Sayfa 29/65 İlkİlk ... 19272829303139 ... SonSon
643 sonuçtan 281 ile 290 arası

Konu: Dünyadaki saç dökülmesi araştırmaları ve 2020ye kadar çözümü

Ben taş devrinde yaşayan insanların kel kel dolaştığını hayal edemiyorum yahu kafası üşür adamın. Bu sorun kolay kolay çözülemeyecek büyük bir puzzle gibi.
    Her zaman şunu derim. Ortada bir sorun varsa bu bir şeyin azlığından, yokluğundan kaynaklanan bir sorundur yada bir şeyin var olmasından fazlalığından kaynaklanır. Vücudun saçı feda etmeyi tercih etmesi ayrı bir konu.
    Mevcut saç ve saç derisi sorunları hep yakın sebeplerden oluşmuyor. Bir hastalığın varlığı ki bu hastalık fiziki yada ruhi bir hastalık olabilir, yada bir kaç sorunun birleşmesinin sonucu olabilir, basit bir neden olarak demir ve vitamin türleri olduğu söyleniyor ve doğrudur da.
    Vücutta hiç bir organ gereksiz değildir ve insan denen organizmanın bir organizma olmaktan ötede simetrik görünümü vardır ve saç sadece fiyakayı düzeltmek için orada durmuyor. Saç derisine dost ve düşman maddeleri sıralayabiliriz. Basitçe bir sistemle dost ve düşman tanımlarıyla saçın istediği maddeleri hangi miktarlarda hangi zamanda alması gerektiğini bilmeliyiz. Saç köklerinde meydana gelen her türlü durumu sadece saç köklerine bakarak çözemeyiz. En basitinden ışıksız bir ortamda uyuyan ve melatonin hormonu salgılaması daha çok olan bireyler ile ışıklı ortamda uyuyan birey arasındaki mevcut saç çıkısı adeti arasında fark var.
    Belki de bu sitede aranızda saç konusunda en bilgisiz kişi benimdir ve düşüncem sorunu bulma hususunda daha farklı metotlar kullanmanın faydalı olacağı yönündedir.
    Belirtinin kendisini yok etmek ile o belirtiye sebep olan ana ve yan sebepleri bulmak arasında fark var
    yani işimiz zor

Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu durumda lokal üst bölgede fonksiyon ve kalite kaybı ile kendini gösteren şekil bozuklukları ile dama ağlarının seyrelmesi nasıl bir evrimsel mekanizmadır bu konuda ? bu durumun doku ilişiği ile meydana gelmesi beni düşündürmekte
    Normaldir o şekilde saçları elemine ediyor sistem tıpkı sakalında ait olduğu dokuyu değiştirmesi gibi...Kıl üretimi bir mesele değil vücutta sakal ve vücut kılı tonla ancak o kısımda elemine ediliyor bir mekanizma ile niye diğer kıllar yokolmuyor ? Bu vücudun kendini değiştirme biçimi çünkü bunu immun sistem basamakları ile yapıyor bunu artıran eksilten bir çok çevresel faktör var o ayrı çaresi de yok demiyorum tabi ama bizde immun sorun var eyvah vb gibi yaklaşımlar doğru değil kimya çorbasında 200 kg diyabetten troide her tür zayıf bünyeli insalarda fırça gibi saç oluyor bunu kabul edelim herkeste saç zamanla aynı mekanizma ile zayıflıyor erkek ya da kadın ama bazımızda ve bazı hızlandırıcı etkilerke de bazılarımızda bu şiddetli ne yazık ki.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    izah etmeye çalıştığım şey immün sistem daha uyanık olursa belki bu tür hataları daha kontrol edilebilir düzeye getirebilirizdi lakin ben detumesence terapisinin doku bozulmasının önüne geçebileceğini düşünmekteyim düşünceleriniz nelerdir acaba ?
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

