Sayfa 61/65 İlkİlk ... 11515960616263 ... SonSon
643 sonuçtan 601 ile 610 arası

Konu: Dünyadaki saç dökülmesi araştırmaları ve 2020ye kadar çözümü

SaçımınDoktoru Üyesi
    Herkesin durumu farklı sizin tatmin olmamanız her şeyin kötümser yorumlamanıza neden oluyor aslında kendi adınıza konuşuyorsunuz. Yıllarca saçını tedavilerle çıkarıp koruyan yüzbinler var haliyle gelip bir şey ispatlamakla uğraşmaz işine bakar onlardan biri de benim... Olumsuz ses hep çok çıkar moral bozmayın derim inşallah istediğiniz sonuca gidecek yolu sabırla elde edersiniz.

Alıntı Umut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2021 bitti sayılır artık. Biliyosun birçok başlık vardı 2020 son 2021 son diye. Artık o vaadlerde bulunan şirketler bir şey yayınlamıyor. Yeni yeni şirketler türemeye başladı aynı hikayelerle preklinik aşama fon destek 2025 2030 gibi tarihler. 2021 diyen samumed isim değiştirdi ve gelen sonuçlar da hiç memnun edici değil biliyorsunuz siz de. Replicel histogen falan artık kayboldu onu da biliyorsunuz. Yani benim bugün de bu kellik konusu yüzünden moralim bozuldu fakat cidden artık kabullenmem lazım çünkü bu işin bi tedavisinin olacağına inanmıyorum. Belki biraz ekim topik falan idare etmeye çalışırım. Sonuç bu varsa iyi haberi olan paylaşsın fakat 2023 diyen bile bana boş geliyo artık. Bir anda olsun demedik ama yıllardır arpa boyu ilerlenilmedi. Neyse herkese iyi akşamlar
    Samumed daha 3.faz yayımlamadan neye dayanarak olumsuz diyorsunuz ?

Temenniniz için teşekkür ederim fakat konu başlığına bakarsanız sevinirim. Ben olandan bahsediyorum olacaktan değil. Bu arada hascı saç ekimi yöntemini detaylı bilrn var mı klonlamaya yakın bir şey sanırım

Bi şirket çalışanı "Samumed/Biosplice'da çalışmış biri olarak, şirketten hiçbir şeye inanmamanızı söyleyebilirim. Sonuçlar iyi olsaydı, büyük bir anlaşma yaparlardı. İsimlerini değiştirdiler ve CEO, şirketle giderek daha fazla ilişkilendirilen sahtekarlık lekesinden kurtulmak için istifa etti. İyi sonuçlarla övünmelerinin tek nedeni yatırımcıları kandırmaktı ve işe yaradı." yazmış. Ya bu uydurmadır değildir ama mantıklı geldi. Ciddi bir şey olsaydı gümbür gümbür gelirdi bu da şirket yararına bir şey olurdu zaten. Yani bitcoinden daha değerli olurdu piyasada. Neyse umarım ben karamsarımdır.

Banned
    bunların hiçbiri birşey bulamaz.2000 lerin başından beri saç dökülmesi tarih oluyor haberleri var.hepsi palavra.imkanınız oldukca korumaya calışın yada saç ektirin geçin.bunlardan hiçbirşey olmaz

Yeni Üye
    Bulun şu lanet olası şeyi ya dünyanın en zengin kişisi edelim kim bulurusa

Yeni Üye
    Alıntı Umut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi şirket çalışanı "Samumed/Biosplice'da çalışmış biri olarak, şirketten hiçbir şeye inanmamanızı söyleyebilirim. Sonuçlar iyi olsaydı, büyük bir anlaşma yaparlardı. İsimlerini değiştirdiler ve CEO, şirketle giderek daha fazla ilişkilendirilen sahtekarlık lekesinden kurtulmak için istifa etti. İyi sonuçlarla övünmelerinin tek nedeni yatırımcıları kandırmaktı ve işe yaradı." yazmış. Ya bu uydurmadır değildir ama mantıklı geldi. Ciddi bir şey olsaydı gümbür gümbür gelirdi bu da şirket yararına bir şey olurdu zaten. Yani bitcoinden daha değerli olurdu piyasada. Neyse umarım ben karamsarımdır.
    Bir şirket, "Kanseri Çözdük!" iddiasında bulunuyorsa, o şirkete hiç düşünmeden ve tereddüt dahi etmeden dolandırıcı diyebiliriz. Kanseri ulus devletlere bağlı üniversiteler bile çözemezken ki herkes bilir sadece Harvard'ın ödeneği senelik 7 milyar doların üzerinde, bir şirketin çözebilme iddiası şarlatanlıktan ibarettir. Samumed firmasına karşı umut beslenirken, aylar önce bu sitede bu firmanın şarlatan olduğunu, iddialarını gerçekleştirmelerini bir tarafa bırakın, yanına dahi yaklaşmadığını, yaklaşamayacağını belirtmiştim. Saç dökülmesi ile ilgili "ilaçla tedavi" beklentisinin zaten bir karşılığı olduğunu düşünmüyorum. Dökülmeye sebep olan semptomlar(bunların bile çözümlemesi tam yapılamamış!!) belki cüzi miktarda bastırılabilir belli amatör tedavilerle. Buna bir şey diyemeyiz. Ama onun dışında sorunu kalıcı çözen herhangi bir "ilacın" üretilebilmesi belki 50 ila 100 sene mümkün değil. Buna karşılık transplantasyon teknolojisi ilerler ve greft toplanılan bölgede eksiksiz bir yeniden büyüme sağlanabilirse, bu yeni nesil transplantasyon metadolojisine bir şekil geçilirse, o zaman "erken" zamanda kalıcı bir çözümden bahsedebilmek mümkün hale gelir. Ayrıca bu tür bir çözüm yan etki problemlerinden uzak, sürekli ve düzenli kullanım problemini aşabilecek bir çözüm olduğundan, aslında medikal bir çözüme göre daha da kullanışlı olacaktır. Bu sitenin bilgili ve bize saçla ilgili bildiğimiz her şeyi öğreten üstadlarına da saygısızlık etmeden şunu söyleyebilirim ki, ben yeni nesil transplantasyon metodlarının saç dökülmesi ile ilgili sorunu çözebileceğine daha çok inanıyorum. Bu transplantasyon tedavisinde, yeni tekniklerin bile artık nw 4-5 skalasında belli başarı oranını yakalayabildiğini görüyoruz. Transplantasyon tedavisinin belki 2030'a kadar çok daha ciddi adımlar atabileceğine de ayrıca inanıyorum. Keşke tüm sorunlarımızı çözebilecek bir ilaç olsa da biz de kullansak. Bu arada tüm forumdaşlarıma sevgiler.

