5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Dmae erkek tipi saç dökülmesine çare'mi!!!

SaçımınDoktoru Üyesi m4a1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmır

Dmae erkek tipi saç dökülmesine çare'mi!!!

Arkadaşlar internette DMAE diye bir maddeye rastladım. Bunun asıl amacı dikkati arttırmak gibi şeyler fakat Cilt sağlığınada etkileri var !!
    Aynı şekilde yorumlarsak kafa derisine'de sürüldüğünde ki en hızlı emilim sağlayan deri kafa derisidir. Bu etkiler fazlasıyla gözlemlenecektir.

DMAE'nin bir diğer özelliği antioksidan ve hücre zarı stabilizatörü olmasıdır. Antioksidanlar serbest radikalleri etkisiz hale getirerek sağlıklı hücrelere vücut proteinlerine, Hücre dnasına saldırmasını engeller. DMAE Özel yapısı sayesinde hücre zarına katılır ve onun bir parçası olur. Bu halde hücre zarı baskıya daha dayanıklı hale gelir ve stabilize olur. Klinik çalışmalar DMAE'nin yaşlanma sürecini hızlandıran hücresel atık depolarını azalttığını göstermektedir.

Bilim adamları %3 konsantre DMAE yi cilde sürdüklerinde cildin sıkılaştığını gözlemlemişler. Fakat oral olarak uzun süreli kullanımındada aynı etki gözlemlenmiş.
    Gruptaki birçok sağlık çalışanından biri bunu umarım okur ve birileri umarım dener ve sizlere bir ışık olur.
    Konu m4a1 tarafından (07.07.2016 Saat 03:29 ) değiştirilmiştir.

Ben hiçbir şeyin tek başına çare olabileceğini düşünmüyorum şahsen.

Elbette kullanılabilir bir silah olabilir lakin saç dökülmesinin herkeste aynı şekilde geliştiğini ve tek bir nedenden dolayı oluştuğunu sanmıyorum. Bu süreci katabolik hale getiren birden fazla unsurun bir araya gelmesi saç dökülmesinin şiddetini veya ne kadar süreceğini, ne kadar etki edeceğini ayarlayan parametreler olarak görüyorum.

Araştırılmaya değer bir unsur lakin şöyle de bir durum var, cilt sıkılığının saç derisi için iyi olduğunu düşünmüyorum. Benim saç dökülmesi sorunu olmayan yerlerde saç derim etli ve yumuşak durumdayken, saç dökülmesi yaşanan yerlerde hissiyat az, deri davul gibi gerilip sıkılaşmış vaziyette.

Yer
    Izmır
    Benim düşüncemde bu yonde fakat tipik dökülmeyi engeller gibi. Hücrelerin ömrünü arttırıyor ve dayanıklı kılıyor. Kesinlikle kullanılmasında fayda var hele ki kafa derinize sürdüğünüz onca krem ve ilaçtan sonra deri dokusu'da yıpranır ve dermaroller ile ne kadar geçerseniz geçin bazı yerler size veda eder, hissizleşmeye başlar. Bunun için DMAE iyi gelir diye düşündüm. Balıklardada bulunur. Diğer yabancı kaynakları araştırdım fakat DMAE nin saça etkisi en son 2003 te yabancı bir forumda adam tarafından bahsetmiş ve saçlarını %60 geri kazandığını söylemiş tabi bu adam 34 yaşında. Araştırılması ve denenmesi gereken bir konu umarım bir ışık açar

Moderatör tosun.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir turkey
    %15 minox yüzde1Ngs %5kafein
    %1 emu mix losyon
    anti DHT cream

Yer
    Izmır
    Konu kilit :d Bırakalımda Bilim adamları bir çaresini bulsun.