6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: saçlı deriyi gerdirme herkes için bir çözüm alternatifi olabilir mi?

SaçımınDoktoru Üyesi

saçlı deriyi gerdirme herkes için bir çözüm alternatifi olabilir mi?

merhabalar. babamın saçlarına baktıkça (norwood 5-6 seviyesinde), dökülmeyen saçların tüm kafaya yayılabilmesi halinde yine de yeterli olacağını düşünürdüm. çünkü çok sık duruyor ense ve kulak üstleri. zaten saç ekiminde de mevcut saçların %50'si de aynı görüntüyü vermek için yeterlidir deniyor. yani saçlı bölgenin yarısı tamamen kelleştiyse, diğer yarısını homojen olarak dağıtabilmemiz halinde dışarıdan bakınca çok da fark olmuyor. ancak halihazırda bunu saç ekimiyle yapmak imkansız çünkü ekilen tüm saçlar çıkmıyor, pek çok sayıda kayıp oluyor. zaten insan eliyle o doğallığı yakalamak çok zor.

ancak geçenlerde bir haber gördüm ve çok ilginç geldi. link ingilizce olduğu için paylaşmadan önce ufak bir bilgi vereyim, linkteki adamın kafa derisi ön çizgiden itibaren 23 santimetre boyunca daire şeklinde alınıyor tümör sebebiyle. kafasının ön kısmındaki deri komple alınıyor yani (görsellerde var). fakat doktoru daha sonra kafasının arkasına, vertex ve ense bölgesine sıvı enjekte ederek o bölgeyi şişiriyor. 6 ay boyunca şeftali büyüklüğünde şişirdikten sonra orayı açıp kafasının üstüne katlıyorlar.

sonuç süper.

http://www.dailymail.co.uk/health/ar...kin-scalp.html

bildiğimiz gibi fut yönteminde 2 santimetre kalınlığında bir şerit alınıyor enseden. kafa derisi esnek olduğu için o açığı kapatabiliyorlar ve sonrasında orijinal şekline dönebiliyor. peki bu 2 santimetrelik şerit kelleşen bölgeden alınsa ve atılsa, yanlar ve enseden saçlı deri gerdirilerek 2 santimetre esnetilse ve dikilse. sonra deri tekrar esneyince bu işlem tekrarlansa, ta ki saçlı deri tam tepede birleşene kadar. işe yaramaz mıydı?

düşünsenize oral ilaçlarla vücudu riske atmak yok, lokal ilaçlarla uğraşmak yok, saç teli saymak yok, dökülecek mi derdi yok... zaten o saçların dökülmeyeceği garanti olduğu için ister topik kullan ister sakal veya vücut kıllarıyla sıkılaştırıcı ekim yaptır. zaten artık plastik cerrahi ile ameliyatlar neredeyse hiç iz kalmadan yapılabiliyor. ve kalan saç kök kaybı olmadan homojen olarak kafaya dağılacağı için %50 civarında yoğunluk olacak, gözle fark edilmeyecek bile.

ne dersiniz, olmaz mı?

Moderatör tosun.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir turkey
    Bir dr bunu yapıyor linki bulup atayim fakat artik iyi dr larda ekimde büyük kayıp olmuyor bu çok agir vakalarda uygulanır saçlı deri indirmesi deniyor buna
    %15 minox yüzde1Ngs %5kafein
    %1 emu mix losyon
    anti DHT cream

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı tosun.t Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir dr bunu yapıyor linki bulup atayim fakat artik iyi dr larda ekimde büyük kayıp olmuyor bu çok agir vakalarda uygulanır saçlı deri indirmesi deniyor buna
    ben araştırdım ancak bulamadım. link atabilirseniz güzel olur. kayıptan ziyade elle yerleştirilen greftlerin verdiği görüntü bozukluğu büyük problem.

Yeni Üye
    Vay be hiç aklıma gelmezdi böyle bir şey. Şunu gördükten sonra dediğin gayet mantıklı geldi dostum bu derece bir alan olmasa bile bir kaç cm dahi güzel kazanım olur. Tosun hocam bekliyoruz linki

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aksine benim de hep aklima gelirdi acaba önden 2-3 cm kesip gerdirilirse sac cizgisini bi 2-3 cm öne alırız cok da iyi olur

SaçımınDoktoru Üyesi
    vertex bölgesi için yapılabilir ama ön bölgede estetik durcağını sanmıyorum dikiş izleri + iyi bir saç çizgisi olmuycak.