Not: İmla konusunda hatalar olabilir, affola...

Alıntı rexics Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir şirket, "Kanseri Çözdük!" iddiasında bulunuyorsa, o şirkete hiç düşünmeden ve tereddüt dahi etmeden dolandırıcı diyebiliriz. Kanseri ulus devletlere bağlı üniversiteler bile çözemezken ki herkes bilir sadece Harvard'ın ödeneği senelik 7 milyar doların üzerinde, bir şirketin çözebilme iddiası şarlatanlıktan ibarettir. Samumed firmasına karşı umut beslenirken, aylar önce bu sitede bu firmanın şarlatan olduğunu, iddialarını gerçekleştirmelerini bir tarafa bırakın, yanına dahi yaklaşmadığını, yaklaşamayacağını belirtmiştim. Saç dökülmesi ile ilgili "ilaçla tedavi" beklentisinin zaten bir karşılığı olduğunu düşünmüyorum. Dökülmeye sebep olan semptomlar(bunların bile çözümlemesi tam yapılamamış!!) belki cüzi miktarda bastırılabilir belli amatör tedavilerle. Buna bir şey diyemeyiz. Ama onun dışında sorunu kalıcı çözen herhangi bir "ilacın" üretilebilmesi belki 50 ila 100 sene mümkün değil. Buna karşılık transplantasyon teknolojisi ilerler ve greft toplanılan bölgede eksiksiz bir yeniden büyüme sağlanabilirse, bu yeni nesil transplantasyon metadolojisine bir şekil geçilirse, o zaman "erken" zamanda kalıcı bir çözümden bahsedebilmek mümkün hale gelir. Ayrıca bu tür bir çözüm yan etki problemlerinden uzak, sürekli ve düzenli kullanım problemini aşabilecek bir çözüm olduğundan, aslında medikal bir çözüme göre daha da kullanışlı olacaktır. Bu sitenin bilgili ve bize saçla ilgili bildiğimiz her şeyi öğreten üstadlarına da saygısızlık etmeden şunu söyleyebilirim ki, ben yeni nesil transplantasyon metodlarının saç dökülmesi ile ilgili sorunu çözebileceğine daha çok inanıyorum. Bu transplantasyon tedavisinde, yeni tekniklerin bile artık nw 4-5 skalasında belli başarı oranını yakalayabildiğini görüyoruz. Transplantasyon tedavisinin belki 2030'a kadar çok daha ciddi adımlar atabileceğine de ayrıca inanıyorum. Keşke tüm sorunlarımızı çözebilecek bir ilaç olsa da biz de kullansak. Bu arada tüm forumdaşlarıma sevgiler.

Not: İmla konusunda hatalar olabilir, affola...

Sitelerinden SM04554 adlı ilacın boru hattını kaldırdılar...

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kertmeyenkele Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sitelerinden SM04554 adlı ilacın boru hattını kaldırdılar...
    Gerçekten kaldırmışlar. Geçmiş olsun neye umut bağlasak fos çıkıyor
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Biosplice ile iletişime geçtim;

Şu soruyu sordum: https://www.hizliresim.com/4sz9e16 türkçe çevirisi ( Merhaba, sitenizde SM04554 (Dalosirvat) ilacının kaldırıldığını gördüm. Programda bir sorun mu var? )

Biosplice'nin cevabı: https://www.hizliresim.com/qiyky2o türkçe çevirisi (Biosplice'ın araştırma ilacı SM04554'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Biosplice, androgenetik alopesi için SM04554'ün daha fazla bağımsız geliştirmesini takip etmiyor ve bu programın daha fazla geliştirilmesi ve ticarileştirilmesi için küresel dış lisans fırsatlarını değerlendiriyor.)

-------

Burada tam olarak ne demek istediklerini anlayamadım ama galiba programda bir sorun yok gibi dediklerine göre. Aramızda İngilizcesi iyi seviyede olan varsa daha iyi bir yorum getirebilir.

Sayfa 61/65 İlkİlk ... 11515960616263 ... SonSon