Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Son zamanlarda kullanılan anti-dht blocker ilaçlarla ilgili

Yeni Üye

Son zamanlarda kullanılan anti-dht blocker ilaçlarla ilgili

Arkadaşlar merhaba,

'sacimtedavisi.com' dan hatırlayanlar olacaktır beni. Güzel bir başarı hikayem vardı. O zamanlar finasterid kullanmak bile çok dikkat edilen bir nokta iken; bugün 19-20 yaşındaki arkadaşlar dutasterid gibi finasteridden daha güçlü anti-dht blocker ilaçlar alıyorlar. Kaldı ki ben finasterid kullanmadan önce DHT ve tüm kan ve hormon değerlerime baktırmıştım. 6. ayda da kontrol ettirmiştim.

Benim 24 yaşındayım, yaşlı biri sayılmam. Ama benden genç arkadaşlara tavsiyem, dutasterid dediğiniz ilaç sapık insanlara verilen ve cinsel isteği gerçekten çok etkin bir şekilde azaltan ilaç. ilacı bırakınca yan etkilerinin devam edebileceği bile prospektüründe yazar. Allah korusun ilerde baba olmak istediğinizde sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Ya doktor kontrolünde bu ilaçları kullanın yada topikal bir biçimde tedavinize devam edin

SaçımınDoktoru Üyesi
    Çok haklısınız... Finasteridler, Dutasteridler hatta oral androcur spirolar havada uçuyor.. Tamam bunlar bi zamandan sonra illa ki sonuç verir ama vucuda da özellikle hassas konularda tahribat verebililir.

Ama topikalde de yine benzer sorunlar da olabiliyor. Her ne kadar orale göre daha az olsa da. Sonuçta sistemik dolaşıma geçiyor az yada çok. Ve yarılanma süresiyle alakalı vücutta da yan etki yapıyor az da olsa maalsef

Aslında anti hormonal ilaçların hepsini topikal oral farketmez kesmek lazım ama bi yerde saçları açılmaya başlayınca insanların morali bozuluyor. En azından ara ara topikal kullanım olabilir ama orale bende karşıyım. 2 sene evvel 3 ay oral finasterid kullandım daha da kullanmam tövbeliyim

Bu durum şuna benziyor. 1 köyde bir terörist varken o teröristi yakalamak için o köye atom bombası atılması gibi bişey.

Hedef sadece o suçluyu yakalayıp masum saça vereceği tahribatı kesmek olmalı.

Teoride piyasada buna benzer onlarca ilaç tablet serum vs var ama hiç biri teorideki iddaasını pratiğe yansıtamıyor maalesef

Ayrıca ufak bi düzeltme. Dutasterid prostatı olanlara rçete edilir. O bahsettiğiniz ilaç ise androcur olacak hocam.

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Foruma hoş geldin. Bu forum karşı zaten bu tür ilaçların kullanılmasına. Allah korusun işin sonunda Impotans kalmak var...

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ben mikro dozda topikal spiroya başlayacağım için bile 19 yaşımda gittim karaciğer,böbrek,tiroid, total testo,serbest testo, dht ve sperm testi yaptırdım. Herkes kendine bir şey olmayacak gibi içiyor ilaçları bir test yaptırsalar Allah bilir neler çıkacak haberleri yok.

Banned
    arkadaşlar ben dutas kullandım 6 ay cinsel isteğimi azaltmak değil aşırı bir şekilde arttırmıştı..

SaçımınDoktoru Üyesi
    'dutasterid dediğiniz ilaç sapık insanlara verilen ve cinsel isteği gerçekten çok etkin bir şekilde azaltan ilaç.'

bu dediğiniz androcur olmasın? dutasteride ile ilgili bu dediğinize kaynak gösterebilir misiniz?

Yeni Üye
    Dutasteridi 2 yil kullandim, saclarima herhangi bir etki etmedi. Yan etki de görmedim.

Topikal antiandrojenler daha etkili. Benim alsinda tek sorunum, sol sakagimdaki saclari biraz siklastirmak istemem. Ne yaptimsa oradaki saclar bir türlü siklasmadi. Son umudum Miracle losyon. O da ise yaramazsa, o bölgeden umudumu kesecegim. Saclari uzun süredir kisa kestiremiyorum, kisa kestirince o sol sakak yüzünden kötü görünüyor.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kordinaryus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    'dutasterid dediğiniz ilaç sapık insanlara verilen ve cinsel isteği gerçekten çok etkin bir şekilde azaltan ilaç.'
    Sallama
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sallama
    bana da sallıyor gibi geldi ama yine de kaynak sorayım dedim. belki bilmediğimiz bir şey biliyordur.

Yeni Üye
    Sapık insanlar tanımım yanlış olmuş olabilir.

Ama cinsiyet değiştirmek isteyen insanların terapisinde kullanılan ilaçlardır, finasteride ve dutasteride

https://en.wikipedia.org/wiki/Hormon...ale-to-female)

Sayfa 1/2 12 SonSon