yanlış izah etmişim kendimi genetik yatkınlığa katılıyorum vücut buna yanıtını otoimmün fonksiyonunda veriyor siz de dediniz bu kontrolsüz otoimmün faaliyetlerini düzgün bir immün sistemi araclığıyla kontrol altına sokabilirsek vücudun vereceği tepki de hafifleyecektir diye düşünmekteyim eski insanların vücutlarında da bu kadar androjen ve türevi vardı genleri de aynıydı düşünceme göre daha güçlü immün sistemleri dolayısıyla bu yanıtı uzun süre erteleyebiliyor veya engelleyebiliyorlardı
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sorun fibroz çözen bu işi çözer. DHT olsa avodart kullanan saçı fırça olması lazım. Testo olsa androcur kullanan saçı fırça olması lazım. Diğer androjen türevleri topikal anti-androjen kullananlar bu işi çözmesi lazım. 5-10 sene boyunca kendi dökülme sürecinde gözlem yapanlar yada ailesinin bu işi farkedecek. Bakın şu an benim saçım çok fazla gerilemekte bu kadar uğraşmasam NW5-6 olmam %100dü. Şu an 3-4'üm ama inanılmaz çaba sarfediyorum. Önceden mikro iğneleme yaparken 18-19-20 yaşımda çok rahatken şimdi bildiğiniz kütür kütür çatır çutur sesler geliyor iğne batarken tüm kafa derim için 10 tane iğne harcıyorum insülin çünkü yamuluyor ve haftalar geçtikçe bu durum iyice arttı son 2 senedir artık iyice iğne girmiyor. Ben son çıkıştan önce 100 metredeyim bunu fark ediyorum. 1 sene içinde bunu çözemezsem dahada ilerleyecek bu durum ve komple kelleşme olucak. Çeşitli çeşitli etkenler deniyorum ama nafile. Bazı haftalar inanılmaz zorluyorum scalpı ve bu fibroz o kalın tabakayı yenebiliyorum adeta kan fışkırıyor abartmıyorum 500ml şişeyi doldururum akan kanla ve bu kan aktıktan sonra iğne pıt pıt en derinlere kadar giriyor ondan sonraki günler dökülme neredeyse sıfırlanıyor. Ama çoğu haftada bu sonucu elde edemiyorum çok acılı bazen acıya dayansam bile 20dk insülin iğnelemesi sonucunda deri hala çok sert oluyor kan gelmiyor ve iğne ucu yamuluyor nafile. Ekimlerin başarısız olmasıda bununla bağlantılı bence. Kanal açımı sırasında o dediğim sağlıklı kan dolaşımı yoksa ekim başarısız oluyor sanırım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    ekleme: Diyebilirsiniz finasterid kullanan bazı kişiler neden saçlarını koruyabiliyor yada yavaşlıyor süreç. Kişiden kişiye değişen bir şey fibroz derecesi. O etki alanların fibrozlaşması daha düşük seviyede tahmin ediyorum. Sağlıklı kan sürkilasyonu olsa ve saç kökleri beslense androjenlerin saç köküne zarar vereceğine inanmıyorum zaten mantıksız bir şey kıllara zararlı bir şey olsa tüm vücut kıllarını sakallarını dökmesi lazım. Bende eskiden farklı düşünüyordum ama senelerdir gözlemleyerek böyle olmadığını tecrübe ettim. Sorun sağlıklı kan sirkülasyonu ve doku değişimi. Umarım bunu çözecek yan etkisiz bir etken bulunur yoksa şu an umut bağladığımız firmaların çoğu fibrozlaşması agresif kişilerde etki etmeyecek.

Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlış izah etmişim kendimi genetik yatkınlığa katılıyorum vücut buna yanıtını otoimmün fonksiyonunda veriyor siz de dediniz bu kontrolsüz otoimmün faaliyetlerini düzgün bir immün sistemi araclığıyla kontrol altına sokabilirsek vücudun vereceği tepki de hafifleyecektir diye düşünmekteyim eski insanların vücutlarında da bu kadar androjen ve türevi vardı genleri de aynıydı düşünceme göre daha güçlü immün sistemleri dolayısıyla bu yanıtı uzun süre erteleyebiliyor veya engelleyebiliyorlardı
    Aslında bu da bir yanılgı, otoimmun yanıt kontrolsüz değil bizi şekilllendiren bir durum bizim saç çizgimiz ve sayısını elindeki kodlara göre düzenliyor tamam bunu önleyebiliyoruz ama basamakları sekteye uğratarak yapabiliyoruz (dht pgd2 vs) yani sistem 100 bin değişkeni tanıyıp kontrol etmeye programlı iken agresif kelleşen birisinde bu 100 bin artı 1 dir yoksa o kişi hasta filan değildir bu arada bu otoimmun yanıtlar iç organlarda damarlarda yani bir çok yerde oluyor bu enflamatuar süreçleri azaltmak daha sağlıklı yaşamak tabi ki mümkün örneğin enflamatuar yanıt çevresel şartlarla da artmış birinde düzeyin %5 azaltılması işe yarayacaktır ancak agresif bir durumda etki etmeyecektir zira sitokin seviyesi %50 de bile saçları yokolmaya başlayacaktır bu sebeple bu sitokin basamaklarının en spesifik ve zararsız şekilde bastırılması durumu kurtaracaktır son çalışmamda o yüzden lokal deri bağışıklığına yöneldim.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında bu da bir yanılgı, otoimmun yanıt kontrolsüz değil bizi şekilllendiren bir durum bizim saç çizgimiz ve sayısını elindeki kodlara göre düzenliyor tamam bunu önleyebiliyoruz ama basamakları sekteye uğratarak yapabiliyoruz (dht pgd2 vs) yani sistem 100 bin değişkeni tanıyıp kontrol etmeye programlı iken agresif kelleşen birisinde bu 100 bin artı 1 dir yoksa o kişi hasta filan değildir bu arada bu otoimmun yanıtlar iç organlarda damarlarda yani bir çok yerde oluyor bu enflamatuar süreçleri azaltmak daha sağlıklı yaşamak tabi ki mümkün örneğin enflamatuar yanıt çevresel şartlarla da artmış birinde düzeyin %5 azaltılması işe yarayacaktır ancak agresif bir durumda etki etmeyecektir zira sitokin seviyesi %50 de bile saçları yokolmaya başlayacaktır bu sebeple bu sitokin basamaklarının en spesifik ve zararsız şekilde bastırılması durumu kurtaracaktır son çalışmamda o yüzden lokal deri bağışıklığına yöneldim.
    O zaman bu durumda yetişkinlik saç çizgisinin kadınlarda değil de erkeklerde daha sıklıkla görülmesi aynı mekanizmanın ürünüdür diyebilir miyiz ? Sanki yetişkinlik saç çizgisi oluşurken bir şeyler fazla ileri gidiyor ve biz buna AGA diyoruz ve bu yüzden ikisi de simetrik bir yol izlemekte ?

