya cikiyor. Dus da durulama yi elmali sirkeli su ile yapiyorum sonuc sifir , yaglanma hep vardi ancak bu kabuklanma son zamanda oldu.
Seborenin çözümü yok kimseye inanma nerden biliyon deme çünkü çektim iyi bilirim.Saçlarında kepek gibi dökülme varsa aslında kepek değil deri dökülüyor sulanma varsa oralarda sivilce gibi bilki sebore vardır.Ketoral mış falan mış geç bunları ,bunları kullanırsın vucut alışır sonra bir halta yaramaz.HEad shoulder intestive iyi derler oda bilfiğin oto yıkama şampuanı resmen deriyi köklemesine temiliyor iyi gelir ama ne yağ ne vs brakır saçın olur çalı gibi onuda kullnadım iiy saymam.Sonrası Drtus forumunda doktorun biri ısırganı kaynat onunla saçlarını durula seboreden kurtul demiş onu deneyeceksin,sonra ara sıra sebore alevlenir pezevenk saçları döker şekerli yersen çoşar sebore,stress yaparsan yine aynı çoşar sebore, birde her zaman yanında clear mentollü olacak bimde 11,90 sonra alevlenme olduğunda yıkayacaksın sonra Allah razı olsun diye arkamdan dua edeceksin.