Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: saç dökülmem

Hybrid View

saç dökülmem

Merhaba arkadaşlar öncelikle hepimize geçmiş olsun diyorum çünkü bundan önce bu olayın nasıl bir şey olduğunu tahmin bile etmiyordum ve ne yazık ki 3 aydır ben de bu sorunla uğraşıyorum. Özellikle daha 21 yaşındaki bir kadın olarak bu olay beni şimdiden çok yıprattı ama daha sonra bu siteyi görünce biraz kendime geldim. Bu yüzden deneyimlerini paylaşan herkese çok teşekkür ederim.

Dökülme hikayem nisan 2016 başına dayanıyor. Saçlarımı uzatmak için kulaktan dolma bilgiyle şampuanıma çam terebentin, sarımsak ve doğum kontrol hapı attım. İlk yıkamada saçım normalden daha fazla döküldü ama ilk umursamadım fakat bu birkaç yıkama daha devam edince şampuanı çöpe attım fakat şampuan sırasında sadece duşta dökülen saçlarım bu sefer de gün içinde dökülmeye başladı. Birkaç doktora gittim kan tahlili yaptırdım ama her şey normaldi. Sonra sivilcelerim için gittiğim bir doktora saç dökülmemi anlatırken yüzümdeki birkaç siyah tüyü fark etti ve hormon testi istedi. Yüzümdeki ince siyah kılları daha önce umursamamıştım çünkü zaten esmer bir ırkız ve ailemdeki diğer kadınlarda da var. Her neyse hormon tahlillerimde DHEA ve progesteron hormonum yüksek çıktı. Ayrıca polikistik over sendromuna sahip olduğumu da öğrendim.

Bugüne kadar toplam üç cildiyeciye gittim. Bunlardan ilki saçların geri gelicek, hormonların dengelenince de dökülmen durur dedi. Bu sırada D vitamini(eksik olan tek vitaminimdi), miracle losyon,diane 35 ve aldactone kullanmaya da başladım tabi. İkinci cildiyeci hemen minoxile başla üç ay sonra kontrole gel dedi. Bugün gittiğim cildiyeci ise prozinc losyon kullanmamı saçlarımın geri geleceğini, kel kalmayacağımı söyledi. Kime inanacağımı şaşırdım çünkü internette benim durumumda olup kel kalan birçok kadın gördüm ve çok korkuyorum.
    Bu üç aylık dökülmede zaten ince telli olan saçlarımın incelmeye başladığını farkettim ve henüz bir açıklık oluşmasa da saçlarım -özellikle tepe bölgesinde ve kafamın arkasında- baya seyrekleşti. Şuan geçen yaz kansızlıktan dolayı yaşadığım saç dökülmesinden sonra zaten azalan saçlarım daha da seyrekleşmiş durumda ve kansızlık yüzünden dökülenler henüz yerlerine gelmediler.

Aşağıya fotoğraflarımı ekleyeceğim. Şakaklarım doğuştan açık ve bir sürü bebek saçı var orada bir gerileme sezmedim ama her ihtimale karşı koyuyorum ileride karşılaştırma açısından.

Sizce ne yapmalıyım? Minoxile başlayayım mı? Saçlarım eski haline geri döner mi?

Not: Miracle kullanmaya başlayı yaklaşık üç hafta oldu fakat henüz bir etkisini görmedim. Diğer ilaçlarda ise 19. günümdeyim.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi 20160616_225609.jpg‎   20160618_172505.jpg‎   20160618_172524.jpg‎   20160618_172700.jpg‎   20160618_173227.jpg‎   DSC_0044.jpg‎  

Yeni Üye
    Hormonları normal hale getirmeden bence saca yönelik destek tedavileri uygulamanızı, biotin, xpecia çinko vs şeklinde ilerlemenizi, eğer genetik olarak yatkın olduğunuzu düşünüyorsanız zaman kaybetmeden minoxille devam etmenizi öneririm.