Alıntı ozan35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorun fibroz çözen bu işi çözer. DHT olsa avodart kullanan saçı fırça olması lazım. Testo olsa androcur kullanan saçı fırça olması lazım. Diğer androjen türevleri topikal anti-androjen kullananlar bu işi çözmesi lazım. 5-10 sene boyunca kendi dökülme sürecinde gözlem yapanlar yada ailesinin bu işi farkedecek. Bakın şu an benim saçım çok fazla gerilemekte bu kadar uğraşmasam NW5-6 olmam %100dü. Şu an 3-4'üm ama inanılmaz çaba sarfediyorum. Önceden mikro iğneleme yaparken 18-19-20 yaşımda çok rahatken şimdi bildiğiniz kütür kütür çatır çutur sesler geliyor iğne batarken tüm kafa derim için 10 tane iğne harcıyorum insülin çünkü yamuluyor ve haftalar geçtikçe bu durum iyice arttı son 2 senedir artık iyice iğne girmiyor. Ben son çıkıştan önce 100 metredeyim bunu fark ediyorum. 1 sene içinde bunu çözemezsem dahada ilerleyecek bu durum ve komple kelleşme olucak. Çeşitli çeşitli etkenler deniyorum ama nafile. Bazı haftalar inanılmaz zorluyorum scalpı ve bu fibroz o kalın tabakayı yenebiliyorum adeta kan fışkırıyor abartmıyorum 500ml şişeyi doldururum akan kanla ve bu kan aktıktan sonra iğne pıt pıt en derinlere kadar giriyor ondan sonraki günler dökülme neredeyse sıfırlanıyor. Ama çoğu haftada bu sonucu elde edemiyorum çok acılı bazen acıya dayansam bile 20dk insülin iğnelemesi sonucunda deri hala çok sert oluyor kan gelmiyor ve iğne ucu yamuluyor nafile. Ekimlerin başarısız olmasıda bununla bağlantılı bence. Kanal açımı sırasında o dediğim sağlıklı kan dolaşımı yoksa ekim başarısız oluyor sanırım.
    5 senelik çalışma sürecimde sürekli kalsifikasyon/fibröz/inflamasyon/immünite üzerine çalıştım, bir çok insanla paylaştım çok kişiden olumlu geri dönüş aldım kendi rotamı da buna göre çizdim memnunum lakin iş nw7 işini çözmek ise ne yazık ki çok bir şey yapılamıyor lakin genç arkadaşlarda masaj v.b. ile ilerlemeyi durdurmayı başardık bu da yaklaşık nw1 ve nw3 bandı arasına girmekte. daha ilerisi için çalışmaya devam etmekteyim yaşım henüz genç 19 yaşımdayım lakin bu işi kafaya koydum burada bir çok deneyimli büyüklerimiz var onların izinden gidip bir nebze de olsun bu foruma yardımcı olmaktır benim görevim, ilk aşamalarda yaptığım çalışmalarda yaklaşık %85-90 ilerleme gördük ingilizce çok paylaşım yaptım bazı forumlarda topluluklarda orada da çalışmalarım uzun süre konuşuldu ipin ucunu tutabildiğimi düşünmekteyim gerisi azim çalışma ile o ipin ucundaki cevabı er ya da geç bulacağım.

ne derece mantıklı bilmiyorum ama ben şakaklarda saç döken mekanizmayla vertex kısmında saçı döken mekanizmanın farklı olduğunu düşünüyorum

Sayfa 29/65 İlkİlk ... 19272829303139 ... SonSon