5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Tüm Tedavilerle İlgili Sorular.Ara verilme Sureleri vs..

jackal__1907
    Guest

Tüm Tedavilerle İlgili Sorular.Ara verilme Sureleri vs..

Tecrübeli bir hocamdan cevap bekledim ama gelmedi..Bende bildigim kadariyla yardimci olmak isterim..Hatam varsa duzeltin lütfen..Affola..
    Dermaroller : Ben ilk 2 hafta haftada 2 kullandim sonraki 2 hafta haftada 1,Sonra 1 ay boyunca 2 haftada 1 yani ayda 2 defa.Daha sonra 2 hafta ara vererek bu tedaviyi dönüşümlü uyguluyorum...
    Minoksidil: Net olmasada İlk ay günde 2 sonraki ay günde 1 sonraki 2 hafta 2 günde 1,daha sonraki hafta 2 defa , sonra haftada 1... Ve 2 hafta ara.
    Kremler Her gün günde 1 defa sürüyorum ara verilirmi nasıl olmali bir bilgim yok..
    Antiandrojenler Antiandrojenler 6 ay kullanilmali.Daha sonra etken madde degistirilmeli Ara verme yada azaltma minoksa benzer mi olmali bilmiyorum...Etken değiştirme nasıl olmalı bunuda öğrenmemiz lazim...mesela ketoral da antiandrojendir ama direk ru ya atlayamayiz.
    Biotin vb. Vitaminler 3 ay hergun kullanilmali sonra haftada 2-3 seklinde kalite kaybini önlemek için alınmalıdır.

Bunun dışında soruları olanlar ekleyebilirler..Tecrübeli abi-kardeslerimden ricam bu konuya bir açıklık getirilirse çok faydali olacaktır..Özellikle minox kullanimi vs..
    Konu jackal__1907 tarafından (25.06.2016 Saat 04:36 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi Ender60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Minoxun özellikle 1 seneden sonra etkinliğini yitiriyor bunun bir grafiği vardı hatta.Bu nedenle minoxu ana tedavi değilde tetikleyici bir güç olarak 2günde bir kullanılmalı bazen haftalarca ara verilmeli kısaca düzensiz kullanılmalı güçlü bir etken ve boşa harcamamak lazım yıllara yayabilmek için kendi görüşümdür bilimsel olarak bir çalışma varmı bu konuda bilgim yok
    Miracle Losyon20.01.2016
    Yakı+ısırgan+Lavanta+elma sirkesi 15.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016
    %5 Min %0.2 Fin Losyon 20.06.2016

jackal__1907
    Guest
    Aynen Miracle hocada bu şekilde bahsetmisti fakat net bir kullanim tarzi belli değil malesef.Yani en fazla kaç hafta ara vermeliyiz vs..Netlesecektir insaAllah tesekkur ederim

Etkenleri degiştirmenin tam olarak amacı ne? Yani atıyorum cell losyonda bir çok etken bi arada sadece ismi farklı olan ama aynı mekanizmayı tetikleyen başka bir ilaca geçmenin mantıklı bir yanı yok gibi duruyor. Yapılması gereken zaman döngüsü, vücut etkenlere alışırsa döngüler yaratıp bunu aşabilirsiniz diye düşünüyorum.

jackal__1907
    Guest
    Cellde etken degıstırme sıkıntısı yok.Antiandrojenlerde ıse vucut bır noktadan sonra antıandrojen duzeyıne alısıyor dolayısıyla daha etkılı bir antıandrojen kullanmamız gerekiyor.Yani en gucsuzunden en guclusune butun antiandrojen etkenlerini kullanabılsek 6 aylık dilimler halinde.Belki saclarımızı uzun yıllar hem cıkartabılır hemde koruyabılırz.Etken degıstırme bu yuzden önemli.Ara vermeye gelınce bır anda bır ılacı kestıgımız zaman ters etki ile daha kötü sonuc ortaya cıkabılıyor.O yuzden kademeli kademeli alıstıra alıstıra azaltmaya calısıyoruz bu dıgerıne göre ne kadar farklılık gösterır bilmiyorum ama cıkarımımız bu yönde..