Banned
    D vitamini çok çok önemlidir. Hem saç için hem de vücut için hayati değere sahiptir. Bir doktor kontrolünde Devit 3 ile D vitamini depolarınızı doldurmanızı tavsiye ederim. Ayrıca bundan sonraki süreçte de D vitamini kontrolünü düzenli aralıklarla yaptırın. Ülkece D vitamini eksikliği yaşıyoruz. İlk doktorun söylediklerine katılıyorum. Şu an ki saç durumunuz bile gayet iyi. Hormonlar düzelince mutlaka onlar da düzelecektir

SaçımınDoktoru Üyesi Ender60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Cildiye doktorlarının önerdiği ilaçlar genelde sigorta karşılamiyor yani doktor hangi firmaya yakınsa ezbere yazıyor hatta direk onların kataloğunu veriyor. Burda eldeki verilere bakmak lazım D vitamini eksik ise takviye alın yanında günlük 15-20 dakika guneslenin. Dustan sonra 1 litre suya 1 çay bardağı elma sirkesi koyup durulayin benim kız arkadaşım da yapıyor memnun. Karanfil kürü de bayanlarda baya etkili
    Miracle Losyon20.01.2016
    Yakı+ısırgan+Lavanta+elma sirkesi 15.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016
    %5 Min %0.2 Fin Losyon 20.06.2016

Alıntı Ender60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cildiye doktorlarının önerdiği ilaçlar genelde sigorta karşılamiyor yani doktor hangi firmaya yakınsa ezbere yazıyor hatta direk onların kataloğunu veriyor. Burda eldeki verilere bakmak lazım D vitamini eksik ise takviye alın yanında günlük 15-20 dakika guneslenin. Dustan sonra 1 litre suya 1 çay bardağı elma sirkesi koyup durulayin benim kız arkadaşım da yapıyor memnun. Karanfil kürü de bayanlarda baya etkili
    Eğer özel olmazsa kız arkadaşınızınki de mi hormonel dökülme?

Bir de şimdi genetik işini anneme sordum ailede kel var mı diye. Erkeklerden birkaç kişi var kel değiller ama tepe bölgeleri seyrek kadınlarda ise hiç böyle bir şey yok. Bir tek benim annemde açılma var biraz ama o da zaten menopoz, doğumlar, vitamin eksikliği falan normal bence. Minoxidil konusunda ne yapacağımı şaşırdım.Forumda androcur kullanan arkadaşlar falan iyi sonuç almışlar. Minoxidil yerine onlardan mı kullansam ben de? Hangisi daha çok işe yarar?

Arkadaşlar söylemeyi unutmuşum ama kafamda geçmeyen bir kaşıntı var ama herhangi bir kızarıklık ya da kepek yok. Sizce nedeni ne olabilir?

Moderatör
    Alıntı moonlight Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar söylemeyi unutmuşum ama kafamda geçmeyen bir kaşıntı var ama herhangi bir kızarıklık ya da kepek yok. Sizce nedeni ne olabilir?
    masaj yap geçer
    güncel tedavi:
    sabah akşam 15'er dakika toplam 30 dk masaj
    emu+nane+hint+jojoba yağı
    sebamed şampuan
    solgar 1000iu d3
    arada çinko+b1-6-12 hap
    haftada 1-2 ısıgan otu kürü
    haftada 1-2 green juicing
    -------------------------------------------------------
    %2spiro+ diane 35 losyon
    hint+emu+jojoba+nane yağı karışımı
    haftada 1-2 ısırgan otu kürü
    arada bir sirkeli su
    dermoday şampuan (+diane 35li bir hali ilk yıkama için)
    haftada 1 dermaroller
    kafaya masaj deneme aşamasında

Arkadaşlar merhaba size yeni bir sorum olacak. Saçlarımın dökülmesi kullandığım ilaçlara rağmen durmadı sadece biraz azaldı ve saçlarım iyice inceldi. Tepemdeki seyrelmeyi geçtim saçımdaki genel seyrelme beni çok üzüyor. Git gide saçım inceliyor ve azalıyor. Sanırım artık minoxa başlamak zorunda kalıcam. Şimdi size sorum şu minoxu kullanırken yaşayacağım döngüleri kullanacağım antiandrojenlerle önleyebilir miyim? Çünkü zaten saçlarım uzun altı ayda bir döngü yaşayacaksam bu yeni çıkan saçların uzayamadan dökülmesi demek. Ne yapacağımı şaşırdım. Sizce ne yapmalıyım? Git gide depresyona giriyorum herkesin saçlarını incelemeye başladım. Bu gidişle kafayı da yicem.

Moonlight bır ayda hiç bir saç sorunu cozulmez...En az 6 ay bence ılaclarınızı kullanmaya devam edın...Saçı alıstırmamak adına gun asırı 3-4 mınoxıl sıkabılırsınız uyarıyı guclendırır...

Banada yardimci olun.sitetede yeniyim.azeriyim ben

Sayfa 1/2 12 SonSon