Sayfa 9/65 İlkİlk ... 78910111959 ... SonSon
643 sonuçtan 81 ile 90 arası

Konu: Dünyadaki saç dökülmesi araştırmaları ve 2020ye kadar çözümü

evet var mi yeni bi haberi olan bayadir herkes suskun

SaçımınDoktoru Üyesi
    Evet arkadaşlar yeni yayımlanan bir çalışma var saçtaki kök hücreleriyle ilgili:
    http://www.nature.com/ncb/journal/va...75.html#access
    Özetle bu çalışmada saçtaki kök hücrelerin glikoz metabolizması incelenmiş. Öncelikle glikoz pirüvata parçalanıyor sitozolde. Bundan sonra ya mitokondriye geciyor oksidatif reaksiyona giriyor veya sitozolde kalıp laktata dönüsüyor. Bu calısmada piruvatın mitokondriye girisinin engellenip piruvatın laktata dönüsümü sonucu laktat artısının kök hücre aktivasyonu arttıgı gözlenmis. 2 ayrı molekül gelistirilmis biri direkt laktat oluşumunu aktive ederek öbürüyse pirüvatın mitokondriye girisini engelleyerek laktat yolağına gecirerek.

kimsede ses soluk yok herkes tarih veriyodu simdi aciklama bile yok. beyler varsa duyumlariniz lutfen yaziniz meraktayim dogrusu

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yabancı sayfalarda dolaşırken bunu buldum bir göz atarsak gelecekte yeni bir ekim anlayaşının benimseneceğini düşünüyorum. Link: https://www.hairlosstalk.com/news/ne...r-transplants/

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hairlosscure2020 5 eylülde bir jak inhibitörü haberi paylaştı ancak daha uzun bir süresi var bu çalışmanın Link: http://www.hairlosscure2020.com/acla...oss-disorders/

artik bu sac cogaltma haberlerine karsi onyargili olmaya basladim. bi ses seda yok olsa bile tarih yok aciklama yaptiklari gunun hep 5 sene sonrasini soyluyolar. artik sac ekimi reklami bile dogru duzgun yok millet unuttu heralde. replicel falan bi cacik yok ortada yine umut tacirleri yine gunu kurtarma vakalari. sıkıldım bu kellikten de sac dokulmesinden de. arkadaslar siz de sacma sapan formuller bulmaya calismayin 3 ogun ondan 5 ogun bundan bos isler bunlar

SaçımınDoktoru Üyesi karaayaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Umut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    artik bu sac cogaltma haberlerine karsi onyargili olmaya basladim. bi ses seda yok olsa bile tarih yok aciklama yaptiklari gunun hep 5 sene sonrasini soyluyolar. artik sac ekimi reklami bile dogru duzgun yok millet unuttu heralde. replicel falan bi cacik yok ortada yine umut tacirleri yine gunu kurtarma vakalari. sıkıldım bu kellikten de sac dokulmesinden de. arkadaslar siz de sacma sapan formuller bulmaya calismayin 3 ogun ondan 5 ogun bundan bos isler bunlar
    Biraz haklı gibisin neyapsakta gidiyo saçlar 5 yıldır uğrasıyorum yağlar proscar minox farklı förmüller losyonlar falan gidiyo gne saçlar git gide kelliğe doğru tek fayda gördüğüm biotin hapları ciddi ciddi saçta etki yapıyor kalınlık parlaklık hacim yönünden şansız insanlardanm belkide ama içimde bi umut histogen son dakka gölü atcak bekleyin görün derim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı karaayaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz haklı gibisin neyapsakta gidiyo saçlar 5 yıldır uğrasıyorum yağlar proscar minox farklı förmüller losyonlar falan gidiyo gne saçlar git gide kelliğe doğru tek fayda gördüğüm biotin hapları ciddi ciddi saçta etki yapıyor kalınlık parlaklık hacim yönünden şansız insanlardanm belkide ama içimde bi umut histogen son dakka gölü atcak bekleyin görün derim.
    Yabancı forumlarda çoğunlukla yakın gelecekte bir çözüm olacağını düşünmüyorlar zaten çoğu kişi histogen ve replicelden umudunu kesti sebebi ise hala daha bir açıklık getirememeleri ve sürekli ileri tarihe atmaları

bosverin arkadaslar saci basi bu ise care bulmazlar daha var bir iki aciklama ama tarih yok sonuc yok benim umidim vardi ama o da bitti

SaçımınDoktoru Üyesi
    Tedavim;

Sayfa 9/65 İlkİlk ... 78910111959 ... SonSon